• 65 درصد درآمد حقوق دولتی معادن باید به امور زیربنایی معادن اختصاص یابد

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت در نهبندان :

   65 درصد درآمد حقوق دولتی معادن باید به امور زیربنایی معادن اختصاص یابد

   65 درصد درآمد حقوق دولتی معادن باید به امور زیربنایی معادن اختصاص یابد

   وزیر صنعت ، معدن وتجارت تاکید کرد : طبق قانون معادن باید 65 درصد درآمد حاصل از حقوق دولتی معادن باید برای امور زیربنایی ازجمله برق رسانی در اختیار قرار بگیرد .

    به گزارش "شاتا" مهندس نعمت زاده در بازدید از معادن گرانیت شهرستان نهبندان خراسان جنوبی افزود : 15 دردص هم در اختیار استانداریها برای فعالیتها یعمرانی در جاهایی که معدن دارین.این در حالی ایت که طی چند سال گذشته حداکثر 13 دردصد را توانستیم بگیریم و در فصل بودجه نمایندگان این را در نظر بگیرند .
   وی تصریح کرد :  این درصدها اگر در معادن کشور هزینه شود شرایط عوض می شود.
   نعمت زاده با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از لحاظ معادن غنی است اضافه کرد : در نهبندان انواع سنگهای گرانیت را داریم ولی به خاطر رکود بخش مسکن و صادرات تولید این معادن افت کرده اما مصارف مختلفی مثل سنگ فرش پیاده روها و جداول خیابانها بالاخص در مناطق سردسیر را می توان جایگزین کرد.
   مهندس نعمت زاده  بیان کرد: اغلب این معادن نزدیک به 40 معدن فعال هستند اما در مسایل زیر بنایی مشکل  دارند و اکثرا با ژنراتور کار می کنند  اما همفکری می کنیم با وزارت نیرو و استانداری تا این مشکل برطرف شود.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه در خصوص بازارچه های مرزی استان گفت :  تصمیم با هیات وزیران است ، با وزارت کشور توافق کردیم به دولت ارسال و در کمیسیون ها تصویب شده ولی مصوبه دولت هنوز ابلاغ نشده است.
   نعمت زاده در زمینه مشکلات مربوط به خام فروشی سنگ اظهار کرد : یکی از اهداف سفر این است که  فرآوری سنگ را در نهبندان و استان توسعه دهیم و با استان قدس رضوی همفکری کرده ایم تا واحد سنگ بری و فرآوری سنگ را  با استانداردهای بین المللی برای صادرات بوجود آوریم و بخش خصوصی هم بتواند فعالیت مثبت داشته باشد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,329,520
تعداد بازدید امروز : 27,771
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 350,519
تعداد بازدید این ماه : 1,178,563
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 14:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.