• فرایند دریافت حقوق دولتی معادن باید با انضباط باشد

   فرایند دریافت حقوق دولتی معادن باید با انضباط باشد

   دکتر فیاض در همایش معاونین امور معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها گفت:دریافت و پرداخت حقوق دولتی معادن باید طی یک فرایند روش مند و با انضباط انجام گیرد تا آن دسته از معدنکارانی که به هر نحوی در این خصوص کوتاهی می‌کنند، شناسایی شوند.

   محمدرضا فیاض در همایش معاونین امور معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها در ستاد وزارتخانه با بیان این مطلب افزود: علاوه بر جدیت در دریافت حقوق دولتی معادن در نظر است تا بهره‌وری و انگیزه کار در بخش معادن را افزایش و همچنین مشوق‌های لازم برای خوش حسابان معدنی طراحی کنیم.

   به گفته فیاض؛ معاونین معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها می‌بایست برای شناخت هر چه بیشتر پتانسیل های معدنی در بهبود اقتصادی استانها، سختی کار معدن و اهمیت صادرات فرآورده ها و محصولات معدنی، ضروری است نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از نزدیک در جریان موضوعات قرار بگیرند و ذی نفعان نیز به منظور همراهی در انجام فعالیتهای معدنی کوشا باشند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها همواره باید تمرین استقلال کاری و آمادگی پذیرش تفویض اختیارات از سوی ستاد وزارتخانه را داشته باشند.

   وی در ادامه با اعلام این خبر که مجوز جذب 100 نیروی انسانی متخصص در بخش معادن و صنایع معدنی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده است افزود: با نیاز و امکان ‌سنجی، مطالعات میدانی و هماهنگی معاونت تخصصی نسبت به توزیع نیروی انسانی اقدام خواهد شد و امیدواریم از فارغ‌التحصیلان خوب و کارآمد دانشگاهی این نیاز را تامین کنیم و از این راه ظرفیت تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نیروی متخصص واقعی را افزایش دهیم.

   فیاض در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر امریه خدمت سربازی در بخش صنعت این موضوع را در بخش معدن نیز با توجه به ظرفیت وافر آن دنبال نموده و با رعایت ضوابط ستاد فرماندهی کل قوا، نیاز استانها دنبال خواهیم کرد.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانها با اعلام این خبر که در برخی از استانها بنا به طبیعت و موقعیت جغرافیایی شان به ایجاد معاونت های جدید مبادرت شده است، افزود: بطور مثال با ایجاد معاونت بازرگانی خارجی می توان آن دسته از استانهایی که در نواحی مرزی کشور مستقر هستند را برای امر صادرات کالا و نشست شرکت های خارجی با همتایان داخلی تقویت کرد.

   فیاض در ادامه درخصوص اقدامات طرح تشدید گفت: افزایش سطح بودجه همچنین استانی شدن این طرح می‌تواند در کمک به نیروهای طرح تشدید بسیار کارساز بوده که نیازمند همکاری مجلس محترم شورای اسلامی از یک طرف و استانداران محترم هم برای افزایش بودجه و هم برای تفویض اختیار جهت تسریع در کارها است.

   وی در پایان گفت: به طور طبیعی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها به منظور حل مسایل حقوقی نیازمند مشاوره های تخصصی هستند در این زمینه نیز در پی فراهم کردن چاره‌ هستیم و در آینده نزدیک به طور زیربنایی این موضوع را سر و سامان خواهیم داد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,893,075
تعداد بازدید امروز : 39,367
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 220,137
تعداد بازدید این ماه : 1,423,470
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.