• خودروهای خارجی ، دو هفته انتظار

   خودروهای خارجی ، دو هفته انتظار

   خودروهای خارجی ، دو هفته انتظار

   با تصمیم گیری نهایی در دولت، واردات خودرو از دوهفته دیگر آغاز می شود.
   احمد دوست حسین معاون تولید وزارت صنایع و معادن با اعلام مطلب فوق افزود: با اعلام نظر کمیته ویژه، ضوابط فنی واردات خودرو مشخص شد. براساس این ضوابط خودروهای وارداتی باید استانداردهای لازم را در زمینه هایی همچون مسایل زیست محیطی و ایمنی دارا باشند. وی میزان تعرفه درنظرگرفته شده برای واردات خودرو را برای خودروهای باارزش 5هزار دلار 170درصد عنوان کرد و اظهار داشت: هر 22میلیون ریال که به ارزش خودروهای وارداتی اضافه شود، ده درصد به تعرفه وارداتی آنها افزوده خواهد شد. دوست حسین درخصوص نوع خودروهای وارداتی اظهار داشت: کمیته ویژه هیچ محدودیتی را برای نوع خودروهای وارداتی تعیین نکرده است، تا زمینه رانت خواری را برای واردکنندگان فراهم نکند. وی یادآور شد: وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی مسئول نظارت به اجرای ضوابط تعیین شده توسط کمیته ویژه واردات خودرو هستند.
   وی که با خبرگزاری فارس گفت وگو می کرد گفت: خودروهای وارداتی که سیستم مصرف سوخت آنها امکان استفاده از گاز طبیعی فشرده را داشته باشد از تخفیف 20درصدی در تعرفه واردات برخوردار خواهند شد. وی گفت: تعرفه واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم، اتوبوس و کامیون دست دوم بیشتر از تعرفه واردات خودروهای صفر کیلومتر است.

   با تصمیم گیری نهایی در دولت، واردات خودرو از دوهفته دیگر آغاز می شود. احمد دوست حسین معاون تولید وزارت صنایع و معادن با اعلام مطلب فوق افزود: با اعلام نظر کمیته ویژه، ضوابط فنی واردات خودرو مشخص شد. براساس این ضوابط خودروهای وارداتی باید استانداردهای لازم را در زمینه هایی همچون مسایل زیست محیطی و ایمنی دارا باشند. وی میزان تعرفه درنظرگرفته شده برای واردات خودرو را برای خودروهای باارزش 5هزار دلار 170درصد عنوان کرد و اظهار داشت: هر 22میلیون ریال که به ارزش خودروهای وارداتی اضافه شود، ده درصد به تعرفه وارداتی آنها افزوده خواهد شد. دوست حسین درخصوص نوع خودروهای وارداتی اظهار داشت: کمیته ویژه هیچ محدودیتی را برای نوع خودروهای وارداتی تعیین نکرده است، تا زمینه رانت خواری را برای واردکنندگان فراهم نکند. وی یادآور شد: وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی مسئول نظارت به اجرای ضوابط تعیین شده توسط کمیته ویژه واردات خودرو هستند. وی که با خبرگزاری فارس گفت وگو می کرد گفت: خودروهای وارداتی که سیستم مصرف سوخت آنها امکان استفاده از گاز طبیعی فشرده را داشته باشد از تخفیف 20درصدی در تعرفه واردات برخوردار خواهند شد. وی گفت: تعرفه واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم، اتوبوس و کامیون دست دوم بیشتر از تعرفه واردات خودروهای صفر کیلومتر است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,373,982
تعداد بازدید امروز : 24,145
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 169,949
تعداد بازدید این ماه : 569,785
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.