• تشکیل کمیته حقیت یاب / رسیدگی فوری به امور بیمه ای و معیشتی کارگران

   در جلسه بررسی حادثه معدن زمستان یورت آزاد شهر با حضور مهندس نعمت زاده تاکید شد:

   تشکیل کمیته حقیت یاب / رسیدگی فوری به امور بیمه ای و معیشتی کارگران

   تشکیل کمیته حقیت یاب / رسیدگی فوری به امور بیمه ای و معیشتی کارگران

   پس از حادثه ناگوار معدن زمستان یورت در آزادشهر استان گلستان و جان باختن جمعی از کارگران زحمت کش این معدن ، جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ، رییس سازمان نظام مهندسی معدن و مدیران بخش معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه صبح امروز برگزار شد.

   به گزارش شاتا؛ مهندس محمدرضا نعمت زاده  در این جلسه ویژه  3 ساعته ضمن ابراز تأسف و تسلیت به بازماندگان کارگران زحمت کش معدن زمستان یورت گفت: در این معدن 370 نفر به صورت مستقیم و پیمانکاری مشغول فعالیت بودند که بنا به دلایلی که بزوی از طریق کمیته حقیقت یاب اعلام می شود ،در ظهر چهارشنبه حادثه انفجار رخ داد.
   وی با بیان اینکه بلافاصله پس از این حادثه ناگوار بنده به همراه وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی بنا به دستور رئیس محترم جمهور و معاون اول ایشان به محل حادثه رفتیم افزود: استاندار محترم گلستان از همان لحظات اولیه در محل حادثه اقدام به تشکیل ستاد بحران نموده است و ازصبح پنجشنبه گذشته ستاد مدیریت بحران در آزادشهر استان گلستان تشکیل شد که تمامی ابعاد حادثه را مورد بررسی قرار داده‌اند.
   نعمت زاده با اشاره به اینکه هم‌اکنون تیم‌های مختلف امدادی و نجاتی در منطقه به 10 گروه تقسیم شدند که در حال عملیات آواربرداری هستند تصریح کرد: ریزش شدیدی در لایه‌های کوه رخ داد و نیاز به آوار برداری است که با تأمین تجهیزات از سایر معادن مجاور و یا خریداری آنها از بازار این اقدام در حال انجام است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: قرار است که کمیته حقیقت یاب تشکیل شود و ظرف یک هفته با بررسی هایی که انجام می دهد علت اصلی حادثه را مشخص کند  و به اطلاع هموطنان عزیزمان برساند.
   وی با بیان اینکه در این جلسه گمانه زنی اصلی این بوده است که باطری به باطری کردن لوکومتیو حمل ذغال سنگ و جرقه ناشی از آن عامل حادثه بود افزود: آنچه که واضح است معدن زمستان یورت عاری از گاز متان بوده است و ذرات ریز ذغالسنگ به خودی خود آتش‌زا است.
   *تشکیل کمیته رسیدگی به مسایل انسانی
   مهندس نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر کمیته حقیقت یاب که به زودی تشکیل می شود، کمیته رسیدگی به مسائل انسانی است صبح امروزتشکیل شد تا در خصوص مسایل درمانی ، بیمه ای و معیشتی بازماندگان و خانواده‌های معدنکاران تصمیماتی در جهت کمک به آنها گرفته شود.
   وی  صدور احکام دریافت مستمری برای خانواده‌های بازماندگان ، اعطای بیمه بیکاری به کارگران معدن تا زمان بازگشایی مجدد معدن یاد شده، پرداخت هزینه تدفین جان باختگان این حادثه و در نهایت توافق با شرکت بیمه آسیا برای پرداخت بیمه مسئولیت را ازمهم ترین مواردی برشمرد که در دستور کار این کمیته قرار دارد.
   وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه توجه به آموزش پیوسته ودایمی  تمامی دست اندکاران بخش معدن به ویژه بازرسان ایمنی با هر مقدار سابقه کار و شهرت امری ضروری است گفت: پس از این حادثه ناگوار سه کمیته حقیقت یاب ، کمیته برسی مسایل انسانی و کمیته بررسی رفع نواقص ، ایمنی برای ادامه کار و مشکلات کلی معادن زغال سنگ کشور در نظرگرفته شد.
   وی با اعلام اینکه صبح امروز یک نفردیگر از 21 نفر کشته شده قبلی در حادثه معدن ازاد شهر استان گلستان پیدا شده است افزود: عملیات کشف و انتقال اجساد با جدیت توسط ارگان‌های مختلف انجام می شود و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و  دانشگاه‌های علوم پزشکی آمادگی خود را برای بهبود حادثه دیدگان مرتبط بااین معدناعلام و اقدام نموده اند .

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,477,198
تعداد بازدید امروز : 43,792
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 382,952
تعداد بازدید این ماه : 496,702
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 20:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.