• رییس سازمان توسعه تجارت ایران :

   وظیفه ارزیابی و توسعه نشان تجاری به سازمان توسعه تجارت ایران واگذار شد

   وظیفه ارزیابی و توسعه نشان تجاری به سازمان توسعه تجارت ایران واگذار شد

   قائم مقام وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران وظیفه ارزیابی و توسعه نام و نشان تجاری به سازمان توسعه تجارت ایران واگذار شده است

    

   به گزارش شاتا ، خسروتاج در اولین نشست صاحبان نام نشان برتر ایرانی با تاکید براهمیت نقش، نام و نشان تجاری در توسعه تجارت افزود: بنابر مصوبه فوق کلیه اقدامات مشابهی که توسط بخش خصوصی و یا سازمان‌های غیرمرتبط برگزار می‌شود غیرقانونی و غیررسمی خواهد بود.
   وی با اشاره به برگزاری جلسه  در آستانه برگزاری "نخستین جشنواره ملی انتخاب برترین نام و نشان‌های کشور" تصریح نمود : در این نشست  نحوه و مدل ارزیابی و نیز گستره نظرسنجی بطور کامل و واضح تشریح شد.
   وی با بیان اینکه  این فرآیند فقط در صدد معرفی و اعطای تندیس به نام و نشانه‌های برتر نیست ، تأکید کرد: بخش مهم این فرآیند تعیین وضعیت فعلی بنگاه‌های برتر در این ارزیابی است و اینکه چگونه می توانند تبدیل به یک نام و نشان تجاری برتر شده و از این محل به توسعه تجارت خارجی ، افزایش سودآوری و پیوستن به زنجیره‌های جهانی تولید منجر شود.
   وی با اشاره به اینکه قدرت برند یکی از الزامات نرم افزاری برای ارتقای جایگاه اقتصادی یک بنگاه است افزود : وظیفه سازمان توسعه تجارت ، توسعه و تقویت برندهای ملی و خلق برندهای جهانی است  و خاطرنشان ساخت هدف سازمان توسعه تجارت فقط انتخاب برندهای برتر نیست، بلکه معرفی مدلی با استانداردهای جهانی است برای برنامه ریزی آینده بنگاه‌ها و استفاده از این مدل برای تثبیت جایگاه بنگاه در زنجیره تولید جهانی .
   گفتنی است ،در این نشست فرآیند ارزیابی ، تحلیل و برنامه‌های کارگاهی برای آموزش و توسعه برند معرفی شد و نتایج حاصل از فرآیند ارزیابی براساس مدل پیشنهادی توضیح داده شد.
   سپس تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر ایرانی در این نشست با انتقاد از فعالیت‌های مشابهی که فقط تندیس فروشی کرده و باعث تضعیف جایگاه برندهای برتر در فضای کسب و کار داخلی می‌شوند از اقدام سازمان توسعه تجارت به عنوان یک فعالیت علمی و مبتنی بر استانداردهای جهانی ارزیابی تقدیر کرده و از آن حمایت کردند.
   گفتنی است در ارزیابی نام و نشان‌های برتر 280 بنگاه حضور یافته و در سطح کشور با جامعه آماری 19 هزارنفری مورد ارزیابی قرار گرفتند که در نتیجه آن قدرت تصویر ، صفات و جایگاه نام و نشان‌های برتر تعیین گردید و راه‌کارهای توسعه نام و نشان‌ها بر مبنای ویژگی‌های هر بنگاه و ضریب اهمیت محصول مشخص گردید.
   در این فرایند 19 نام و نشان تجاری ایرانی به عنوان برترین‌های داخلی شناسایی و معرفی شدند و کارنامه هر شرکت در این فرایند به صورت جداگانه مشخص گردید.
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,870,123
تعداد بازدید امروز : 37,041
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 337,612
تعداد بازدید این ماه : 986,989
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.