• جمعیت بیکار ایران بیشتر از دو میلیون نفر اعلام شد

   جمعیت بیکار ایران بیشتر از دو میلیون نفر اعلام شد

   جمعیت بیکار ایران بیشتر از دو میلیون نفر اعلام شد

   بر اساس نتایج طرح آمارگیری از ویژگیهای اشتغال و بیکاری خانوار در آبان ماه سال 81 نرخ بیکاری در کشور 8/12 درصد و جمعیت بیکار بیشتر از دو میلیون نفر براورد شد.
   معاون طرحهای آماری مرکز آمار ایران روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت:این آمار با روشهای علمی محاسبه شده و هر عددی غیر از این خلاف واقع است و پایه و اساس علمی ندارد.
   دکتر خلیل سعیدی با اشاره به ارائه آمارهای نادرست از سوی برخی مسئولان افزود : ارائه آمارهای نادرست که پایه و اساس علمی ندارد موجب سردرگمی برنامه ریزان و کاربران آمار می شود و زیانهای ناشی از آن به جامعه آسیب می رساند.
   وی اضافه کرد : مرکز آمار ایران با توجه به اهمیت موضوع بیکاری هر سالدر چهار نوبت و به صورت فصلی اقدام به آمارگیری نمونه ای از ویژگیهای اشتغال و بیکاری در کشور می کند.
   وی افزود :چند گانگی آماری و ارائه آمارهای متفاوت در محدوده کاری واحدها موجب سلب اطمینان سیاستگذاران می شود و نگرانی اذهان عمومی را در پی دارد.
   خلیلی گفت: هیات وزیران سال گذشته برای حل این مشکل چند گانگی آماری در کشور با ابلاغ مصوبه ای خواستار حرکت هماهنگ مرکز آمار و دستگاههای اجرایی جهت سازماندهی نظام آماری کشور شد.
   معاون طرحهای آماری مرکز آمار ایران با بیان اینکه این مرکز موظف ایت نیازهای آماری و برنامه های توسعه اقتصادی کشور را تامین کند ،افزود : مسئولان به جای استناد به منابع غیر رسمی بهتر است از منابع مرکز آمار استفاده کنند.

   بر اساس نتایج طرح آمارگیری از ویژگیهای اشتغال و بیکاری خانوار در آبان ماه سال 81 نرخ بیکاری در کشور 8/12 درصد و جمعیت بیکار بیشتر از دو میلیون نفر براورد شد. معاون طرحهای آماری مرکز آمار ایران روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت:این آمار با روشهای علمی محاسبه شده و هر عددی غیر از این خلاف واقع است و پایه و اساس علمی ندارد. دکتر خلیل سعیدی با اشاره به ارائه آمارهای نادرست از سوی برخی مسئولان افزود : ارائه آمارهای نادرست که پایه و اساس علمی ندارد موجب سردرگمی برنامه ریزان و کاربران آمار می شود و زیانهای ناشی از آن به جامعه آسیب می رساند. وی اضافه کرد : مرکز آمار ایران با توجه به اهمیت موضوع بیکاری هر سالدر چهار نوبت و به صورت فصلی اقدام به آمارگیری نمونه ای از ویژگیهای اشتغال و بیکاری در کشور می کند. وی افزود :چند گانگی آماری و ارائه آمارهای متفاوت در محدوده کاری واحدها موجب سلب اطمینان سیاستگذاران می شود و نگرانی اذهان عمومی را در پی دارد. خلیلی گفت: هیات وزیران سال گذشته برای حل این مشکل چند گانگی آماری در کشور با ابلاغ مصوبه ای خواستار حرکت هماهنگ مرکز آمار و دستگاههای اجرایی جهت سازماندهی نظام آماری کشور شد. معاون طرحهای آماری مرکز آمار ایران با بیان اینکه این مرکز موظف ایت نیازهای آماری و برنامه های توسعه اقتصادی کشور را تامین کند ،افزود : مسئولان به جای استناد به منابع غیر رسمی بهتر است از منابع مرکز آمار استفاده کنند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,177,234
تعداد بازدید امروز : 21,141
تعداد بازدید دیروز : 33,112
تعداد بازدید هفته : 21,141
تعداد بازدید این ماه : 658,835
آخرین به روزرسانی : 1399/03/17 12:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.