• وارد کنندگان خودرو باید 55 استاندارد اروپایی را رعایت کنند

   وارد کنندگان خودرو باید 55 استاندارد اروپایی را رعایت کنند

   وارد کنندگان خودرو باید 55 استاندارد اروپایی را رعایت کنند

   بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، واردات خودرو و قطعات منفصله آن (ckd) باید با 55 استاندارد(eec) اروپایی مطابقت داشته باشد.
   ایسنا، رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سمنان با اعلام این مطلب، گفت: در رابطه با واردات سایر کالاها نیز روش به گونهای است که تمامی کالاهایی که استاندارد اجباری دارند یا بر اساس مصوبات هیات وزیران ملزم به اعمال ضوابط فنی هستند، بازرسی آنها در مبداء کنترل انجام و گواهیهای لازم برای ترخیص در مقصد صادر می‌شود.
   مهندس سید ابریشمی درباره سیاستهای بلندمدت موسسه برای ارتقاء کیفیت محصولات داخلی، اظهار داشت: موسسه استاندارد تلاش میکند که در تدوین برنامه چهارم توسعه، وظایفی را به عهده بگیرد و قانونمند شود تا به کمک دستگاههای مختلف و انجمنهای علمی، فنی و تخصصی، کالاها و خدمات ایرانی را با استانداردهای ملی و بین‌المللی یا دست کم با استانداردهای کارخانهای تطبیق دهد.
   وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاستهای موسسه برای اجرای استانداردهای ملی گفت: برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و ورود محصولات ایران به بازارهای جهانی، موسسه استاندارد به دنبال بکارگیری راهکارهایی است که به نحوی تمامی استانداردهای ملی در سطح واحدهای تولیدی، خدماتی و تجاری اجرا شود.
   دبیر شورای عالی استاندارد در مورد تعداد استانداردهای تدوین شده و مبنای علمی و فنی آنها خاطرنشان کرد:
   تاکنون بیش از 6 هزار و 500 استاندارد ملی تدوین و منتشر شده است که مبنای علمی و فنی آنها استانداردهای بینالمللی iso، itv، codex، iec وen است.
   به گفته وی علاوه بر آزمایشگاههای موسسه استاندارد، بیش از 260 آزمایشگاه همکار برای تطبیق محصولات تولیدی با استانداردهای ملی تایید صلاحیت شده است.
   چهار واحد تولیدی در سمنان پروانه کاربرد علامت استاندارد دریافت کردند
   مهندس سید ابریشمی در سفر به سمنان به شرکت تعاونی نمک شماره 9 سمنان، کارخانه‌های نورد لوله سمنان، عقاب گریس و روکش تایر سمنان پروانه کاربرد علامت استاندارد اعطا کرد.

   بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، واردات خودرو و قطعات منفصله آن (ckd) باید با 55 استاندارد(eec) اروپایی مطابقت داشته باشد. ایسنا، رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سمنان با اعلام این مطلب، گفت: در رابطه با واردات سایر کالاها نیز روش به گونهای است که تمامی کالاهایی که استاندارد اجباری دارند یا بر اساس مصوبات هیات وزیران ملزم به اعمال ضوابط فنی هستند، بازرسی آنها در مبداء کنترل انجام و گواهیهای لازم برای ترخیص در مقصد صادر می‌شود. مهندس سید ابریشمی درباره سیاستهای بلندمدت موسسه برای ارتقاء کیفیت محصولات داخلی، اظهار داشت: موسسه استاندارد تلاش میکند که در تدوین برنامه چهارم توسعه، وظایفی را به عهده بگیرد و قانونمند شود تا به کمک دستگاههای مختلف و انجمنهای علمی، فنی و تخصصی، کالاها و خدمات ایرانی را با استانداردهای ملی و بین‌المللی یا دست کم با استانداردهای کارخانهای تطبیق دهد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاستهای موسسه برای اجرای استانداردهای ملی گفت: برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و ورود محصولات ایران به بازارهای جهانی، موسسه استاندارد به دنبال بکارگیری راهکارهایی است که به نحوی تمامی استانداردهای ملی در سطح واحدهای تولیدی، خدماتی و تجاری اجرا شود. دبیر شورای عالی استاندارد در مورد تعداد استانداردهای تدوین شده و مبنای علمی و فنی آنها خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 6 هزار و 500 استاندارد ملی تدوین و منتشر شده است که مبنای علمی و فنی آنها استانداردهای بینالمللی iso، itv، codex، iec وen است. به گفته وی علاوه بر آزمایشگاههای موسسه استاندارد، بیش از 260 آزمایشگاه همکار برای تطبیق محصولات تولیدی با استانداردهای ملی تایید صلاحیت شده است. چهار واحد تولیدی در سمنان پروانه کاربرد علامت استاندارد دریافت کردند مهندس سید ابریشمی در سفر به سمنان به شرکت تعاونی نمک شماره 9 سمنان، کارخانه‌های نورد لوله سمنان، عقاب گریس و روکش تایر سمنان پروانه کاربرد علامت استاندارد اعطا کرد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,582
تعداد بازدید امروز : 26,745
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,549
تعداد بازدید این ماه : 572,385
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 16:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.