• مهندس جهانگیری، شرکتهای کانادایی را به سرمایه‌گذاری در معادن ایران دعوت کرد

   مهندس جهانگیری، شرکتهای کانادایی را به سرمایه‌گذاری در معادن ایران دعوت کرد

   مهندس جهانگیری، شرکتهای کانادایی را به سرمایه‌گذاری در معادن ایران دعوت کرد

   ایران از سرمایه‌گذاری مستقل یا مشارکت با شرکتهای توانمند کانادایی در بخش معدن، استقبال می‌کند.
   مهندس اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن ایران که به کانادا سفر کرده است، در جمع مدیران ارشد شرکتهای مهم معدنی کانادا وضعیت اقتصادی ایران و تحولات انجام شده در بخش معادن را تشریح کرد.
   وی گفت:به منظور کاهش بار ناشی از نوسانات اقتصادی قیمت نفت بر اقتصاد کشور، رشد بخش صنعت و معدن مورد توجه خاص قرار گرفته و قانون سابق معدن اصلاح شده تا سرمایه‌گذاری در این بخش را برای علاقه‌مندان قابل رقابت کند.
   وی افزود: افزایش مدت پروانه‌بهره‌برداری و امکان واگذاری پروانه به شخص ثالث از جمله مواردی است که به عنوان شاخصه‌های تغییر در قانون جدید می‌توان برشمرد.
   جهانگیری اظهار داشت: با اصلاح قانون مالیاتی، در تمام بخشهای میزان مالیات از 65 درصد به 25 درصد کاهش یافته و در بخش معدن این کاهش بیشتر است ، بطوریکه سرمایه‌گذاران بخش معدن در نقاط محروم تا 10 سال از پرداخت مالیات معاف هستند و در سایر مناطق به مدت چهارسال تا 80 درصد میزان مالیات، ازمعافیت برخوردار هستند.
   وی گفت: در قانون جلب و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی که به تازگی اصلاح و به تصویب مراجع قانونگذاری رسیده، حمایت دولت از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به شیوه‌های مختلف، پیش بینی شده است.
   وی افزود: گرچه شرکتهای خارجی در بخش معدن ایران فعال هستند، اما حضور شرکتهای کانادایی کمرنگ است. امید می رود با اصلاحات مذکور و فضای مثبتی که برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده، سرمایه گذاران کانادایی انگیزه بیشتری برای حضور در ایران پیدا کنند.
   مهندس جهانگیری را در این سفر، نوروززاده رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و موذن‌زاده رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی همراهی می‌کنند.
   این اولین سفر یک وزیر ایرانی به کانادا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.
   وزیر صنایع و معادن ایران و هیات همراه، روز شنبه ششم اردیبهشت ماه به کانادا سفر کردند که این سفر روز پنجشنبه گذشته پایان یافت.

   مرجع: سایت معادن ایران

   ایران از سرمایه‌گذاری مستقل یا مشارکت با شرکتهای توانمند کانادایی در بخش معدن، استقبال می‌کند. مهندس اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن ایران که به کانادا سفر کرده است، در جمع مدیران ارشد شرکتهای مهم معدنی کانادا وضعیت اقتصادی ایران و تحولات انجام شده در بخش معادن را تشریح کرد. وی گفت:به منظور کاهش بار ناشی از نوسانات اقتصادی قیمت نفت بر اقتصاد کشور، رشد بخش صنعت و معدن مورد توجه خاص قرار گرفته و قانون سابق معدن اصلاح شده تا سرمایه‌گذاری در این بخش را برای علاقه‌مندان قابل رقابت کند. وی افزود: افزایش مدت پروانه‌بهره‌برداری و امکان واگذاری پروانه به شخص ثالث از جمله مواردی است که به عنوان شاخصه‌های تغییر در قانون جدید می‌توان برشمرد. جهانگیری اظهار داشت: با اصلاح قانون مالیاتی، در تمام بخشهای میزان مالیات از 65 درصد به 25 درصد کاهش یافته و در بخش معدن این کاهش بیشتر است ، بطوریکه سرمایه‌گذاران بخش معدن در نقاط محروم تا 10 سال از پرداخت مالیات معاف هستند و در سایر مناطق به مدت چهارسال تا 80 درصد میزان مالیات، ازمعافیت برخوردار هستند. وی گفت: در قانون جلب و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی که به تازگی اصلاح و به تصویب مراجع قانونگذاری رسیده، حمایت دولت از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به شیوه‌های مختلف، پیش بینی شده است. وی افزود: گرچه شرکتهای خارجی در بخش معدن ایران فعال هستند، اما حضور شرکتهای کانادایی کمرنگ است. امید می رود با اصلاحات مذکور و فضای مثبتی که برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده، سرمایه گذاران کانادایی انگیزه بیشتری برای حضور در ایران پیدا کنند. مهندس جهانگیری را در این سفر، نوروززاده رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و موذن‌زاده رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی همراهی می‌کنند. این اولین سفر یک وزیر ایرانی به کانادا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. وزیر صنایع و معادن ایران و هیات همراه، روز شنبه ششم اردیبهشت ماه به کانادا سفر کردند که این سفر روز پنجشنبه گذشته پایان یافت. مرجع: سایت معادن ایران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,746,784
تعداد بازدید امروز : 29,359
تعداد بازدید دیروز : 41,871
تعداد بازدید هفته : 151,182
تعداد بازدید این ماه : 228,385
آخرین به روزرسانی : 1399/03/06 16:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.