• مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بازدید از روند بازسازی کارخانه قند شمال خوزستان در شوش گفت:

   مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بازدید از روند بازسازی کارخانه قند شمال خوزستان در شوش گفت:

   به گزارش ایرنا بهروز ریاحی روز شنبه در نشست پیگیری روند بازسازی و نوسازی کارخانه قند شمال خوزستان گفت: تاکنون 200 میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها برای بازسازی این کارخانه هزینه شده و پیش بینی می شود 210 میلیارد ریال دیگر نیز در 2 مرحله برای تکمیل عملیات بازسازی و راه اندازی این کارخانه تامین و هزینه شود.

   به گزارش ایرنا بهروز ریاحی روز شنبه در نشست پیگیری روند بازسازی و نوسازی کارخانه قند شمال خوزستان گفت: تاکنون 200 میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها برای بازسازی این کارخانه هزینه شده و پیش بینی می شود 210 میلیارد ریال دیگر نیز در 2 مرحله برای تکمیل عملیات بازسازی و راه اندازی این کارخانه تامین و هزینه شود.
   وی با بیان اینکه بخش تصفیه شکر این کارخانه با حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی آخرین مراحل راه اندازی را طی می کند اظهار داشت: عملیات بازسازی و نوسازی کارخانه قند دزفول به همت مهندسان و کارشناسان داخلی در حال انجام است.
   ریاحی پیش بینی کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز تا اواخر اردیبهشت ماه سال 1396 این کارخانه به طور کامل بازسازی و نوسازی شده و آماده دریافت محصول چغندرقند کشاورزان شمال خوزستان شود.
   وی اظهار کرد:تلاش وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نیز مجموعه مدیریت استان خوزستان راه اندازی این کارخانه قبل از آغاز فصل برداشت محصول چغندر قند در استان می باشد.
   سیدعلی بحرینی معاونت هماهنگی امور اقتصادی، توسعه منطقه ای و اموربین الملل استانداری خوزستان نیز با اشاره به پیش بینی برداشت بیش از 850 هزار تن محصول چغندر از سطح مزارع استان خوزستان بر ضرورت تسریع در روند بازسازی این شرکت تاکید کرد.
   وی گفت: با راه اندازی این کارخانه 400 نفر به طور مستقیم مشغول کار شده و برای 25 هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم زمینه اشتغال ایجاد می شود.
   فرماندار شهرستان نیز با اشاره به جدیت دولت برای بازسازی و راه اندازی مجدد کارخانه قند گفت: توجه به امر هزینه کرد اعتبارات تخصیص یافته در کنار توجه به بازسازی کارخانه ، نشان دهنده شفافیت انجام این کار بزرگ می باشد.
   به گزارش ایرنا رضا نجاتی اظهار کرد: باتوجه به اینکه تاکنون اعتبار خوبی برای این کارخانه هزینه شده و کارخانه مذکور بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است انتظار داریم تا در پرداخت سایر اعتبار مورد نیاز برای تکمیل نهایی روند بازسازی کارخانه قند شمال خوزستان تسریع گردد.
   فرماندار شهرستان شوش گفت: بر اساس برنامه زمانبندی شده مقرر شده بود در صورت تامین سایر اعتبارات مورد نیاز ، بخش تصفیه شکر این کارخانه در آذرماه امسال راه اندازی شود که انتظار می رود باتوجه به فرصت اندک باقی مانده از سال و همچنین نزدیک شدن به زمان برداشت محصول چغندر این امر محقق شود.
   وی گفت:تسریع در امر راه اندازی کارخانه قند شمال خوزستان موجب خوشحالی کارگران و همچنین کشاورزان چغندرکار منطقه خواهد شد.
   با راه اندازی مجدد کارخانه قند شمال خوزستان در شوش بار دیگر کشت چغندر قند در استان خوزستان رونق خواهد گرفت.
   کارخانه قند شوش در سال 1354 تاسیس و در سال 1363 به بهره برداری رسید.
   به گزارش ایرنا کارخانه قند شمال خوزستان به عنوان یکی از کارخانه های بزرگ تولید شکر کشور پس از واگذاری به بخش خصوصی از سال 1382 تعطیل شد.
   تعطیلی این کارخانه بزرگ تولید شکر در شوش علاوه بر تشدید بیکاری در شمال خوزستان، موجب توقف کشت محصول چغندرقند در استان برای بیش از یک دهه شد.
   6068

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,133,755
تعداد بازدید امروز : 32,783
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 32,783
تعداد بازدید این ماه : 432,860
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 13:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.