• لزوم فرآوری زغال سنگ معادن خراسان جنوبی

   نعمت زاده تاکید کرد :

   لزوم فرآوری زغال سنگ معادن خراسان جنوبی

   لزوم فرآوری زغال سنگ معادن خراسان جنوبی

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت برلزوم فرآوری زغال سنگ در استان خراسان جنوبی تاکید کرد.

   به گزارش "شاتا" مهندس محمد رضا نعمت زاده در سفر دو روزه خود به استان خراسان جنوبی و درجلسه بررسی مسائل بخش صنعت ، معدن و تجارت این استان گفت :  ما بزرگترین منابع زغال سنگ کشور را در این استان داریم و در این زمینه توانستیم نرخ را به گونه ای اصلاح کنیم که مقرون به صرفه باشد و جلوی واردات را گرفتیم.
   وی ادامه داد : فرآوری زغال و تبدیل به کک مهم است و باید ارزش افزوده بیشتری ایجاد شود  طرحی هم هست که از زغال و آهک منطقه مواد پلیمری و پتروشیمی تولید شود و تا آنجا که می شود باید سرمایه گذاران را آموزش داد.
   نعمت زاده تصریح کرد : این استان از لحاظ معادن بسیار غنی است ولی سرمایه گذاریهایی در زیر ساختها لازم دارد که به خاطر محدودیتهای اعتباری نتوانستیم آن را حل کنیم.
    وی اضافه کرد : در حال تغییر در قانون معادن هستیم تا این معادن نیز رشد بکند تا دستمان از این جهت باز تر شود چراکه  خواسته اغلب معدن کاران این است که مشکل نبود برق واحدها برطرف شود همچنان که در سفر رییس جمهور به این استان هم برآورد شد برای این منظور حدود 40 میلیارد تومان منابع نیاز داریم ولی نتوانستیم منابعش را تامین کنیم اما در صدد حل این مشکل هستیم.
   مهندس نعمت زاده تصریح کرد : باید جلب سرمایه کنیم ، سرمایه گذاران عمده را به این استان باید بیاوریم تا فقر و محرومیت و اشتغال حل شود ، در این استان باید کارهای بزرگ انجام شود  وبا وجود عقب ماندگیهای تاریخی که دارد نیاز به تلاش بیشتر داریم.
   وی بین کرد : در حال شکل دادن خوشه هایی هستیم که از کشاورزی تا صادرات را پیوند و شکل دهیم. خوشه زرشک شکل گرفته و در حال شکل دادن این زنجیره هستیم  تا منافع بیشتری عاید مردم همین منطقه شود.


    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,325,708
تعداد بازدید امروز : 23,959
تعداد بازدید دیروز : 40,733
تعداد بازدید هفته : 346,707
تعداد بازدید این ماه : 1,174,751
آخرین به روزرسانی : 1399/06/28 12:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.