• 86 میلیون تن زغال‌سنگ کک شو در البرز شرقی آماده بهره‌برداری شد

   86 میلیون تن زغال‌سنگ کک شو در البرز شرقی آماده بهره‌برداری شد

   86 میلیون تن زغال‌سنگ کک شو در البرز شرقی آماده بهره‌برداری شد

   با اتمام عملیات پی جویی و اکتشاف مقدماتی در منطقه موسوم به تخت واقع در شمال شاهرود (جنوب شهرستان مینودشت) منابع غنی زغال‌سنگ این منطقه تجهیز و آماده بهره‌برداری شد.
   مهندس علی صدیقی‌فر مدیرعامل شرکت البرز شرقی با اعلام این مطلب گفت: در مرحله اکتشاف مقدماتی در این منطقه 11 میلیون تن زغال ذخیره شناسایی شده که 86 میلیون تن آن قابل بهره‌برداری است. این معادن که در دامنه‌های شمالی رشته کوه البرز شرقی و در دل جنگلهای بکر واقع شده از جمله معادن غنی و مرغوب شمرده می شود.
   مهندس علی صدیقی‌فر افزود: این ذخایر در گستره‌ای به طول 20 کیلومتر از منطقه سوسرای مینودشت شروع شده و مناطق تخت، حیدرکلاه، امام‌عبدالله، ساسنک، ازداران، مازوتخت و صندوق سنگ را در بر می‌گیرد.
   وی ذخایر بدست آمده را از نوع زغال‌سنگ کک شو با خاکستر پایین (12 تا 30 درصد) و گوگرد کم ذکر کرد.
   وی گفت: این منابع با توجه به ویژگیهای خاص منطقه از نظر زمین‌شناسی، عدم شکستگی‌های لایه‌های زغال، گسترش طولی و عرض کم لایه‌ها و ضخامت و ارتفاع بسیار مناسب تونلی از جمله معادن مطلوب و منحصر بفرد جهت استخراج بشمار می‌آید. مدیر عامل زغالسنگ البرز شرقی افزود: مطالعات زمین‌شناسی، شناسایی زغال در این مناطق از سال 60 آغاز شده و تاکنون 11 میلیارد ریال صرف عملیات گمانه‌زنی، انجام ترانشه، تونلهای مقدماتی و تهیه نقشه زمین‌شناسی و ایجاد 30 کیلومتر جاده دسترسی آن انجام شده است.
   صدیقی‌فر در خاتمه گفت: به دلیل واقع شدن معدن فوق در داخل جنگل این شرکت جهت ادامه عملیات اکتشاف و استخراج نیاز به موافقت منابع طبیعی و محیط زیست دارد که مجوز لازم برای بهره‌برداری از معادن فوق صادر شده است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   با اتمام عملیات پی جویی و اکتشاف مقدماتی در منطقه موسوم به تخت واقع در شمال شاهرود (جنوب شهرستان مینودشت) منابع غنی زغال‌سنگ این منطقه تجهیز و آماده بهره‌برداری شد. مهندس علی صدیقی‌فر مدیرعامل شرکت البرز شرقی با اعلام این مطلب گفت: در مرحله اکتشاف مقدماتی در این منطقه 11 میلیون تن زغال ذخیره شناسایی شده که 86 میلیون تن آن قابل بهره‌برداری است. این معادن که در دامنه‌های شمالی رشته کوه البرز شرقی و در دل جنگلهای بکر واقع شده از جمله معادن غنی و مرغوب شمرده می شود. مهندس علی صدیقی‌فر افزود: این ذخایر در گستره‌ای به طول 20 کیلومتر از منطقه سوسرای مینودشت شروع شده و مناطق تخت، حیدرکلاه، امام‌عبدالله، ساسنک، ازداران، مازوتخت و صندوق سنگ را در بر می‌گیرد. وی ذخایر بدست آمده را از نوع زغال‌سنگ کک شو با خاکستر پایین (12 تا 30 درصد) و گوگرد کم ذکر کرد. وی گفت: این منابع با توجه به ویژگیهای خاص منطقه از نظر زمین‌شناسی، عدم شکستگی‌های لایه‌های زغال، گسترش طولی و عرض کم لایه‌ها و ضخامت و ارتفاع بسیار مناسب تونلی از جمله معادن مطلوب و منحصر بفرد جهت استخراج بشمار می‌آید. مدیر عامل زغالسنگ البرز شرقی افزود: مطالعات زمین‌شناسی، شناسایی زغال در این مناطق از سال 60 آغاز شده و تاکنون 11 میلیارد ریال صرف عملیات گمانه‌زنی، انجام ترانشه، تونلهای مقدماتی و تهیه نقشه زمین‌شناسی و ایجاد 30 کیلومتر جاده دسترسی آن انجام شده است. صدیقی‌فر در خاتمه گفت: به دلیل واقع شدن معدن فوق در داخل جنگل این شرکت جهت ادامه عملیات اکتشاف و استخراج نیاز به موافقت منابع طبیعی و محیط زیست دارد که مجوز لازم برای بهره‌برداری از معادن فوق صادر شده است. مرجع: سایت معادن ایران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,719
تعداد بازدید امروز : 3,927
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,686
تعداد بازدید این ماه : 622,522
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.