• استاندار: کارخانه تخریب دولت در اراک به صورت سه شیفت فعال است!

   حضور وزیر صنعت ،معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی

   استاندار: کارخانه تخریب دولت در اراک به صورت سه شیفت فعال است!

   استاندار: کارخانه تخریب دولت در اراک به صورت سه شیفت فعال است!

   وزیر صنعت،معدن و تجارت باحضور در چهل و هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی تلاش های دولت در راستای توسعه تولید و افزایش اشتغال در قطب اقتصادی کشور را بررسی کرد.

   به گزارش شاتا،در این جلسه که ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سال جدید بود مهندس محمدرضا نعمت زاده به همراه معاونان خود و نمایندگان مجلس و استاندار مرکزی از آخرین اقدامات انجام شده در این استان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال آگاه شدند.
   محمود زمانی قمی،استاندار مرکزی در این جلسه گفت: در سال گذشته در این استان 1067 واحد کوچک و متوسط وام دریافت کردند در حالی که قرار بود کمتر از 400 واحد تسهیلات دریافت کنند و مجموع رقم پرداختی به این واحدها 720 میلیارد تومان بود.
   وی با بیان اینکه آثار ناشی از پرداخت این تسهیلات و تزریق نقدینگی و سرمایه در گردش در سه ماهه تا شش ماهه امسال بیشتر نمایان خواهد شد افزود:در سال  گذشته 730میلیون دلار صادرات در استان مرکزی انجام شد که در مقایسه با سال قبل از آن 28 درصد افزایش داشته است.همچنین 291 میلیون دلار واردات در استان مرکزی ثبت شده که حجم بیشتر آن مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز کارخانجات بوده است.
   استاندار مرکزی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری های جدید در استان یادآور شد:تفاهم نامه های جدیدی که با سرمایه گذاران خارجی در زمینه تولید برق،نیروگاه و..  منعقد شده در سال جاری عملیاتی می شود و از سوی دیگر صنایع استان نیز برای نوسازی خود اقدام به جذب سرمایه گذار کرده اند که امیدواریم با اثربخشی این سرمایه ها شاهد توسعه روزافزون استان مرکزی باشیم.

   استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری را داراست
   وی دستاورد این سرمایه گذاری ها را بهبود شرایط کسب و کار دانست و افزود:برجام برای استان مرکزی و کشور ثمرات زیادی داشته است چراکه در گذشته تنها به 48 کشور جهان صادرات داشتیم اما در حال حاضر 70 کشور محصولات ایرانی را وارد می کنند.
   زمانی ادامه داد:در دولت یازدهم 919 واحد صنعتی با تسهیلاتی معادل 4073 میلیارد تومان در استان مرکزی احیا شده و واحدهای جدید زیادی نیز در استان تاسیس شده است.
   وی افزود:هرچند برخی از واحدهای صنعتی به دلیل سیاست های نادرست دولت قبل با مشکلاتی مواجه بوده و بیکاری در استان مشاهده می شود اما استان مرکزی با نرخ بیکاری 7.3 درصد پایین ترین نرخ بیکاری کشور را دارد.
   استاندار استان مرکزی تمرکز بر اشتغال نیروهای تحصیل کرده،تداوم و تسریع در اجرای طرح رونق تولید در استان،پرداخت تسهیلات به واحدهای متقاضی از سال قبل ،پرداخت تسهیلات به صنوف تولیدی و توجه به توسعه اشتغال در روستاهای استان را راهکار عملی تحقق شعار تولید و اشتغال دانست و افزود:400روستا در استان بر اساس مزیت های صنعتی و کشاورزی شناسایی شده که در صورت تامین اعتبارات لازم و فراهم شدن شرایط می توانیم با اشتغال 20 الی 25 نفر درهر روستا بیش از 10 هزار شغل پایدار در روستاهای استان ایجاد کنیم.
   وی  تاکید کرد:در حال حاضر 223  طرح بالای 60 درصد در استان مرکزی در حال تکمیل است که با راه اندازی این واحدها وضعیت استان بهتر از شرایط فعلی می شود.
   زمانی با تاکید بر اینکه استان مرکزی شرایط نسبتا خوبی دارد اظهار کرد:متاسفانه آنچه کور را رنج می دهد نادیده گرفتن تلاش های دولت در خدمت رسانی به مردم است.برخی به جای بیان خدمات برعکس آن را تبلیغ کرده و تخریب می کنند.
   زمانی در بیانی کنایه آمیز گفت:سیاست های غلط دولت نهم و دهم منجر به  بروز مشکلات زیادی در کشور شده و تنها کارخانه ای که دولت گذشته توانست آن را پابرجا نگاه دارد کارخانه تولید تهمت،تخریب و ریا و دروغ است که به صورت سه شیفت در حال کار هستند .
   مقدسی،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های نامزدهای ریاست جمهوری گفت:بی انصافی است که عملکرد دولت و وزارت صنعت،معدن و تجارت نادیده گرفته شود.چرا که کارهای انجام شده عملکرد نظام است نه دولت یازدهم.

   اقدامات چشمگیر دولت یازدهم در سرمایه گذاری خارجی و ارتباط با جهان چشمگیر است
   وی با بیان اینکه همه در کشتی نظام مشغول خدمت رسانی هستیم به رفع مشکل بیش از 24هزار واحد صنعتی در طرح رونق تولید و 11میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی در سال گذشته اشاره کرد و افزود:نمی گوییم همه چیز خوب است اما باید بپذیریم که دولت تدبیر و امید کشتی به گل نشسته اقتصاد و تولید را تحویل گرفت و اکنون شرایط را تغییر داد.باید در قضاوت ها انصاف را رعایت کنیم .دولت قبل بودجه ها و اعتبارات را صرف پروژه های نادرست کرد و تولید زمین خورد و دولت یازدهن توانست صنعت و تولید را نجات دهد.
   دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مجلس و دولت در حال هدایت  یارانه به سمت محرومان و نیازمندان است اما برخی نامزدهای ریاست جمهوری وعده افزایش می دهند که این مساله به هیچ وجه امکان عملی شدن ندارد و نامزدها باید به جای بیان این مطالب میزان پایبندی خود به برنامه ششم توسعه و برنامه منطقی و عملیاتی خود را اعلام کنند.

   مقدسی با قدردانی از زحمات شبانه روزی وزیرصنعت،معدن و تجارت در رفع مشکلات واحدهای تولیدی تصریح کرد:دولت یازدهم اقدامات خوبی برای کشور انجام داده اما جبران خسارت هایی که دولت نهم و دهم به کشور وارد کرد سال ها طول می کشد.در بخش جذب سرمایه های خارجی و ارتباط با جهان اقدامات خوبی انجام شد چراکه در دولت گدشته کشورهایی که با ذره بین هم نمی توانستیم روی نقشه پیدا کنیم به ایران می آمدند اما امروز پای کشورهای معتبر جهان به ایران باز شده است.
   در ادامه این جلسه 4 دستگاه دولتی گزارش عملکرد خود در سال 95 را به جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه دادند.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,707,023
تعداد بازدید امروز : 62,845
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,331
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.