• مشکل دوو دوستانه حل می‌شود

   مشکل دوو دوستانه حل می‌شود

   مشکل دوو دوستانه حل می‌شود

   روزنامه همشهری در گفت و گویی با سفیر کره جنوبی در ایران در باره روابط تجاری صنعتی دو کشو ر سوالاتی را مطرح کرده است که بخش مربوط به صنعت آن را انتخاب کردهایم
   • شما خبر مربوط به خرید سهام شرکت «دوو» از جانب شرکت آمریکایی «جنرال موتورز» را تایید می کنید؟
   بله، اخیرا شرکت «جنرال موتورز» سهام عمده «دوو» را خریداری کرده است. اما این شرکت هنوز هم کره ای است و آمریکایی محسوب نمی شود.
   • اما اخیرا مشکلاتی در راه ارسال قطعات یدکی و خدمات محصولات شرکت دوو به ایران پدیدار شده است. این را چگونه توجیه می کنید؟
   اتفاقا در سفر اخیر وزیر تجارت و انرژی کره جنوبی به تهران، ایشان دیداری با آقای جهانگیری، وزیر صنایع و معادن ایران داشتند. در آن دیدار وزیر ما قول داد تا مشکلات را حل و فصل نماید من هم امیدوارم که مسائل به صورت دوستانه حل شود.
   • در دیدار با آقای جهانگیری گویا مطلبی هم در خصوص مشارکت در توسعه متروی تهران مطرح شده است؟
   بله شرکت های کره ای مایلند در مناقصه بین المللی توسعه متروی تهران شرکت کنند و هفت شرکت کره ای به رهبری شرکت «دایلم» تقاضای خود را در مورد احداث خط 3 و 4 متروی تهران ارائه کرده اند. در دیدار با آقای جهانگیری بنا شد شرکت های کره ای تشویق شوند.

   روزنامه همشهری در گفت و گویی با سفیر کره جنوبی در ایران در باره روابط تجاری صنعتی دو کشو ر سوالاتی را مطرح کرده است که بخش مربوط به صنعت آن را انتخاب کردهایم • شما خبر مربوط به خرید سهام شرکت «دوو» از جانب شرکت آمریکایی «جنرال موتورز» را تایید می کنید؟ بله، اخیرا شرکت «جنرال موتورز» سهام عمده «دوو» را خریداری کرده است. اما این شرکت هنوز هم کره ای است و آمریکایی محسوب نمی شود. • اما اخیرا مشکلاتی در راه ارسال قطعات یدکی و خدمات محصولات شرکت دوو به ایران پدیدار شده است. این را چگونه توجیه می کنید؟ اتفاقا در سفر اخیر وزیر تجارت و انرژی کره جنوبی به تهران، ایشان دیداری با آقای جهانگیری، وزیر صنایع و معادن ایران داشتند. در آن دیدار وزیر ما قول داد تا مشکلات را حل و فصل نماید من هم امیدوارم که مسائل به صورت دوستانه حل شود. • در دیدار با آقای جهانگیری گویا مطلبی هم در خصوص مشارکت در توسعه متروی تهران مطرح شده است؟ بله شرکت های کره ای مایلند در مناقصه بین المللی توسعه متروی تهران شرکت کنند و هفت شرکت کره ای به رهبری شرکت «دایلم» تقاضای خود را در مورد احداث خط 3 و 4 متروی تهران ارائه کرده اند. در دیدار با آقای جهانگیری بنا شد شرکت های کره ای تشویق شوند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,461
تعداد بازدید امروز : 26,624
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,428
تعداد بازدید این ماه : 572,264
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.