• سیاست های کلی مربوط به معادن و منابع را براساس شرایط روز اصلاح کنیم/ در معادن خام فروشی نشود

   آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی:

   سیاست های کلی مربوط به معادن و منابع را براساس شرایط روز اصلاح کنیم/ در معادن خام فروشی نشود

   سیاست های کلی مربوط به معادن و منابع را براساس شرایط روز اصلاح کنیم/ در معادن خام فروشی نشود

   رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح امتیازات مناطق ساحلی ایران در جنوب کشور گفت: می‌توانیم براساس شرایط روز سیاست‌های کلی مربوط به معادن و منابع را اصلاح کنیم تا زمینه‌ها برای پیشرفت کشور فراهم شود.

   به گزارش شاتا از ایرنا، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران، کشورمان را یکی از سه کشور دارای کلکسیونی از معادن کشف شده جهان دانست و افزود: نکته مهم این است که خام فروشی نکنیم و برای بهره ‌وری و فرآوری از معادن در صنایع وسیع استفاده کنیم.
   رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب که در حال حاضر به لحاظ اصولی و سیاست‌های کلی که به امضای رهبر معظم انقلاب اسلامی رسیده زمینه کارها فراهم است، به تشریح مقایسه‌ای شرایط گذشته و امروز کشور پرداخت و گفت: باید برای ابتکارات، خلاقیت داشته باشیم که راهش آموزش است.
   آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با قرائت دو سه بند از سیاست‌های کلی مربوط به معادن، به ارتقای سهم معدن در بهره‌وری اشاره کرد و افزود: چون می‌خواهیم صادرات ما فرآوری شده باشد، باید به صنایع توجه کنیم.
   وی فرآوری معادن در ایران را برای شرکت‌های خارجی ارزان و به صرفه دانست و با بیان دلایل این ارزانی، یادآور شد: یکی از امتیازات ایران وجود نیروهای جوان، تحصیلکرده و متخصص است.
   رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امنیت بی‌نظیر ایران در منطقه، وجود آب، برق و گاز و گسترش بنادر فعال از شمال و جنوب کشور را برای توجه به معادن بسیار مهم خواند و گفت: یکی از برنامه‌های ما استفاده از موقعیت ویژه زمین‌شناسی ایران و گسترش همکاری‌های بین‌المللی در همه زمینه‌هاست.
   آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حضور متخصصان کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در ایران برای شرکت در مراسم امروز را نشان از باز شدن زمینه‌های تعامل دانست و تصریح کرد: می‌توانیم از این ظرفیت برای همکاری‌های بیشتر استفاده کنیم.
   وی در ادامه به سند چشم‌انداز 20 ساله ایران اشاره کرد و با تأکید بر محوریت دانش، اظهارداشت: باید دانشگاه‌های ما وارد شوند که دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت‌های دانش‌بنیان و 450 واحد در سراسر کشور وارد شده است.
   آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی، به انتخاب رییس این دانشگاه به عنوان رییس انجمن آسایهل اشاره کرد و گفت: این نشان از توجه دانشگاه آزاد اسلامی به ضرورت‌های علمی است که دنیا هم به آن توجه کرد.
   وی در ادامه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و عضویت ایران در مجامع بین‌المللی مربوط به بحث‌های محیط زیست اشاره کرد و اظهارکرد: این مسأله در بخش معدن مهم است و باید کارها براساس اصول باشد.
   رییس هیات موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، چین و آمریکا را دو کشور مهم برای آلوده کردن محیط زیست خواند و برتوجه به نکات علمی در این زمینه تأکید کرد و با اشاره به برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه، افزود: باید برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از گسترش آلودگی‌ها نگاه‌های علمی را جدی بگیریم.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,327,786
تعداد بازدید امروز : 26,037
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 348,785
تعداد بازدید این ماه : 1,176,829
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.