• دکتر فیاض : صنعت سایپا در خمین تا پایان سال وارد مدار تولید می شود.

   دکتر فیاض : صنعت سایپا در خمین تا پایان سال وارد مدار تولید می شود.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای اداری شهرستان خمین گفت: صنعت سایپا در خمین که یکی از طرح های مهم تولیدی و اشتغالزا است تا پایان امسال وارد مدار تولید و فعال می شود.

   جلسه شورای اداری شهرستان خمین به ریاست سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین و با حضور دکتر محمدرضا فیاض معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت ، رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ، اعضای شورای اداری شهرستان و جمعی از صاحبان صنایع ، کارآفرینان و پژوهشگران شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

   در این جلسه ابتدا فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : خمین زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، شهر 1000 شهید و شهر حزب الله است و از بعد ایثارگری پیشقراول کشور است . وی در ادامه با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در جهت توسعه شهرستان افزود : مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در سفر خود به شهرستان خمین بر لزوم رسیدگی به شهرستان و رفع محرومیت های آن تاکید نمودند و دولت نیز در سال های اخیر اهتمام ویژه ای به توسعه و آبادانی این شهرستان داشته است و امروز خمین با سال های گذشته قابل مقایسه نیست .

    در ادامه دکتر فیاض گفت : از سه ماه گذشته به صورت هفتگی نشست هایی برای رفع مشکلات شرکت سایپا خمین برگزار شده و تنگناها و مشکلات این صنعت حل شده است.

   وی ادامه داد: در جریان امور واحد در دست ساخت سایپا در خمین گره های جزئی باقی مانده است که با رفع آن ها تا پایان امسال و نهایت فروردین ماه سال آتی خط تولید این صنعت راه اندازی می شود. 

   وی اظهارکرد: برای رفع مشکلات اقتصادی و بحران بیکاری در خمین باید ملاک کار عملیاتی کردن اهداف اقتصاد مقاومتی باشدو در این راستا نیز قدم های خوبی برداشته شده اما، کافی نیست و نیازمند تقویت هدفمند است.

   معاون توسعه مدیریت ،منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای عبور از بحران بیکاری در خمین باید مصوبات ستاد تسهیلات و اقتصاد مقاومتی به طور دقیق اجرایی شود.

   فیاض اظهار کرد: خمین منطقه ای کشاورزی است و نمی شود بافت و ماهیت آن را تغییر داد اما ، می توان اصلاحات لازم را برای رونق و توسعه اقتصادی این منطقه ایجاد کرد و هدفگذاری بر توسعه کشاوری صنعتی و صنایع وابسته آن باشد.

   وی ادامه داد: صنایع کوچک و وابسته به کشاورزی در کنار صنایع بزرگ مثل سایپا و پتروشیمی می تواند تحول اقتصادی در این منطقه ایجاد کند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با برشمردن مزایای صنایع کوچک افزود: صنایع کوچک بازدهی مطلوب تری دارند چرا که امکان اداره آن ها ساده و روان است و بازده موثری نیز دارند.

   فیاض در ارتباط با معافیت های مالیاتی افزود: خمین در دولت یازدهم در فهرست مناطق کمترتوسعه یافته کشور قرار گرفت و بر اساس ماده 132 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور هر سرمایه گذاری که بخواهد در این شهرستان صنعتی مستقر کند مشمول معافیت می شود. 

   وی ادامه داد: معافیت مالیاتی از 10 تا 13 سال برای صنعتگران از امتیازات ویژه و مزایایی است که برای شهرستان خمین با قرار گرفتن در فهرست مناطق کمتر توسعه یافته تعلق گرفته است. 

   فیاض ادامه داد: سرمایه گذاران باید از این فرصت استفاده کنند، ضمن اینکه قیمت زمین در شهرک و نواحی صنعتی در این منطقه محروم قابل مقایسه با سایر مناطق کشورنیست.

   وی گفت: بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در شهرک صنعتی فراهم است و خدمات زیر بنایی ارائه می شود و سرمایه گذار دغدغه ای برای فراهم کردن برق، آب، گاز و تلفن ندارد.

   فیاض، بر راه انداز ی صنایع پاک و کم هزینه در خمین تاکید کرد و افزود: هزینه های پنهان باید کاهش یابد و از طرح های پژوهشی برای صنایعی که متناسب با ظرفیت هر منطقه است استفاده شود.

   در ادامه جلسه نیز تعدادی از صنعتگران خمین مهمترین مشکلات خود را اجرایی نشدن معافیت های مالیاتی، قوانین دست و پا گیر بیمه کارگر و کارفرما، جریمه های بانکی و فعالیت های زیر زمینی برخی صنایع عنوان کردند.

   در پایان این جلسه نیز از تعدادی از کارآفرینان ، نخبگان و پژوهشگران برتر شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,745,353
تعداد بازدید امروز : 27,928
تعداد بازدید دیروز : 41,871
تعداد بازدید هفته : 149,751
تعداد بازدید این ماه : 226,954
آخرین به روزرسانی : 1399/03/06 16:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.