• افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کراچی - پاکستان

   افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کراچی - پاکستان

   افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران پس از پانزده سال در شهر کراچی - پاکستان

   به همت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 24 فوریه 2017 برابر با 6 اسفند ماه 1395 نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران پس از پانزده سال در شهر کراچی کشور پاکستان گشایش یافت .

   نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی کشور پاکستان با مشارکت 60 شرکت توانمند ایرانی در بخش های صنعتی، منسوجات خانگی، مواد غذایی، صنایع دستی، گردشگری، شیرآلات و کاشی و سرامیک، ظروف پلاستیکی و لوازم خانگی در تاریخ 24 فوریه 2017 برابر با 6 اسفند ماه 1395 با حضور دکتر محمدرضا فیاض معاون محترم توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

   در مراسم افتتاح این نمایشگاه دکتر فیاض به عنوان مقام عالی افتتاح کننده و محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران ، زبیر طفیل ریس فدراسیون اتاقهای بازرگانی پاکستان و شمیم حمد ریس اتاق بازرگانی کراچی به سخنرانی و اعلام گزارشی از این نمایشگاه در حضور جمعی از بازرگانان و مشارکت کنندگان و جمع پرشور رسانه های پاکستانی پرداخته و سپس هیأت مذکور به اتفاق مهندس طاهایی مشاور وزیر و سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نعمتی رایزن بازرگانی ایران در کراچی پس از مراسم افتتاحیه و قطع روبان به بازدید از این نمایشگاه پرداختند که در حین بازدید وسیم اختر شهردار کراچی نیز  به جمع ایشان اضافه گردید.

   سپس دکتر فیاض در محل پاویون جلسه ای را با شهردار کراچی در خصوص مباحث مربوط به زیر ساخت ها و توانمندی های صنعتی و اقتصادی دو کشور برگزار نموده و سپس بنا به درخواست جمع کثیری از خبرنگاران پاکستانی حاضر در محل، مصاحبه ای خبری توسط دکتر فیاض و وسیم اختر در حاشیه این نمایشگاه برگزار گردید که در آن شهردار کراچی با اعلام اینکه شهر کراچی بیش از 30 میلیون نفر جمعیت دارای پتانسیل های مختلفی در زمینه های گردشگری، صنعتی و زیرساخت های مختلف می باشد، ابراز امیدواری نمود تا این نمایشگاه نقطه آغازی برای گسترش ارتباطات بیش از پیش میان دو کشور باشد. سپس دکتر فیاض معاون وزیر صنعت نیز اظهار داشتند که کشور برادر و دوست شما ایران آمادگی کامل جهت بسط و توسعه همکارهای صنعتی، اقتصادی و فرهنگی را دارد چرا که ایران یکی از کشورهای توانمند در حوزه پزشکی و دارویی است و می تواند در تأمین نیازهای این بخش شریک مهم و خوبی برای کشور پاکستان باشد. وی همچنین بیان داشت که برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کراچی فرصت مناسبی است تا شما با توانمندی های بخش های مختلف ایران آشنا شده و با بازرگانان و تجار ایرانی بهتر و بیشتر همکاری نمایید.

   نمایشگاه اختصاصی ایران در کراچی که از تاریخ 24 فوریه 2017 در سایت نمایشگاهی کراچی آغاز به کار نموده از ابتدا مورد استقبال فعالان بخش های مختلف  قرار گرفته و شاهد بازدید چشمگیر مردم پاکستان از این نمایشگاه هستیم و انتظار می رود در روزهای آتی هم شاهد استقبال زیاد فعالان و علاقمندان بخشهای مختلف در این نمایشگاه باشیم.

   گفتنی است : همچنین در این نمایشگاه سازمان توسعه تجارت پاکستان و اتاق بازرگانی کراچی نیز حضور داشته و دارای غرفه فعال می باشند.

   لازم به یادآوری است که این نمایشگاه از 24 لغایت 27 فوریه 2017 مطابق با 6 لغایت 9 اسفند ماه 1395 از ساعت 10صبح الی 19 در معرض بازدید عموم مردم ، تجار و متخصصین بخشهای مختلف می باشد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,532,024
تعداد بازدید امروز : 45,458
تعداد بازدید دیروز : 53,160
تعداد بازدید هفته : 45,458
تعداد بازدید این ماه : 551,528
آخرین به روزرسانی : 1399/08/10 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.