• امضاء مصوبات کمیته همکاری آموزشی بین دو وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و آموزش و پرورش

   امضاء مصوبات کمیته همکاری آموزشی بین دو وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و آموزش و پرورش

   جلسه کمیته همکاری های آموزشی وزارت صنعت،معدن و تجارت و وزارت آموزش و پرورش با حضور آقایان صادقی و قبادیان معاونین امور اقتصادی و بازرگانی و آموزش و پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت و زرافشان معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش برای امضا مصوبات نهایی این کمیته در خصوص توسعه آموزش علمی و مهارتی(هنرستان ها) در معاونت آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

   به گزارش شاتا؛ مشاور وزیر صنعت و مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش با اشاره به امضا تفاهم نامه میان وزارت صنعت معدن و تجارت در تاریخ بیستم مرداد ماه 95 گفت: تفاهم نامه ای که امروز مصوباتش نهایی می شود با دو رویکرد تقویت ارتباط موثر با شهرک های صنعتی و هم چنین تقویت رویکرد واحدهای بازرگانی و صنعتی امضا شد.
   محمدرضا خان محمدی خرمی، تقویت بنیه فنی هنرستان ها با کارکرد مهارتی را از اهداف این طرح دانست و افزود: اختصاص مکان در داخل شهرک های صنعتی ، همکاری برای برگزاری دوره های مهارتی، کارورزی و کارآموزی و هم چنین کارگاه های عملی، همکاری برای راه اندازی هنرستان های کار و دانش ، همکاری با هنرستان ها برای
     پژوهش و همکاری در جهت گسترش آموزش های مهارتی  از جمله اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب این تفاهم نامه است.
   برات قبادیان ،معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت،معدن و تجارت نیز در این نشست با اشاره به اینکه اجرای هر
     تفاهم نامه ای کار ساده ای نیست و به پیگیری مداوم نیاز دارد گفت: در این جلسه راهکارهای اجرایی و چگونگی اجرا کردن تفاهم نامه رسمی  پیگیری نهایی می شود که با شناختی که از هر دو وزارتخانه دارم در حال حاضر بهترین شرایط برای اجرای مفاد این تفاهم نامه وجود دارد.
   وی این تفاهم نامه را در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: البته موضوع آموزش های مهارتی در کشور جدید نیست، اما در ده سال گذشته بیشتر به سمت آموزش های مدرک محور رفتیم و از آموزش های مهارت محور دور شدیم که امیدواریم این تفاهم نامه بتواند این خلا به وجود آمده را پر کند.
   هم چنین معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، آموزش های فنی و حرفه ای را دارای جایگاهی ویژه در این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: در آموزش های فنی و حرفه ای به دو بخش نیازهای آموزشی و نیازهای بازار کار، توجه ویژه ای شده است که تفاهم نامه ای که امروز مصوبات نهایی اش امضا می شود در راستای این رویکرد خواهد بود.
   علی زرافشان، بر منطبق شدن آموزش فارغ التحصیلان با استانداردهای و نیازهای بازار کار تاکید کرد و گفت: منابع انسانی ارزشمندترین عاملی است که اشتغال و کارآفرینی را ایجاد می کند و موضوع اقتصاد مقاومتی نیز به این موضوع توجه خاصی شده است.
   زرافشان وزارت صنعت معدن و تجارت را بزرگترین وزارتخانه همکار آموزش و پرورش در راستای این موضوع دانست و گفت: وزارتخانه ما فصل مشترک بزرگی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت دارد چرا که بخش عمده هنرجویان ما در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی مشغول تحصیل هستند.
   در پایان این جلسه در آیینی، تفاهم نامه نهایی امضا شده،جهت عملیاتی شدن به دو وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و آموزش و پرورش تقدیم شد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,139,783
تعداد بازدید امروز : 38,811
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 38,811
تعداد بازدید این ماه : 438,888
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.