• تاثیر اطلاع رسانی در رونق صنایع دستی

   تاثیر اطلاع رسانی در رونق صنایع دستی

   تاثیر اطلاع رسانی در رونق صنایع دستی

   معرفی برنامه‌های صنایع دستی از طریق رسانه‌ها باعث افزایش 45 درصدی صادرات این صنایع شده است.
   معاون آموزشی سازمان صنایع دستی، در نخستین نشست کمیته صنعت و معدن استان کهکیلویه و بویر احمد با اعلام این مطلب گفت: این برنامه شامل پخش یک هزار و 600 دقیقه به برنامه‌های معرفی صنایع دستی از شبکه دوم سیما و برپایی 209 نمایشگاه بزرگ و کوچک در داخل و خارج از کشور به منظور شناساندن و اهمیت صنایع دستی و نقش آن در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بوده است.
   حاجیپور از برگزاری چهار نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سال 82 خبرداد و گفت: نخستین نمایشگاه در روز 25 خرداد در میدان “شیخ بهایی“ تهران و در بخش خارجی نیز اجلاس بینمنطقهیی سازمان جهانی میراث معنوی با حضور 40 کشور جهان روزهای 26 تا 28 خرداد در اصفهان برگزار می‌شود.
   وی با تاکید بر همکاری استانداران برای ایجاد مراکز آموزشی در شهرستانها، گفت: در هفت استان کشور با ایجاد مراکز جامع علمی - کاربردی صنایع دستی موافقت شده و در آینده در استانهای دیگر نیز این مراکز راه‌اندازی می‌شود.
   در ادامه این نشست، استاندار استان گفت: صنایع دستی در بیان فرهنگ، تامین اقتصادی و ایجاد اشتغال نقش موثر و پایداری دارد و با ابتکار و نوآوری در آن میتوان به طور کامل این موارد را محقق کرد.
   شورانگیز افزود: تعداد کم متولیان امور در عرصه صنایع دستی و غفلت از رقیبان این صنعت در کشورهای دیگر باعث کاهش کیفیت بعضی از این محصولات شده است.
   وی با اشاره به پیشرفت صنایع در جهان افزود: باید همراه با پیشرفتهای بشری، حلقه اتصالی بین صنایع دستی و وسایل و امکانات جدید را فراهم کرد.
   وی، ایجاد نمایشگاه، فروشگاه و جایگاههای دائمی را در توسعه صنایع دستی بسیار مهم خواند و گفت: بهتر است تولیدات فرهنگی به صورت آسان در اختیار مردم قرار گیرد.
   در این جلسه، هاشمپور - مدیر سازمان صنایع دستی استان کهکیلویه و بویر احمد - گفت: صادرات تولیدات صنایع دستی استان در سال گذشته بالغ بر 800 هزار دلار است که بیشتر شامل گلیم، گبه، قالی و انواع دستبافتهاست.

   معرفی برنامه‌های صنایع دستی از طریق رسانه‌ها باعث افزایش 45 درصدی صادرات این صنایع شده است. معاون آموزشی سازمان صنایع دستی، در نخستین نشست کمیته صنعت و معدن استان کهکیلویه و بویر احمد با اعلام این مطلب گفت: این برنامه شامل پخش یک هزار و 600 دقیقه به برنامه‌های معرفی صنایع دستی از شبکه دوم سیما و برپایی 209 نمایشگاه بزرگ و کوچک در داخل و خارج از کشور به منظور شناساندن و اهمیت صنایع دستی و نقش آن در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بوده است. حاجیپور از برگزاری چهار نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سال 82 خبرداد و گفت: نخستین نمایشگاه در روز 25 خرداد در میدان “شیخ بهایی“ تهران و در بخش خارجی نیز اجلاس بینمنطقهیی سازمان جهانی میراث معنوی با حضور 40 کشور جهان روزهای 26 تا 28 خرداد در اصفهان برگزار می‌شود. وی با تاکید بر همکاری استانداران برای ایجاد مراکز آموزشی در شهرستانها، گفت: در هفت استان کشور با ایجاد مراکز جامع علمی - کاربردی صنایع دستی موافقت شده و در آینده در استانهای دیگر نیز این مراکز راه‌اندازی می‌شود. در ادامه این نشست، استاندار استان گفت: صنایع دستی در بیان فرهنگ، تامین اقتصادی و ایجاد اشتغال نقش موثر و پایداری دارد و با ابتکار و نوآوری در آن میتوان به طور کامل این موارد را محقق کرد. شورانگیز افزود: تعداد کم متولیان امور در عرصه صنایع دستی و غفلت از رقیبان این صنعت در کشورهای دیگر باعث کاهش کیفیت بعضی از این محصولات شده است. وی با اشاره به پیشرفت صنایع در جهان افزود: باید همراه با پیشرفتهای بشری، حلقه اتصالی بین صنایع دستی و وسایل و امکانات جدید را فراهم کرد. وی، ایجاد نمایشگاه، فروشگاه و جایگاههای دائمی را در توسعه صنایع دستی بسیار مهم خواند و گفت: بهتر است تولیدات فرهنگی به صورت آسان در اختیار مردم قرار گیرد. در این جلسه، هاشمپور - مدیر سازمان صنایع دستی استان کهکیلویه و بویر احمد - گفت: صادرات تولیدات صنایع دستی استان در سال گذشته بالغ بر 800 هزار دلار است که بیشتر شامل گلیم، گبه، قالی و انواع دستبافتهاست.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,374,992
تعداد بازدید امروز : 25,155
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 170,959
تعداد بازدید این ماه : 570,795
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.