• مشارکت عامل جذب دانش مدیریتی است

   مشارکت عامل جذب دانش مدیریتی است

   مشارکت عامل جذب دانش مدیریتی است

   دکتر ادیب ، استاد گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان ، در گفت‌وگو با (ایسنا گفت: در 72 رشته از 128 رشته صنعتی حداقل 80 درصد تولید جهانی در انحصار 5 تا 15 شرکت بزرگ است. بنابراین ایران در این بخشها یا نباید سرمایه‌گذرای کند و یا این که در صورت تمایل برای سرمایه‌گذاری، بهتر است با یکی از شرکتهای بزرگ همکاری کند.
   البته این کار زمانی مفید است که شرکتها، دانش مدیریتی خود را به ایران منتقل کنند و انتقال دانش مدیریتی نیز زمانی در سطحی وسیع انجام شدنی است که در پروسه مشارکت با شرکت خارجی، طرف خارجی حق اعمال مدیریت داشته باشد و حق اعمال مدیریت هم تنها وقتی حاصل میشود که بیش از 50 درصد سهام متعلق به طرف خارجی باشد.
   وی تصریح کرد: صادرات چین در سال گذشته بیش از 400 میلیارد دلار بوده که 300 میلیارد دلار آن صادرات 500 شرکت بزرگ عضو بورس بین‌المللی بوده که در چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در واقع سه چهارم صادرات چین مربوط به شرکتهای خارجی است. چینی‌ها به شرکت‌هایی اجازه سرمایه‌گذاری در آن کشور را میدهند که حداقل 50 درصد تولید خود را صادر کنند. بنابراین الگوی چین، مطلوبترین الگو در ایران برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.
   استاد گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان این که 10 شرکت بزرگ در جهان، 90 درصد تولید خودرو را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: تنها راه تداوم صنعت خودرو در ایران، مشارکت با یکی از این شرکت‌هاست و اگر این قرارداد عملیاتی شود، صنعت خودروی ایران در مسیر صحیحی قرار خواهد گرفت و این قرارداد میتواند به عنوان الگو برای بسیاری از شرکت‌های تولیدی دیگر ایران نیز مورد استفاده قرار گیرد.

   دکتر ادیب ، استاد گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان ، در گفت‌وگو با (ایسنا گفت: در 72 رشته از 128 رشته صنعتی حداقل 80 درصد تولید جهانی در انحصار 5 تا 15 شرکت بزرگ است. بنابراین ایران در این بخشها یا نباید سرمایه‌گذرای کند و یا این که در صورت تمایل برای سرمایه‌گذاری، بهتر است با یکی از شرکتهای بزرگ همکاری کند. البته این کار زمانی مفید است که شرکتها، دانش مدیریتی خود را به ایران منتقل کنند و انتقال دانش مدیریتی نیز زمانی در سطحی وسیع انجام شدنی است که در پروسه مشارکت با شرکت خارجی، طرف خارجی حق اعمال مدیریت داشته باشد و حق اعمال مدیریت هم تنها وقتی حاصل میشود که بیش از 50 درصد سهام متعلق به طرف خارجی باشد. وی تصریح کرد: صادرات چین در سال گذشته بیش از 400 میلیارد دلار بوده که 300 میلیارد دلار آن صادرات 500 شرکت بزرگ عضو بورس بین‌المللی بوده که در چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در واقع سه چهارم صادرات چین مربوط به شرکتهای خارجی است. چینی‌ها به شرکت‌هایی اجازه سرمایه‌گذاری در آن کشور را میدهند که حداقل 50 درصد تولید خود را صادر کنند. بنابراین الگوی چین، مطلوبترین الگو در ایران برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. استاد گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان این که 10 شرکت بزرگ در جهان، 90 درصد تولید خودرو را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: تنها راه تداوم صنعت خودرو در ایران، مشارکت با یکی از این شرکت‌هاست و اگر این قرارداد عملیاتی شود، صنعت خودروی ایران در مسیر صحیحی قرار خواهد گرفت و این قرارداد میتواند به عنوان الگو برای بسیاری از شرکت‌های تولیدی دیگر ایران نیز مورد استفاده قرار گیرد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,177,223
تعداد بازدید امروز : 21,130
تعداد بازدید دیروز : 33,112
تعداد بازدید هفته : 21,130
تعداد بازدید این ماه : 658,824
آخرین به روزرسانی : 1399/03/17 12:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.