• نشست مشترک معاونین آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت و دانشگاه امیرکبیر

   نشست مشترک معاونین آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت و دانشگاه امیرکبیر

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت در نشست مشترک با معاونت پژوهشی دانشگاه امیرکبیر بر حمایت دولت تدبیر و امید از انتقال و توسعه فناوری به داخل کشور تاکید کرد

    در نشست مشترک برات قبادیان، معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با دکتر برومند، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر ، طرح توجیهی وارادت توربین های گازی AGT به کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

   تیم تخصصی از معاونت پژوهشی دانشکاه امیرکبیر با حمایت وزارت صنعت ،معدن و تجارت هم اکنون در حال تهیه و تدوین طرح توجیهی مورد نیاز برای این کار هستند.

   همچنین مهندس نعمت زاده، وزیر صنعت نیز چندی پیش در نشست مشترکی با این تیم بر خودکفایی در تولید قطعات و انتقال و توسعه این فناوری در کشور تاکید کرد.

    قبادیان در سخنان خود در این نشست اشتغال مولد را از نتایج ورود این گونه فناوری ها به کشور دانست و اظهار کرد: تمرکز روی بخش R&D وتوسعه تحقیقات با همکاری دانشگاه امیرکبیر از مهمترین اولویتها برای وزارت صنعت در این طرح مشترک بود.

   معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، با تاکید بر لزوم استفاده از سرمایه های سخت افزاری و نرم افزاری کشور در این طرح گفت: باید شرکت هایی که در بخش صنعت در این طرح می توانند کمک کننده باشند، شناسایی شوند و در راستای تولید بخش عمده قطعات در داخل کشور برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

    قبادیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت علمی ممتاز کشور در منطقه عنوان کرد: مجموعه وزارت صنعت نیز به نوبه خود از فناوری های برتر حمایت های مادی و معنوی خواهد کرد.

   همچنین برومند، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر، با اشاره به این موضوع که برای نخستین بار در کشور توربینی با دور بالا طراحی می شود، گفت: تمامی قطعات جانبی این توربین در داخل تولید خواهد شد که برای صادرات این محصول از داخل کشور نیز در آینده ای نزدیک برنامه ریزی لازم صورت می گیرد.
   وی بر استفاده از پتانسیل های موجود در راه اندازی این طرح تاکید کرد و افزود: برنامه جامعی برای چگونگی اجرای این طرح با استفاده از امکانات موجود تهیه و تدوین شده است

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,144,204
تعداد بازدید امروز : 43,232
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 43,232
تعداد بازدید این ماه : 443,309
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.