• فصل تازه مبارزه با قاچاق در دولت یازدهم

   فصل تازه مبارزه با قاچاق در دولت یازدهم

   فصل تازه مبارزه با قاچاق در دولت یازدهم

   قاچاق همواره به عنوان آفتی برای تولید و اشتغال تلقی شده و دولت یازدهم از همان روزهای نخست فعالیت خود تلاش کرده است تا این بیماری مهلک اقتصاد کشور را درمان کند.تلاشی که نتایج قابل ملاحظه ای داشته و توانسته مبارزه با قاچاق کالا را در دولت تدبیر و امید وارد مرحله ای تازه کند.

   به گزارش شاتا؛ بر اساس گزارش عملکرد منتشر شده توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت یازدهمین دولت جمهوری اسلامی جدی تر از همیشه ریشه های قاچاق را برای حمایت از تولید ملی و اشتغال و نیز سلامت اقتصاد کشور هدف قرار داده و دستاوردهای زیادی در این راه داشته است.
   در همین زمینه میتوان به تدوین طرح جامع مبارزه با قاچاق لوازم خانگی،لوازم یدکی،پوشاک،پتو،تلفن همراه،سیگار،لوازم آرایشی و بهداشتی و کالاهای سلامت محور اشاره کرد که قاچاق آنها تاثیر زیادی در اقتصاد کشور داشته و دارد.
   همچنین وزارت صنعت ،معدن و تجارت از شهریور ماه سال 92 تا پایان سال 95 موفق شد علاوه بر راه اندازی سامانه های پیش بینی شده در قانون مبارزه با قاچاق ، دستورالعمل های نظارتی مبارزه با قاچاق را در حوزه عرضه محصولات به عنوان یکی از مهمترین وظایف اتاق های اصناف و اتحادیه ها نهادینه کند.
   در این بازه زمانی حوزه بازرسی و نظارت وزارت صنعت،معدن و تجارت بر مبارزه با قاچاق متمرکز شد و در همین راستا اقلام قابل ورود مرز نشینان از 71 قلم به 41 قلم کاهش یافت و 34 بازارچه مرزی غیر فعال نیز از فهرست بازارچه های مرزی مشترک حذف شدند.
   بنابراین گزارش وزازت صنعت،معدن و تجارت در سال جدید علاوه بر تداوم برنامه های سال های قبل برای مبارزه با قاچاق کالا برنامه های تازه ای در دست اقدام دارد تا بتواند به بهترین شکل با این پدیده شوم برخورد کند.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,300,910
تعداد بازدید امروز : 45,148
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 206,663
تعداد بازدید این ماه : 320,413
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 15:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.