• دولت تدبیر و امید مانع تشدید مشکلات اقتصادی کشور شد

   دولت تدبیر و امید مانع تشدید مشکلات اقتصادی کشور شد

   یدالله صادقی گفت : دولت تدبیر و امید توانست با برقراری انضباط مالی، از تشدید مشکلات و چالش ها و تبدیل آنها به بحران جلوگیری کند.

   به گزارش شاتا از اتاق اصناف ، سرپرست معاونت امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استانی و ملی در شیراز افزود: کاهش شدید قیمت نفت و کاهش صادرات آن، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و بدهی های باقی مانده از دولت قبل، نرخ تورم بالا و رکود اقتصادی از جمله مسائل و مشکلاتی بود که دولت یازدهم از زمان شروع فعالیتش با آنها مواجه بود.
   وی ادامه داد: درسال ۵۷ میزان صادرات سالانه کشور ۱.۱ دهم میلیون تن به ارزش ۶۲۹ میلیون دلار بود که این میزان امروز به ۷۷ میلیون تن به ارزش ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.
   او اظهار کرد : با وجود اینکه میزان صادرات از نظر کمی رشد داشته است اما این رشد متناسب با شرایط و امکانات کشور و توان تولید کنندگان و صادرکنندگان ما نیست.
   صادقی اضافه کرد: بخشی از این مشکلات به این باز می گردد که کشور ما همواره در معرض تهدیدهای مختلف از جمله جنگ تحمیلی و تحریم قرار داشته و اگر امروز از برخی کشورهایی که حتی هم رده ما نیستند در حوزه صادرات عقب تر هستیم به دلیل همین مسائل و موانع است.
   وی، با اشاره به اقدام های انجام شده از سوی دولت برای رفع موانع کسب و کار در فضای بین المللی، بیان داشت: دولت به دنبال این است که فضای کسب و کار را فراهم کند و تلاش هایی هم که تا کنون صورت گرفته در همین جهت بوده است.
   سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود : بدون تردید اگر این فشارها به هر دولت و نظامی وارد می آمد، دچار چالش ها و مشکلات بسیاری می شد اما در کشور ما با درایت رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان، جلوی بحران گرفته شده و امروز به عنوان یک نظام تاثیرگذار در دنیا مطرح هستیم و باید از این شرایط ایجاد شده با برنامه ریزی بهره گیریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,160
تعداد بازدید امروز : 3,368
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,127
تعداد بازدید این ماه : 621,963
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.