• شناسایی 6 میلیارد تن سنگ آهن در کشور

   شناسایی 6 میلیارد تن سنگ آهن در کشور

   شناسایی 6 میلیارد تن سنگ آهن در کشور

   نخستین همایش علمی، تخصصی حفاری در معادن هفته آینده در شهر بافق برگزار می شود.
   مهندس محمد دهستانی بافقی مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق و رئیس همایش، ویژگی های معادن سنگ آهن بافق را ذکر کرد و گفت: یک سوم ذخیره سنگ آهن کشور در این منطقه کشف شده است. وی با اشاره به اینکه 6 میلیارد تن سنگ آهن در کشور شناسایی شده است افزود: بهره برداری از معدن چغارت بافق با ذخیره حدود 177 میلیون تن سنگ آهن، از سال 1351 شروع شده و این معدن تنها تأمین کننده سنگ آهن ذوب آهن اصفهان است.
   مهندس دهستانی با یادآوری این نکته که با توجه به برنامه افزایش حجم تولید فولاد در کشور تا پایان برنامه سوم، منطقه بافق می تواند نیاز سنگ آهن تولید 20 میلیون تن فولاد را سالانه تأمین کند. وی میزان ذخیره سنگ آهن منطقه بافق را 7/1 میلیارد تن اعلام کرد. مهندس دهستانی تأکید کرد: 38 معدن سنگ آهن در منطقه بافق شناسایی شده ولی تاکنون کاری در زمینه استخراج از این معادن صورت نگرفته است. وی با اشاره به صادرات سنگ آهن گفت: تا دو سال پیش تنها خریدار سنگ آهن ما ذوب آهن اصفهان بود، اما با تلاش های بسیار سال گذشته با شرکت در مناقصه ای در کشور پاکستان موفق شدیم به این کشور صادرات سنگ آهن را آغاز کنیم و پارسال پنج محموله صادر شد و طبق قرارداد، ما 20درصد نیاز این کشور به سنگ آهن را تأمین خواهیم کرد. همچنین مذاکراتی برای صادرات سنگ آهن به امارات و دو شرکت کره ای انجام داده ایم که امیدواریم بتوانیم به این کشورها نیز صادرات داشته باشیم.
   وی در ادامه هدف از برگزاری همایش فوق الذکر را دسترسی به جدیدترین اطلاعات و دانش فنی حفاری و... اعلام کرد و گفت: با توجه به امکانات محدود در شهر بافق ولی تصمیم گرفتیم همایش در کنار معدن چغارت و با حضور حدود 600 مهمان داخلی و خارجی برگزار شود.
   وی افزود: از 140 مقاله رسیده به همایش، 23 مقاله منتخب در مدت سه روز برپایی همایش (16، 17 و 18 اردیبهشت) ارائه خواهد شد.

   مرجع: کیهان

   نخستین همایش علمی، تخصصی حفاری در معادن هفته آینده در شهر بافق برگزار می شود. مهندس محمد دهستانی بافقی مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق و رئیس همایش، ویژگی های معادن سنگ آهن بافق را ذکر کرد و گفت: یک سوم ذخیره سنگ آهن کشور در این منطقه کشف شده است. وی با اشاره به اینکه 6 میلیارد تن سنگ آهن در کشور شناسایی شده است افزود: بهره برداری از معدن چغارت بافق با ذخیره حدود 177 میلیون تن سنگ آهن، از سال 1351 شروع شده و این معدن تنها تأمین کننده سنگ آهن ذوب آهن اصفهان است. مهندس دهستانی با یادآوری این نکته که با توجه به برنامه افزایش حجم تولید فولاد در کشور تا پایان برنامه سوم، منطقه بافق می تواند نیاز سنگ آهن تولید 20 میلیون تن فولاد را سالانه تأمین کند. وی میزان ذخیره سنگ آهن منطقه بافق را 7/1 میلیارد تن اعلام کرد. مهندس دهستانی تأکید کرد: 38 معدن سنگ آهن در منطقه بافق شناسایی شده ولی تاکنون کاری در زمینه استخراج از این معادن صورت نگرفته است. وی با اشاره به صادرات سنگ آهن گفت: تا دو سال پیش تنها خریدار سنگ آهن ما ذوب آهن اصفهان بود، اما با تلاش های بسیار سال گذشته با شرکت در مناقصه ای در کشور پاکستان موفق شدیم به این کشور صادرات سنگ آهن را آغاز کنیم و پارسال پنج محموله صادر شد و طبق قرارداد، ما 20درصد نیاز این کشور به سنگ آهن را تأمین خواهیم کرد. همچنین مذاکراتی برای صادرات سنگ آهن به امارات و دو شرکت کره ای انجام داده ایم که امیدواریم بتوانیم به این کشورها نیز صادرات داشته باشیم. وی در ادامه هدف از برگزاری همایش فوق الذکر را دسترسی به جدیدترین اطلاعات و دانش فنی حفاری و... اعلام کرد و گفت: با توجه به امکانات محدود در شهر بافق ولی تصمیم گرفتیم همایش در کنار معدن چغارت و با حضور حدود 600 مهمان داخلی و خارجی برگزار شود. وی افزود: از 140 مقاله رسیده به همایش، 23 مقاله منتخب در مدت سه روز برپایی همایش (16، 17 و 18 اردیبهشت) ارائه خواهد شد. مرجع: کیهان
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,746,482
تعداد بازدید امروز : 29,057
تعداد بازدید دیروز : 41,871
تعداد بازدید هفته : 150,880
تعداد بازدید این ماه : 228,083
آخرین به روزرسانی : 1399/03/06 16:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.