• هرمزگان رتبه نخست سرمایه‌‌گذاری را به خود اختصاص داد

   هرمزگان رتبه نخست سرمایه‌‌گذاری را به خود اختصاص داد

   دکتر فیاض با بیان اینکه استان هایی همانند هرمزگان به واسطه ساحلی و بندری بودن، مورد توجه بخش‌های تجاری است، افزود: به یمن رایزنی های صورت گرفته شاهد آن هستیم که یخ تجاری بین کشورهایی همانند ایران و عمان در حال آب شدن است و امیدواریم این مولفه را در باب سایر کشورهای منطقه نیز شاهد باشیم.

    دکتر محمدرضا فیاض در دوازدهمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان ، اظهار داشت: هدفگذاری‌ های مدنظر برای مهار نرخ تورم و دستاوردهای اقتصادی حاصله در این سه سال سبب شده که افق روبروی صادرات غیرنفتی روشن و امیدبخش باشد.

   دکتر فیاض با بیان اینکه استان هایی همانند هرمزگان به واسطه ساحلی و بندری بودن، مورد توجه بخش‌های تجاری است، افزود: به یمن رایزنی های صورت گرفته شاهد آن هستیم که یخ تجاری بین کشورهایی همانند ایران و عمان در حال آب شدن است و امیدواریم این مولفه را در باب سایر کشورهای منطقه نیز شاهد باشیم.

   ایشان اضافه کرد: سال جاری سالی خوب برای هرمزگان در حوزه‌های صنعت و معدن و تولید بوده است کما اینکه در بعد صادراتی و رونق بخشی به فعالیت‌های این بخش موفق عمل کرده است.

   دکتر فیاض ادامه داد: امور رونق تولید، در کشور کاری موفق و گروهی است که جا دارد در این بین از بانک‌ها و سازمان امور مالیاتی و سایر دستگاه‌های مرتبط نهایت قدردانی را داشته باشیم.

   وی گفت:‌ هرمزگان در باب سرمایه‌ گذاری در زمینه صنعت و معدن رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: راه‌اندازی معاونت معدنی از طرف وزارت خانه برای هرمزگان در نظر گرفته شده و همچنین در بعد‌های دیگر نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با توسعه روبرو خواهد شد.

   دکتر جاسم جادری نیز در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان، اظهار داشت: در 10 ماهه سال 95 صادرات قطعی غیرنفتی کشور نسبت به مدت مشابه 8.37 درصد در ارزش و 34 درصد از نظر وزنی رشد دارد.

   وی گفت: واردات کشور نیز از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سه درصد کاهش و از نظر ارزش 3.2 درصد افزایش نشان می‌ دهد.

   استاندار هرمزگان ادامه داد: درآمد کمرگی کشور بیش از هفت هزار میلیارد تومان بوده که در مدت مشابه 23 درصد رشد نشان می دهد.

   جادری تصریح کرد: صادرات خدمات نیز در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه به رقمی بیش از دو ملیلیارد دلار رسیده که 26 درصد رشد داشته و بر اساس هدفگذاری،‌هرمزگان توانسته است به تعهد خود صد در صد عمل کند.

   وی با بیان اینکه در هرمزگان 10 بازارچه مرزی وجود دارد و بخشی از این مبادی غیرفعال است، اظهار داشت: هرمزگان استانی مرزی است و اگر بتوانیم برای 400 هزار نفر ساحل نشین هرمزگان کار و اشتغال ایجاد کنیم نه تنها روستاهایی پویا خواهیم داشت بلکه می‌توان تاثیرات آن را بر روی بخش‌های دیگر نیز دید.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,056,771
تعداد بازدید امروز : 16,289
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 383,833
تعداد بازدید این ماه : 76,268
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 06:42

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.