• در نشست مشترک هیئت اجرایی پلی اکریل و هیئت حمایت از صنایع با استاندار اصفهان

   در نشست مشترک هیئت اجرایی پلی اکریل و هیئت حمایت از صنایع با استاندار اصفهان

   در نشست مشترک هیئت اجرایی پلی اکریل و هیئت حمایت از صنایع با دکتر رسول زرگرپور ۵ مصوبه ی اساسی برای رفع مشکلات کارخانه ی پلی اکریل به تصویب رسید.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی مشترک هیئت اجرایی پلی اکریل و هیئت حمایت از صنایع اظهارداشت: مدیریت استان از هر اقدامی در راستای حل مشکل مجموعه ی پلی اکریل فروگذار نخواهد کرد و محکم پای کار ایستاده و حمایت می کند.
   استاندار اصفهان افزود: گرچه اصفهان یک استان صنعتی است و ۹ هزار واحد تولیدی در این استان فعالیت می کنند ولی آنچه برای من به عنوان استاندار مهم است این است که آرامش در استان بویژه در محیط های کارگری حاکم باشد و برهمین اساس مسائل کارگری را به صورت ویژه دنبال می کنیم.
   رسول زرگرپور اضافه کرد: از یکسال قبل یک کمیته ی ۳ نفره برای حل مشکل این کارخانه در استانداری مشخص گردید و از آن زمان تاکنون پیگیری های مستمر صورت گرفته است و هم اکنون نیز دولت روی این موضوع حساس است.
   وی با بیان اینکه متاسفانه دلالان وارد کننده ی اجناس، برخی تولیدکنندگان داخلی و ... مخالف راه اندازی پلی اکریل هستند، گفت: با این وجود دولت تمام عزم خود را برای سرپانگه داشتن پلی اکریل بکار گرفته است و تا کنون دو بار در هیئت دولت در خصوص این مجموعه صحبت شده است.
   استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در قدم اول باید آرامش را به این مجموعه ادامه یابد ، اظهارداشت: کارگران انسانهای شریف باانصاف و آگاهی هستند و افرادی هستند که اگر فرصتی برای احقاق حق آن ها اعلام شود مطمئنا قبول خواهند کرد.
   وی تاکید کرد: باید در اسرع وقت اجناس تولید شده به فروش برود و این اولویت اول ما است زیرا هم از نظر امنیتی و هم از نظر درآمد زایی اهمیت ویژه ای دارد.
   زرگرپور با تاکید بر اینکه هیئت اجرایی باید در کارخانه مستقر شود، گفت: کارگران باید حضور هیئت اجرایی را در کارخانه مشاهده کنند و همچنین انتقال دفتر هیئت حمایت به اصفهان نیز بسیار مهم و موثر می باشد.
   وی اضافه کرد: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده ی اول با پیگیری های بسیار زیاد واریز شد و در خصوص ۲۰ میلیارد دوم هم با پیگیری های بسیار زیاد در حال وصول می باشد.
   استاندار اصفهان توصیه کرد که بیمه ی بیکاری با اصلاح ساختار صورت پذیرد و همچنین بخشی از حقوق و عیدی را نیز به کارگران پرداخت کنند.
   وی با بیان اینکه فرماندار همچنان به شدت پیگیر مسائل این مجموعه می باشد، گفت: پیگیری های موضوع باید ادامه یابد با توجه به اینکه شورا تشکیل شده است که واسطه بین مدیریت استان و کارگران است ولی باید جایگاه آن در بین کارگران افزایش یابد.
   بهروز ریاحی مشاور وزیر و رئیس هیئت حمایت از صنایع نیز در این نشست به بیان مصوبات جلسه پرداخت و گفت: هیئت اجرایی مشکل فنی ندارد ولی مشکل اجرایی و مدیریتی دارد و باید آن دسته از دوستانی که امکان همراهی و همکاری ندارند جای خود را به افراد جدید بدهند و یک نفر بعنوان رئیس منصوب خواهد شد و مابقی باید مسئولیت بپذیرند و رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم بعنوان عضو هیئت اجرایی منصوب خواهد شد.
   مشاور وزیر و رئیس هیئت حمایت از صنایع افزود: در حال حاضر ۳ هزار تن الیاف بریده شده و بریده نشده وجود دارد که برآورد مالی آن ۱۳ میلیارد تومان خواهد بود که می شود با سود مختصری تبدیل به نقدینگی گردد و همچنین باید تا پایان هفته این محصول به فروش برسد.
   ریاحی اضافه کرد: کارخانه ۶ میلیارد تومان به پتروشیمی روزبه بدهکار است که لازم است که به شکل اعتباری از پلی اکریل دریافت کند.
   بهروز ریاحی تاکید کرد: مقدمات دریافت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات فراهم شده است و باید ظرف مدت یک هفته گزارش مالی تهیه و ارسال شود.
   وی با بیان اینکه حدود ۲۲ میلیون دلار برای تامین مواد اولیه کارخانه باید تهیه و تامین شود، گفت: باید پیشنهاد آن برای تصویب به هیئت دولت فرستاده شود.
   ریاحی در خصوص حضور مستمر هیئت اجرایی در کارخانه، گفت: تا مادامی که اعضای هیئت اجرایی به طور مستمر در کارخانه نباشند مشکلی حل نمی شود و باید اعضای هیئت اجرایی حضور مستمر در کارخانه داشته باشند.
   بهروز ریاحی تاکید کرد: نباید این طرز تلقی غلط در جامعه جا بیفتد که دولت مالک کارخانه است چرا که دولت باید شرایط را فراهم کند و پس از حل و فصل مشکلات بخش خصوصی وارد شود و کارخانه را اداره نماید و سعی شود برای اداره ی کارخانه از مدیران خوب خود مجموعه استفاده گردد.
   مشاور وزیر و رئیس هیئت حمایت از صنایع در پایان گفت: دفترکار هیئت حمایت باید از تهران به اصفهان منتقل شود تا میدانی تر و عملیاتی تر مسائل پیش رود

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,133,334
تعداد بازدید امروز : 32,362
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 32,362
تعداد بازدید این ماه : 432,439
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 13:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.