• پیام مقام عالی وزارت در خصوص روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی

   پیام مقام عالی وزارت در خصوص روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی

   نهم اردیبهشت ماه در تقویم جهانی به عنوان روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی نام گذاری شده است. به همین مناسبت مقام عالی وزارت، جناب آقای مهندس نعمت زاده در پیامی ضمن تبریک این روز به کلیه پرسنل بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان های تابعه، وابسته و کلیه واحد های تحت پوشش نظام یکپارچه HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت و تاکید بر اهمیت شعار سال 2017 سازمان بین المللی کار (جمع آوری و استفاده بهینه از پرونده های ایمنی و بهداشت حرفه ای، راهی برای ارتقا فرهنگ پیشگیری از خطر)، از کلیه مدیران ارشد ستادی و سازمان های وابسته خواستار اقدام در خصوص مدیریت اطلاعات ایمنی و بهداشت شدند. متن پیام مقام عالی وزارت به شرح زیر است.

   بسمه تعالی

   سلامت یکی از ارکان اصلی توسعه یافتگی هر کشور محسوب می شود و  توسعه سلامت محور مورد پذیرش جهانی واقع شده است. دین مبین اسلام رهنمودهای گرانبهایی در خصوص توجه به سلامت ارائه نموده است. بر این اساس در مبانی اسلام رعایت و حفظ سلامتی از مصالح عمومی نظام اجتماعی و بخشی از مسئولیت همگانی شمرده می شود. به منظور دستیابی به سطح قابل قبولی از سلامت، ضرورت دارد کلیه ابعاد سلامت  (جسمانی روانی ) مورد توجه قرار گیرد. امروزه سازمان جهانی بهداشت به منظور ایجاد نظام سلامت کارا و پیشرو به مشارکت سازمانها و نهادهای اجرایی کشورها در نظام سلامت تاکید دارد که البته خوشبختانه این مشارکت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمانهای تابعه و وابسته از سال 1392 بخوبی در حال انجام است، با عنایت به اینکه طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان بین المللی کار(ILO) سالانه 317 میلیون حادثه با غیبت بیش از 4 روز ، و بیش از 900.000  مرگ ناشی از مواجهه با مواد خطرناک محیط کار در دنیا رخ می دهد و گستردگی مجموعه شاغلین و واحدهای صنعت و معدن تحت پوشش این وزارتخانه، ضرورت اهتمام مدیران و مسئولین در برنامه ریزی و اقدامات بهنگام در راستای سالم سازی محیط کار بیش از پیش مشخص می گردد. شعار سال 2017 سازمان بین المللی کار به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت " جمع آوری و استفاده بهینه از پرونده های ایمنی و بهداشت حرفه ای ، راهی برای ارتقا فرهنگ پیشگیری از خطر" را برگزیده است که بیانگر مدیریت اطلاعات حوزه ایمنی و بهداشت می باشد. لذا از کلیه معاونین، مدیران ارشد ستادی و سازمانهای تابعه و وابسته انتظار می رود به منظور بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت در سازمان و مجموعه تحت پوشش در خصوص مدیریت اطلاعات و ارتقاء فرهنگ HSEE در سال جاری اقدام نمایند.

   در پایان ضمن تبریک روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای برابر 9 اردیبهشت ماه سال 1396  را به همه زحمت کشان حوزه HSEE در سطح ستاد، سازمانهای تابعه و وابسته امیدواریم شاهد بهبود شرایط بهداشت محیط کار و ارتقاء سلامت همکاران در وزارت و کارکنان بخش صنعت، معدن و تجارت باشیم. انشالله

    محمد رضا نعمت زاده

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,473,735
تعداد بازدید امروز : 19,640
تعداد بازدید دیروز : 31,303
تعداد بازدید هفته : 19,640
تعداد بازدید این ماه : 669,538
آخرین به روزرسانی : 1399/04/21 12:32

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.