• بهره‌وری و ایجاد اشتغال درراس برنامه‌های خصوصی‌سازی

   بهره‌وری و ایجاد اشتغال درراس برنامه‌های خصوصی‌سازی

   بهره‌وری و ایجاد اشتغال درراس برنامه‌های خصوصی‌سازی

   سید احمد میر مطهری مدیر عامل جدید سازمان خصوصیسازی و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جلسه معارفه خود، اهداف و برنامه‌هایش را اعلام کرد.
   مدیرعامل جدید سازمان خصوصیسازی درجلسه معارفه خود گفت: واگذاری فعالیتهای اقتصادی به بخش خصوصی، اغلب بهترین راه فراروی برای ارتقا سطح کارایی اقتصادی در استفاده از ظرفیتهای تولیدی به کار گرفته شده، یا جلوگیری از هدر رفتن منابع موجود در اقتصاد ملی است.
   او افزود: ارتقا سطح کارایی اقتصادی، گسترش زمینه و رقابت در فعالیتهای اقتصادی، جذب منابع قابل سرمایه‌گذاری خصوصی، گسترش بنیانهای مالکیت مردمی، ایجاد اشتغال، کاهش بار مالی دولت و میزان هرز رفتن منابع در بخش دولتی از جمله اهدافی است که در یک برنامه کارآمد خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران مورد انتظار است.
   میرمطهری ارائه تعریف صریح و مشخص از آنچه واحدهای اقتصادی دولتی نامیده می‌شوند را به دو دلیل الزامی دانست و ادامه داد: برای فراهم آوردن تصویری جامع از تعداد و سطح اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خصوصی و اینکه مالکیت این گونه شرکتها واقعا به بخش خصوصی انتقال یابد، باید از این واحدها تعریف مشخصی ارائه شود.
   او تصریح کرد: در دوره جدید فعالیت سازمان خصوصی‌سازی علاوه بر انجام کارآمد وظایف اجرایی، سازمان باید مسوولیت پذیری، صلاحیت و مهارت خود را در ترسیم خطوط حرکت تدوین سیاستهای راهبردی و تنظیم برنامه‌های اجرایی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران بیش از پیش نمایان سازد.
   میرمطهری در ادامه با اشاره به برنامه‌های خود گفت: کارآمدسازی سازمان و تشکیلات، بهسازی نیروی انسانی، رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان، تدوین سیاستهای راهبردی و تعیین راهکارهای اجرایی مربوط به شیوههای اجرایی واگذاری، انجام مطالعات لازم برای شناسایی و تحلیل الزام‌ها و پیش نیازهای خرد و کلان اقتصادی برنامه واگذاری از جمله اهداف سازمان در سال جدید خواهد بود.
   او همچنین اضافه کرد: از دیگر اهداف ما، انجام مطالعات لازم برای شناسایی و دستهبندی واحدهای قابل واگذاری، ارزیابی وضعیت طرف تقاضا در فرآیند واگذاری، شناسایی اقدامهایی که به تسهیل با ترغیب مشارکت بخش خصوصی می‌انجامد و نیز ایجاد نظام جامع اطلاعات و داده‌های مربوط به واحدهای اقتصادی خواهد بود.

   سید احمد میر مطهری مدیر عامل جدید سازمان خصوصیسازی و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جلسه معارفه خود، اهداف و برنامه‌هایش را اعلام کرد. مدیرعامل جدید سازمان خصوصیسازی درجلسه معارفه خود گفت: واگذاری فعالیتهای اقتصادی به بخش خصوصی، اغلب بهترین راه فراروی برای ارتقا سطح کارایی اقتصادی در استفاده از ظرفیتهای تولیدی به کار گرفته شده، یا جلوگیری از هدر رفتن منابع موجود در اقتصاد ملی است. او افزود: ارتقا سطح کارایی اقتصادی، گسترش زمینه و رقابت در فعالیتهای اقتصادی، جذب منابع قابل سرمایه‌گذاری خصوصی، گسترش بنیانهای مالکیت مردمی، ایجاد اشتغال، کاهش بار مالی دولت و میزان هرز رفتن منابع در بخش دولتی از جمله اهدافی است که در یک برنامه کارآمد خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران مورد انتظار است. میرمطهری ارائه تعریف صریح و مشخص از آنچه واحدهای اقتصادی دولتی نامیده می‌شوند را به دو دلیل الزامی دانست و ادامه داد: برای فراهم آوردن تصویری جامع از تعداد و سطح اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی دولتی و خصوصی و اینکه مالکیت این گونه شرکتها واقعا به بخش خصوصی انتقال یابد، باید از این واحدها تعریف مشخصی ارائه شود. او تصریح کرد: در دوره جدید فعالیت سازمان خصوصی‌سازی علاوه بر انجام کارآمد وظایف اجرایی، سازمان باید مسوولیت پذیری، صلاحیت و مهارت خود را در ترسیم خطوط حرکت تدوین سیاستهای راهبردی و تنظیم برنامه‌های اجرایی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران بیش از پیش نمایان سازد. میرمطهری در ادامه با اشاره به برنامه‌های خود گفت: کارآمدسازی سازمان و تشکیلات، بهسازی نیروی انسانی، رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان، تدوین سیاستهای راهبردی و تعیین راهکارهای اجرایی مربوط به شیوههای اجرایی واگذاری، انجام مطالعات لازم برای شناسایی و تحلیل الزام‌ها و پیش نیازهای خرد و کلان اقتصادی برنامه واگذاری از جمله اهداف سازمان در سال جدید خواهد بود. او همچنین اضافه کرد: از دیگر اهداف ما، انجام مطالعات لازم برای شناسایی و دستهبندی واحدهای قابل واگذاری، ارزیابی وضعیت طرف تقاضا در فرآیند واگذاری، شناسایی اقدامهایی که به تسهیل با ترغیب مشارکت بخش خصوصی می‌انجامد و نیز ایجاد نظام جامع اطلاعات و داده‌های مربوط به واحدهای اقتصادی خواهد بود.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,375,577
تعداد بازدید امروز : 25,740
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 171,544
تعداد بازدید این ماه : 571,380
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.