• خودروهای در حال تردد در سطح شهر به صورت رایگان گازسوز می‌شوند

   خودروهای در حال تردد در سطح شهر به صورت رایگان گازسوز می‌شوند

   خودروهای در حال تردد در سطح شهر به صورت رایگان گازسوز می‌شوند

   منصور نصیری ، مسوول بخش تبدیل و سیلندر سازمان بهینهسازی مصرف سوخت ، در گفتوگو با ایسنا، گفت: تبدیل خودروی بنزینی به دوگانهسوز و نصب کیت بر روی آن در کارگاه، برای خودروهای در حال تردد در سطح شهر به طور رایگان انجام خواهد شد.
   وی با بیان این که برای این کار خودروهای عمومی در اولویت قرار دارند، افزود: این مرکز ساخت 900 هزار مخزن و 650 هزار کیت گازسوز را برای نصب بر روی خودروهای دوگانه‌سوز سفارش داده است.
   نصیری همچنین تاکید کرد: در ابتدا نیاز کشور در این زمینه از طریق شرکتهای خارجی تامین خواهد شد که این امر در کوتاه مدت به علت سرعت در پیشرفت پروژه و کیفیت کالای مناسب انجام خواهد شد و در این رابطه مناقصههای مختلف برگزار شده است.
   وی تصریح کرد: کیت گاز و کپسول ذخیره گاز در درازمدت و کارخانه ساخت کیت گاز تا سه سال آینده در ایران ساخته خواهد شد و در آینده نیز نیاز به کیت و مخزن برای خودروهای گازسوز از طریق شرکتهای داخلی تامین خواهد شد.
   خودروهای بنزین‌سوز با نصب کیت گاز و کپسول ذخیره گاز توانایی استفاده از گاز و بنزین به صورت جداگانه را دارند. البته قرار دادن کیت گاز بر روی خودروهای قدیمی باعث افت توان زیادی خواهد شد.
   گازسوز کردن خودروهایی که از پایه برای گاز طراحی شده‌اند و یا موتورهایی که دارای قدرت بالایی هستند از نظر فنی و اقتصادی توجیه‌پذیر است.

   منصور نصیری ، مسوول بخش تبدیل و سیلندر سازمان بهینهسازی مصرف سوخت ، در گفتوگو با ایسنا، گفت: تبدیل خودروی بنزینی به دوگانهسوز و نصب کیت بر روی آن در کارگاه، برای خودروهای در حال تردد در سطح شهر به طور رایگان انجام خواهد شد. وی با بیان این که برای این کار خودروهای عمومی در اولویت قرار دارند، افزود: این مرکز ساخت 900 هزار مخزن و 650 هزار کیت گازسوز را برای نصب بر روی خودروهای دوگانه‌سوز سفارش داده است. نصیری همچنین تاکید کرد: در ابتدا نیاز کشور در این زمینه از طریق شرکتهای خارجی تامین خواهد شد که این امر در کوتاه مدت به علت سرعت در پیشرفت پروژه و کیفیت کالای مناسب انجام خواهد شد و در این رابطه مناقصههای مختلف برگزار شده است. وی تصریح کرد: کیت گاز و کپسول ذخیره گاز در درازمدت و کارخانه ساخت کیت گاز تا سه سال آینده در ایران ساخته خواهد شد و در آینده نیز نیاز به کیت و مخزن برای خودروهای گازسوز از طریق شرکتهای داخلی تامین خواهد شد. خودروهای بنزین‌سوز با نصب کیت گاز و کپسول ذخیره گاز توانایی استفاده از گاز و بنزین به صورت جداگانه را دارند. البته قرار دادن کیت گاز بر روی خودروهای قدیمی باعث افت توان زیادی خواهد شد. گازسوز کردن خودروهایی که از پایه برای گاز طراحی شده‌اند و یا موتورهایی که دارای قدرت بالایی هستند از نظر فنی و اقتصادی توجیه‌پذیر است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,749
تعداد بازدید امروز : 3,957
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,716
تعداد بازدید این ماه : 622,552
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.