• یک ملیون و پنجاه هزار تن تولید داخلی 800 هزار تن واردات قند و شکر

   یک ملیون و پنجاه هزار تن تولید داخلی 800 هزار تن واردات قند و شکر

   یک ملیون و پنجاه هزار تن تولید داخلی 800 هزار تن واردات قند و شکر

   مدیر گروه صنایع تبدیلی سازمان کشاورزی بنیاد مستضعفان از افزایش ?? درصدی تولید قند و شکر توسط واحدهای زیر پوشش این نهاد در سال گذشته نسبت به سال ?? خبر داد.
   «ابراهیم مهبد» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تولید پنج کارخانه زیر پوشش این نهاد در سال گذشته به ??? هزار تن رسید که این میزان معادل ?/?? درصد قند و شکر تولیدی از چغندر در کشور بود.
   وی مجموع تولید قند و شکر چغندری و نیشکری کشور در سال گذشته را یک میلیون و ?? هزار تن اعلام کرد و گفت: کسری نیاز کشور تا سقف یک میلیون و ??? هزار تن از محل واردات تأمین می شود.
   وی از کمیته مسئول اجرایی کردن آیین نامه رفع انحصار خواست که هر چه سریعتر برنامه ها و راهبردهای بلندمدت صنعت قند کشور را تدوین کند و در اختیار سرمایه گذاران و صنعتگران قرار دهد.
   وی حذف پرداخت بخشی از مابه التفاوت قیمت قند توسط سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و حمایت از مصرف کننده به بخش تولید را از دیگر مشکلات این صنعت ذکر کرد و گفت: این مبلغ معادل ??? میلیارد ریال می شود و می تواند کمک شایان توجهی در حمایت از بخش تولید باشد.
   وی مشکل دیگر این صنعت را عدم پرداخت بخشی از مطالبات کارخانه های قند از سازمان گسترش خدمات بازرگانی عنوان کرد و افزود: در حالی که واحدهای تولیدی به شدت دنبال تأمین نقدینگی هستند، حدود ?? میلیارد ریال از منابع مالی پنج واحد در اختیار این سازمان است.
   وی گفت: اجرایی شدن آیین نامه رفع انحصار نیاز به اعمال سیستم های کنترل بازار، قاچاق و تنظیم بازار دارد.
   مدیر گروه صنایع تبدیلی بنیاد گفت: با وجود تخصیص منابعی از سوی دولت برای توسعه و حمایت از صنعت قند، تاکنون هیچ رقمی به این واحدها اختصاص نیافته است.
   وی خاطرنشان کرد: صنعت قند کشور دوران گذر را طی می کند لذا دولت برای رفع انحصار طولانی باید امکانات لازم جهت جبران عقب افتادگی ?? ساله این صنعت را فراهم کند.
   مهبد گفت: عقب ماندگی این صنعت سبب افزایش قیمت تمام شده و غیر اقتصادی شدن فعالیت در صنعت قند و شکر شده است.
   وی با بیان آنکه سرمایه گذاری در این بخش سنگین است، گفت: هر چند دولت سرمایه گذاری های کلانی را برای رسیدن به خودکفایی در این بخش انجام داده، اما باید زمینه انجام سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و غیردولتی را نیز فراهم کند.
   وی در خصوص گران شدن مجدد قیمت شکر گفت: از این افزایش قیمت تنها ?? ریال عاید بخش تولید می شود و بقیه آن مربوط به افزایش حقوق کارگران، سوخت، چغندر و سایر هزینه هایی که در اختیار دولت است، می باشد.
   وی از افزایش ?? درصدی نرخ چغندر قند در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد و تأکید کرد: ?? درصد قیمت تمام شده محصولات تولیدی از دست واحدهای تولیدی خارج است.

   مدیر گروه صنایع تبدیلی سازمان کشاورزی بنیاد مستضعفان از افزایش ?? درصدی تولید قند و شکر توسط واحدهای زیر پوشش این نهاد در سال گذشته نسبت به سال ?? خبر داد. «ابراهیم مهبد» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تولید پنج کارخانه زیر پوشش این نهاد در سال گذشته به ??? هزار تن رسید که این میزان معادل ?/?? درصد قند و شکر تولیدی از چغندر در کشور بود. وی مجموع تولید قند و شکر چغندری و نیشکری کشور در سال گذشته را یک میلیون و ?? هزار تن اعلام کرد و گفت: کسری نیاز کشور تا سقف یک میلیون و ??? هزار تن از محل واردات تأمین می شود. وی از کمیته مسئول اجرایی کردن آیین نامه رفع انحصار خواست که هر چه سریعتر برنامه ها و راهبردهای بلندمدت صنعت قند کشور را تدوین کند و در اختیار سرمایه گذاران و صنعتگران قرار دهد. وی حذف پرداخت بخشی از مابه التفاوت قیمت قند توسط سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و حمایت از مصرف کننده به بخش تولید را از دیگر مشکلات این صنعت ذکر کرد و گفت: این مبلغ معادل ??? میلیارد ریال می شود و می تواند کمک شایان توجهی در حمایت از بخش تولید باشد. وی مشکل دیگر این صنعت را عدم پرداخت بخشی از مطالبات کارخانه های قند از سازمان گسترش خدمات بازرگانی عنوان کرد و افزود: در حالی که واحدهای تولیدی به شدت دنبال تأمین نقدینگی هستند، حدود ?? میلیارد ریال از منابع مالی پنج واحد در اختیار این سازمان است. وی گفت: اجرایی شدن آیین نامه رفع انحصار نیاز به اعمال سیستم های کنترل بازار، قاچاق و تنظیم بازار دارد. مدیر گروه صنایع تبدیلی بنیاد گفت: با وجود تخصیص منابعی از سوی دولت برای توسعه و حمایت از صنعت قند، تاکنون هیچ رقمی به این واحدها اختصاص نیافته است. وی خاطرنشان کرد: صنعت قند کشور دوران گذر را طی می کند لذا دولت برای رفع انحصار طولانی باید امکانات لازم جهت جبران عقب افتادگی ?? ساله این صنعت را فراهم کند. مهبد گفت: عقب ماندگی این صنعت سبب افزایش قیمت تمام شده و غیر اقتصادی شدن فعالیت در صنعت قند و شکر شده است. وی با بیان آنکه سرمایه گذاری در این بخش سنگین است، گفت: هر چند دولت سرمایه گذاری های کلانی را برای رسیدن به خودکفایی در این بخش انجام داده، اما باید زمینه انجام سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و غیردولتی را نیز فراهم کند. وی در خصوص گران شدن مجدد قیمت شکر گفت: از این افزایش قیمت تنها ?? ریال عاید بخش تولید می شود و بقیه آن مربوط به افزایش حقوق کارگران، سوخت، چغندر و سایر هزینه هایی که در اختیار دولت است، می باشد. وی از افزایش ?? درصدی نرخ چغندر قند در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد و تأکید کرد: ?? درصد قیمت تمام شده محصولات تولیدی از دست واحدهای تولیدی خارج است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,595
تعداد بازدید امروز : 26,758
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,562
تعداد بازدید این ماه : 572,398
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.