• آمار بانک مرکزی درباره رشد منفی در بخش معدن درست نبود و به زودی اصلاح می شود

   مهندس نعمت زاده :

   آمار بانک مرکزی درباره رشد منفی در بخش معدن درست نبود و به زودی اصلاح می شود

    آمار بانک مرکزی درباره رشد منفی در بخش معدن درست نبود و به زودی اصلاح می شود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آمار رشد بخش معدن در 6 ماهه امسال منتشر شد، اشتباه است و در همکاری که با بانک مرکزی داشتیم، ارقام اصلاح شده به زودی اعلام خواهد شد.

   به گزارش  شاتا ،  محمدرضا نعمت زاده در حاشیه هشتمین همایش توسعه نظام تامین مالی و سرمایه گذاری در ایران در مرکز همایش های صدا و سیما با بیان این مطلب افزود: در سال های اخیر تلاش شده موانع پیش روی سرمایه گذاری رفع شود و موانع باقیمانده نیاز به اصلاح قانون ندارد بلکه مبتنی بر اصلاح روش هاست.
   مهندس نعمت زاده گفت: در سه سال و نیم، حدود 30 هزار طرح جدید یا طرح «توسعه ای تکمیل و راه اندازی» در بخش صنعت و معدن راه اندازی شده است.
   وی با یادآوری اینکه تاکنون بیش از چهار هزار واحد با ایجاد بیش از 60 هزار شغل مستقیم راه اندازی شده است، گفت: بسیاری از طرح هایی که سال ها متوقف بود بویژه طرح های فولاد و خودروسازی و آلومینیوم و مس فعال شدند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت تا پایان امسال برنامه ریزی شده که حدود 30 طرح مهم ملی به بهره برداری برسد که تاکنون 19 واحد افتتاح شده است.
   وی تاکید کرد: فضای سرمایه گذاری بویژه پس از برجام که شرکت ها امیدوار شدند، بسیار بهبود یافته است به شکلی که بسیاری از شرکت ها به طرح های توسعه ای می اندیشند.
   نعمت زاده درباره سرمایه گذاری خارجی نیز گفت: پارسال و امسال حدود هشت میلیارد دلار سرمایه گذاری در زمینه های مختلف تصویب نهایی شده است.
   وزیر صنعت با بیان اینکه چند واحد از این سرمایه گذاری های خارجی به بهره برداری رسیده اند و برخی دیگر تا پایان سال به بهره برداری می رسند، اظهار داشت: امیدواریم شاهد به نتیجه رسیدن سرمایه گذاری های خارجی در بخش صنعت باشیم.
   وی تاکید کرد: البته هرچند در بخش معدن سرمایه گذاری هایی شروع شده است اما بدلیل برخی مسایل، کمی با کندی پیش می رود که امیدواریم که این بخش نیز سرمایه گذاری بیشتری جذب شود.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,870,153
تعداد بازدید امروز : 37,071
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 337,642
تعداد بازدید این ماه : 987,019
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.