• فناوری جدید برای بهره برداری از معادن روی

   فناوری جدید برای بهره برداری از معادن روی

   فناوری جدید برای بهره برداری از معادن روی

   استفاده از تکنولوژی استحصال حلالی “sx” در واحد پایلوت کارخانه 100 هزار تنی تولید روی از معدن “انگوران“ از طریق شرکت توسعه معادن روی ایران آغاز شد.
   مهندس حری ، مدیر پروژه 100 هزار تنی تولید روی ، ضمن ارائه گزارشی در زمینه انجام پروژه، تولید فلز روی از خاک معدن ”انگوران“ با بالاترین عیار ممکن و مطابق با استاندارد “shg“ و انتقال فناوری و دانش فنی پیشرفته در تولید فلز روی را از جمله اهداف این پروژه عنوان کرد و گفت: مطالعات مربوط به این پروژه بینالمللی در طول یکسال و نیم گذشته از سوی شرکت انگلیسی ”s.r.k” آغاز و قرارداد انجام مطالعات فرآیندی کارخانه 100 هزار تنی تولید روی، تیرماه سال گذشته با شرکت فراملیتی “بیتمن” امضا شد.
   وی با اشاره به این که آزمایشهای لازم در مراحل طراحی، از طریق آزمایشگاههای ایرانی، انگلیسی، کانادایی و آفریقایی جنوبی انجام شده است، اظهار داشت: شرکت مهندسی “پارسیکان“ به عنوان پیمانکار داخلی و تحت نظارت شرکت “بیتمن“، ساخت واحد پایلوت را برعهده داشته و همچنین مطالعات زیست محیطی این پروژه از سوی شرکت “s.r.k“ انجام شده است.
   حری، تضمین خوراک این کارخانه تولید روی از خاک معدن انگوران را از جمله نکات مهم و قابل توجه در این پروژه دانست و ادامه داد: دکتر هرسلمن از شرکت بیتمن، احداث این واحد را دلیلی برای تبدیل زنجان به مرکز مراجعه متخصصان و کارشناسان صنعت روی جهان به منظور مشاهده عملکرد فناوری دانست و تکنولوژی حلالی sx در واحد پایلوت کارخانه تولید روی را مناسبترین روش برای تولید روی از خاک معدن انگوران عنوان کرد.
   به گزارش ”ایسنا”، خاک معدن انگوران دارای درصد ناخالصی بالایی بوده و استفاده از روشهای سنتی تولید روی باعث افزایش هزینه و کاهش درصد احیای فلز روی است؛ در حالیکه تکنولوژی استحصالی حلالی sx، راندمان احیای فلز از خاک معدن انگوران را به 92 درصد میرساند.
   همچنین تولید روی کاتدیک مطابق با استاندارد shg، پیوستگی فرآیند تولید، قابلیت تولید روی از هر نوع خاک مستقیم معدن، سهولت در کنترل راهبردی سیستم فرآیند sx، اقتصادی بودن هزینههای تولید و نیروی انسانی و افزایش راندمان اکلترو وینیگ به علت خلوص بالای الکترونیک از دیگر مزایای این پروژه است.

   استفاده از تکنولوژی استحصال حلالی “sx” در واحد پایلوت کارخانه 100 هزار تنی تولید روی از معدن “انگوران“ از طریق شرکت توسعه معادن روی ایران آغاز شد. مهندس حری ، مدیر پروژه 100 هزار تنی تولید روی ، ضمن ارائه گزارشی در زمینه انجام پروژه، تولید فلز روی از خاک معدن ”انگوران“ با بالاترین عیار ممکن و مطابق با استاندارد “shg“ و انتقال فناوری و دانش فنی پیشرفته در تولید فلز روی را از جمله اهداف این پروژه عنوان کرد و گفت: مطالعات مربوط به این پروژه بینالمللی در طول یکسال و نیم گذشته از سوی شرکت انگلیسی ”s.r.k” آغاز و قرارداد انجام مطالعات فرآیندی کارخانه 100 هزار تنی تولید روی، تیرماه سال گذشته با شرکت فراملیتی “بیتمن” امضا شد. وی با اشاره به این که آزمایشهای لازم در مراحل طراحی، از طریق آزمایشگاههای ایرانی، انگلیسی، کانادایی و آفریقایی جنوبی انجام شده است، اظهار داشت: شرکت مهندسی “پارسیکان“ به عنوان پیمانکار داخلی و تحت نظارت شرکت “بیتمن“، ساخت واحد پایلوت را برعهده داشته و همچنین مطالعات زیست محیطی این پروژه از سوی شرکت “s.r.k“ انجام شده است. حری، تضمین خوراک این کارخانه تولید روی از خاک معدن انگوران را از جمله نکات مهم و قابل توجه در این پروژه دانست و ادامه داد: دکتر هرسلمن از شرکت بیتمن، احداث این واحد را دلیلی برای تبدیل زنجان به مرکز مراجعه متخصصان و کارشناسان صنعت روی جهان به منظور مشاهده عملکرد فناوری دانست و تکنولوژی حلالی sx در واحد پایلوت کارخانه تولید روی را مناسبترین روش برای تولید روی از خاک معدن انگوران عنوان کرد. به گزارش ”ایسنا”، خاک معدن انگوران دارای درصد ناخالصی بالایی بوده و استفاده از روشهای سنتی تولید روی باعث افزایش هزینه و کاهش درصد احیای فلز روی است؛ در حالیکه تکنولوژی استحصالی حلالی sx، راندمان احیای فلز از خاک معدن انگوران را به 92 درصد میرساند. همچنین تولید روی کاتدیک مطابق با استاندارد shg، پیوستگی فرآیند تولید، قابلیت تولید روی از هر نوع خاک مستقیم معدن، سهولت در کنترل راهبردی سیستم فرآیند sx، اقتصادی بودن هزینههای تولید و نیروی انسانی و افزایش راندمان اکلترو وینیگ به علت خلوص بالای الکترونیک از دیگر مزایای این پروژه است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,536
تعداد بازدید امروز : 26,699
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,503
تعداد بازدید این ماه : 572,339
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.