• پارچه، شکر و البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق وارداتی به کشور

   پارچه، شکر و البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق وارداتی به کشور

   پارچه، شکر و البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق وارداتی به کشور

   به گزارش روابط عمومی گمرک در فروردین ماه سال جاری ? هزار و ??? فقره پرونده کالای قاچاق به ارزش ??? میلیارد و ??? میلیون ریال در گمرکات کشور تشکیل شده که عمدتا به پارچه، شکر و البسه اختصاص داشته است.
   این گزارش حاکیست تعداد پرونده متشکله قاچاق در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ?/?? و ارزش این پرونده نیز ?/?? درصد افزایش نشان می دهد.
   این گزارش درخصوص عمده کالاهای صادراتی قاچاق می افزاید: بنزین، گازوئیل، نفت بیش از ??درصد از ارزش قاچاق صادراتی را به خود اختصاص دادند.
   این کالاها عمدتا به کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان قاچاق می شود که علت آن نیز مابه التفاوت قیمت این کالا در ایران نسبت به کشورهای مقصد است.
   براساس این گزارش تعداد پرونده های متشکله قاچاق زیر ده میلیون ریال در این مدت حدود ? هزار و ??? فقره پرونده و به ارزش ?? میلیارد ریال بوده که از لحاظ تعداد و ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ?? و ??درصد رشد یافته است.
   این گزارش حاکیست ??درصد از تعداد و ??درصد از ارزش کل پرونده های متشکله قاچاق در این مدت زیر ده میلیون ریال بود.
   بیشترین تعداد پرونده های متشکله قاچاق در این مدت مربوط به حوزه نظارت سیستان و بلوچستان بوده که ?/??درصد را به خود اختصاص داد و پس از آن گمرکات هرمزگان و خراسان با ?/?? و ?/??درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

   به گزارش روابط عمومی گمرک در فروردین ماه سال جاری ? هزار و ??? فقره پرونده کالای قاچاق به ارزش ??? میلیارد و ??? میلیون ریال در گمرکات کشور تشکیل شده که عمدتا به پارچه، شکر و البسه اختصاص داشته است. این گزارش حاکیست تعداد پرونده متشکله قاچاق در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ?/?? و ارزش این پرونده نیز ?/?? درصد افزایش نشان می دهد. این گزارش درخصوص عمده کالاهای صادراتی قاچاق می افزاید: بنزین، گازوئیل، نفت بیش از ??درصد از ارزش قاچاق صادراتی را به خود اختصاص دادند. این کالاها عمدتا به کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان قاچاق می شود که علت آن نیز مابه التفاوت قیمت این کالا در ایران نسبت به کشورهای مقصد است. براساس این گزارش تعداد پرونده های متشکله قاچاق زیر ده میلیون ریال در این مدت حدود ? هزار و ??? فقره پرونده و به ارزش ?? میلیارد ریال بوده که از لحاظ تعداد و ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ?? و ??درصد رشد یافته است. این گزارش حاکیست ??درصد از تعداد و ??درصد از ارزش کل پرونده های متشکله قاچاق در این مدت زیر ده میلیون ریال بود. بیشترین تعداد پرونده های متشکله قاچاق در این مدت مربوط به حوزه نظارت سیستان و بلوچستان بوده که ?/??درصد را به خود اختصاص داد و پس از آن گمرکات هرمزگان و خراسان با ?/?? و ?/??درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,049
تعداد بازدید امروز : 4,257
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,016
تعداد بازدید این ماه : 622,852
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.