• مهندس جهانگیری: فقط یک درصد از اهداف صادرات برنامه سوم دربخش معدن محقق نشد

   مهندس جهانگیری: فقط یک درصد از اهداف صادرات برنامه سوم دربخش معدن محقق نشد

   مهندس جهانگیری: فقط یک درصد از اهداف صادرات برنامه سوم دربخش معدن محقق نشد

   در خصوص صادرات بخش معدن تنها یک در صد از اهداف برنامه سوم عقب هستیم.
   وزیر صنایع و معادن با بیان ئضعیت مناسب موادمعدنی اعم از فلزی و غیرفلزی در بازارهای معتبر اروپا و آسیا به لحاظ کیفیت و قیمت افزود: در زمینه اکتشاف معادن مس و طلا تا به حال چندین مجوز اکتشاف به سرمایه‌گذاران خارجی داده شده و برخی از آنها به ذخایر خوبی رسیده‌اند. وزیر صنایع و معادن افزود: 90 درصد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور در بخش صنعت و معدن بوده و می‌توان از بخش معدن بعنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعتی نام برد.
   وی در خصوص ظرفیتهای اشتغالزایی در این بخش اضافه کرد: این رقم در بخش معدن در سال گذشته 192 هزار شغلی بوده که نسبت به عدد برنامه رقم قابل توجهی داشته‌ایم.
   همچنین مهندس سیاسی راد معاون نظارت بر ایمنی معادن با اشاره به وضعیت برداشت از معادن موجود تصریح کرد: در حال حاضر ایران در بین 15 کشور تولید‌کننده مواد معدنی با استخراج 10 نوع ماده قرار دارد و بنابر شاخص عملکرد کمی برنامه سوم توسعه تا پایان سال 83 باید به 143 میلیون تن مواد خام دست یابیم.
   وی افزود: مواد معدنی شامل 82 میلیون تن مواد غیر فلزی و مصالح ساختمانی و 64 میلیون تن مواد فلزی است که 23 میلیون تن آنرا سنگ آهن و بقیه را کنسانتره مس، سرب، روی، طلا، منگنز و کرومیت تشکیل می‌دهد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   در خصوص صادرات بخش معدن تنها یک در صد از اهداف برنامه سوم عقب هستیم. وزیر صنایع و معادن با بیان ئضعیت مناسب موادمعدنی اعم از فلزی و غیرفلزی در بازارهای معتبر اروپا و آسیا به لحاظ کیفیت و قیمت افزود: در زمینه اکتشاف معادن مس و طلا تا به حال چندین مجوز اکتشاف به سرمایه‌گذاران خارجی داده شده و برخی از آنها به ذخایر خوبی رسیده‌اند. وزیر صنایع و معادن افزود: 90 درصد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور در بخش صنعت و معدن بوده و می‌توان از بخش معدن بعنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعتی نام برد. وی در خصوص ظرفیتهای اشتغالزایی در این بخش اضافه کرد: این رقم در بخش معدن در سال گذشته 192 هزار شغلی بوده که نسبت به عدد برنامه رقم قابل توجهی داشته‌ایم. همچنین مهندس سیاسی راد معاون نظارت بر ایمنی معادن با اشاره به وضعیت برداشت از معادن موجود تصریح کرد: در حال حاضر ایران در بین 15 کشور تولید‌کننده مواد معدنی با استخراج 10 نوع ماده قرار دارد و بنابر شاخص عملکرد کمی برنامه سوم توسعه تا پایان سال 83 باید به 143 میلیون تن مواد خام دست یابیم. وی افزود: مواد معدنی شامل 82 میلیون تن مواد غیر فلزی و مصالح ساختمانی و 64 میلیون تن مواد فلزی است که 23 میلیون تن آنرا سنگ آهن و بقیه را کنسانتره مس، سرب، روی، طلا، منگنز و کرومیت تشکیل می‌دهد. مرجع: سایت معادن ایران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,187
تعداد بازدید امروز : 4,395
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 223,154
تعداد بازدید این ماه : 622,990
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.