• ذخایر معدنی ایران 60 نوع ماده را شامل می‌شود

   ذخایر معدنی ایران 60 نوع ماده را شامل می‌شود

   ذخایر معدنی ایران 60 نوع ماده را شامل می‌شود

   وزارت صنایع و معادن در گزارشی تفصیلی با ذکر آمار اعلام کرده است عملیات اکتشافی صورت گرفته وجود ?? نوع ماده معدنی در کشور را با ذخیره ای معادل ?? میلیارد تن به اثبات رسانده است در حالی که کمتر از نیم درصد این مواد تاکنون استخراج شده است.
   براساس بررسی های صورت گرفته ایران روی یکی از کمربندهای مهم معدنی قرار گرفته است و حداقل در ?? نوع ماده معدنی به یکی از غنی ترین کشورها تبدیل شده است.
   برآوردهای کارشناسی نشان می دهد ? میلیارد تن از معادن مربوط به ذخایر فلزی و بقیه ذخایر غیرفلزی شامل مصالح سختمانی، کانی های صنعتی و... هستند.
   هرچند ذخایر کشف شده معدنی رقمی حدود ?? میلیارد تن را تشکیل می دهد اما هنوز بخش اعظم کشور اکتشاف نشده است.
   بخش معدن هنوز نتوانسته است به جایگاه واقعی خود در اقتصاد کشور دست یابد و فاصله فراوانی میان ظرفیت های موجود و وضعیت فعلی وجود دارد. دولت در سال های اخیر بر آن شده است که با واگذاری برخی معادن به بخش خصوصی امکان فعالیت و سرمایه گذاری در این بخش را افزایش دهد.

   وزارت صنایع و معادن در گزارشی تفصیلی با ذکر آمار اعلام کرده است عملیات اکتشافی صورت گرفته وجود ?? نوع ماده معدنی در کشور را با ذخیره ای معادل ?? میلیارد تن به اثبات رسانده است در حالی که کمتر از نیم درصد این مواد تاکنون استخراج شده است. براساس بررسی های صورت گرفته ایران روی یکی از کمربندهای مهم معدنی قرار گرفته است و حداقل در ?? نوع ماده معدنی به یکی از غنی ترین کشورها تبدیل شده است. برآوردهای کارشناسی نشان می دهد ? میلیارد تن از معادن مربوط به ذخایر فلزی و بقیه ذخایر غیرفلزی شامل مصالح سختمانی، کانی های صنعتی و... هستند. هرچند ذخایر کشف شده معدنی رقمی حدود ?? میلیارد تن را تشکیل می دهد اما هنوز بخش اعظم کشور اکتشاف نشده است. بخش معدن هنوز نتوانسته است به جایگاه واقعی خود در اقتصاد کشور دست یابد و فاصله فراوانی میان ظرفیت های موجود و وضعیت فعلی وجود دارد. دولت در سال های اخیر بر آن شده است که با واگذاری برخی معادن به بخش خصوصی امکان فعالیت و سرمایه گذاری در این بخش را افزایش دهد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,192
تعداد بازدید امروز : 3,400
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,159
تعداد بازدید این ماه : 621,995
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.