• تقدیر وزیر صنعت، معدن و تجارت ازدستیابی به تولید ۳۰ هزار تنی در مجتمع فولاد غرب آسیا

   تقدیر وزیر صنعت، معدن و تجارت ازدستیابی به تولید ۳۰ هزار تنی در مجتمع فولاد غرب آسیا

    تقدیر وزیر صنعت، معدن و تجارت ازدستیابی به تولید ۳۰ هزار تنی در مجتمع فولاد غرب آسیا

   وزیر صنعت معدن و تجارت دستیابی واحد تقریبا غیر فعال شده فولاد غرب آسیا به تولید ۳۰ هزارتنی قابل تقدیر دانست.

    
    
    
   به گزارش شاتا، مهندس محمد رضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد غرب آسیا در گفت و گو با خبرنگاران،ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام زمان (عج) اظهار کرد: فولاد غرب آسیا یکی از واحدهای تقریبا نیمه تعطیل بود که مشکلات مالی و  بازرگانی مختلفی داشت و با همفکری دست اندرکاران و مساعدت بانک سپه دوباره احیا شد.
    
   وی با اشاره به بازدید قبلی خود از این واحد در چند سال گذشته گفت: از بهمن ماه به طور جدی کار در این مجتمع آغاز شد و تعاملی جدی بین فولاد مبارکه اصفهان، بانک سپه و دست اندرکاران و مدیر عامل شرکت آغاز شد.
    
   ‌مهندس نعمت زاده مواد اولیه این کارخانه را ورق آهن سیاه دانست و افزود: این ورق از مبارکه یا واحدهای مشابه مبارکه به این مجتمع می آید که قبلا به خاطر مشکلات مالی این واحد قادر به تامین ورق نبود و به همین خاطر تولید راکد شده و نیروی انسانی تقریبا به صفر رسیده بود که بانک سپه از طریق گشایش اعتبار داخلی به نفع مبارکه، ورق های مورد نیاز مجتمع را  تامین کرد.
    
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با قابل تقذیر خواندن دستیابی این مجتمع به تولید ۳۰ هزار تنی این مجتمع  افزود: ظرفیت نهایی ۵۰۰ هزار تن در سال تولید انواع ورق های سرد است که در صنایع فلزی، خودرو سازی، لوازم خانگی و دیگر جاها مورد استفاده است.
    
   مهندس نعمت زاده با اشاره به فعال بودن تمام خطوط و تامین مواد اولیه مجتمع عنوان کرد: ابتکاری با فولاد مبارکه صورت گرفت که اینجا فعالیت حد واسط شده است، یعنی ورقهایی که در مبارکه نورد سرد می شود، برای عملیات حراراتی به قم می آید و برای گالوانیزه شدن و انجام مراحل بعدی به مبارکه بازمی گردد.
    
   وی ظرفیت این مجتمع در اسیدشویی را خوب توصیف کرد و گفت:  برخی صنایع خودرویی مجبور بودند از خارج تامین ورق کنند که با قراردای که با سایپا بسته شد،هم اکنون تا هشت هزار تن ورق ها را به عنوان مواد اولیه از مبارکه می گیرند و  اینجا اسیدشویی می کنند و تحویل سایپا می دهند.
    
   مهندس نعمت زاده با اشاره به اینکه حدود ۱۷ هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته و تا پایان امسال توسط بانکها به صنایع کوچک و متوسط و بخش جهاد کشاورزی تولیدی، تسهیلات ارایه شد، گفت: این تسهیلات برای نزدیک به ده هزار نفر نیرو فرصت شغلی ایجاد کرد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,705,979
تعداد بازدید امروز : 61,801
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 279,287
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.