• دیدار دکتر محمدرضا فیاض با استاندار چهارمحال و بختیاری

   دیدار دکتر محمدرضا فیاض با استاندار چهارمحال و بختیاری

   واحدهای صنعتی بزرگ باید با هدف ایفای نقش در توسعه و آبادانی استان شکل گیرند.

   دکتر محمدرضا فیاض پیش ازظهر دیروز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پیشنهادهایی در خصوص اصلاح و تغییر نظام هماهنگ پرداخت‌ها در کشور وجود دارد و دولت نیز به دنبال دائمی شدن قانون پرداخت‌ها است به گونه‌ای که در برنامه ششم نیز تغییراتی در این خصوص ارائه شده است.

   وی در پاسخ به سوال استاندار چهارمحال و بختیاری که چرا نظام پرداختها در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت ناهماهنگ و نا عادلانه است گفت: مقایسه دستمزدهای دولتی و غیردولتی با توجه به اینکه در بخش مدیریت دولتی امکان تحرک زیادی وجود ندارد کاری نشدنی است.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها ادامه داد : سعی می‌کنیم تا حد امکان و در چارچوب قانون در نظام هماهنگ پرداخت‌ها تجدیدنظر داشته باشیم.

   فیاض تصریح کرد: در فهرست سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های کشور از نظر حقوق و دستمزد در پایین‌ترین رده قرار داریم.

   وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری جای کار بسیاری دارد، خاطر نشان کرد: واحدهای صنعتی بزرگ باید در استان شکل گیرد و برای توسعه و آبادانی آن نقش ایفا کنند.

   معاون وزیر با اشاره به طرح بازسازی واحدهای کوچک و متوسط، بیان کرد: چهارمحال و بختیاری به طور نسبی و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته رتبه 12 کشوری را کسب کرده و انتظار ما نیز به دلیل صنعتی نبودن این استان همین بوده است.

   محمدرضا فیاض ادامه داد: در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال جاری تاکنون 75 درصد تسهیلات تخصیصی به چهارمحال و بختیاری معادل 2 هزار و 700 میلیارد ریال به 180 طرح و واحد تولیدی و صنعتی پرداخت شده است.

   به گفته وی، مطابق پیش بینی های انجام شده تا پایان سال مابقی تسهیلات تعهد شده برای این استان جذب خواهد شد.

   فیاض میزان اعتبارات جذب شده برای راه‌اندازی این واحدها را در استان خوب ارزیابی کرد و گفت: در بخش نظارت نیز استان باید مانند مرحله جذب اعتبارات با دقت و تلاش عمل کند چرا که هدف از توزیع این اعتبارات هزینه آن برای بهبود و گسترش تولید و عرضه محصولات به بازار بوده است.

   وی تاکید کرد: در مرحله دوم باید واحدها به صورت مجزا برای تعیین تکلیف نحوه هزینه‌کرد اعتبارات بررسی شوند تا مشخص شود که آیا این اعتبار واقعاً صرف راه‌اندازی واحد شده است یا خیر.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها کشف منابع معدنی جدید در چهارمحال و بختیاری را خبری خوش دانست و تصریح کرد: امیدواریم منابع معدنی شناسایی شده در استان قابلیت اقتصادی شدن را داشته باشند و مردم و سرمایه‌گذاران نیز برای مشارکت و حضور در این بخش تشویق شوند، البته ما هم از سازمان‌های سرمایه‌گذاری بزرگ مانند ایمیدرو را برای حضور در استان دعوت می‌کنیم.

   استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار گفت: اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات را در استان ها حل و تولید را رونق بخشید.

   سلیمانی بر پرداخت یارانه و وجود کالای ارزان تر در مناطق کمتر توسعه یافته برای دسترسی راحت مردم به بازار تاکید کرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,359,237
تعداد بازدید امروز : 45,908
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 264,990
تعداد بازدید این ماه : 378,740
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 18:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.