• دکتر علا: 700 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌گذاران معدن تضمین می‌شود

   دکتر علا: 700 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌گذاران معدن تضمین می‌شود

   دکتر علا: 700 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌گذاران معدن تضمین می‌شود

   طبق توافق صورت گرفته با بانک مرکزی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی اجازه یافت تا 7 برابر سرمایه اولیه خود، بازپرداخت وامهای دریافتی فعالان و سرمایه گذاران معدنی از بانکها را تضمین کند.
   دکتر عین الله علا مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی با بیان این مطلب گفت: این صندوق با سرمایه اولیه 100 میلیاد ریال متعلق به دولت و زیر نظر وزارت صنایع و معادن فعالیت می‌کند و طبق مجوز بانک مرکزی می‌تواند تا 700 میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاران در معادن کشور بیمه‌نامه اعتباری صادر و از آنان حمایت کند.
   وی در خصوص ماهیت بیمه‌نامه اعتباری گفت: این نوع بیمه‌نامه قراردادی است که طی آن صندوق بیمه معدن بازپرداخت تسهیلات اعتباری اعطایی را از سوی بانک یا موسسه مالی اعتباری به متقاضی (سرمایه‌گذار معدنی)،‌ به بانک یا موسسه اعتباری مربوط، تعهد می‌کند.
   دکتر علا با اعلام این مطلب که بیمه نامه اعتباری شامل عملیات اکتشاف، بهره‌برداری و کانه‌آرایی مواد معدنی است، افزود: هدف صندوق بیمه، جذب سرمایه های سرگردان به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه‌گذاری در تمام فعالیتهای معدنی است و از این پس بانکها می‌توانند با پشتوانه صندوق بیمه، فعالیتهای معدنی، وام و تسهیلات اعتباری در اختیار سرمایه‌گذاران بخش معدن قرار دهند.
   لازم به ذکر است سرمایه‌گذاران و فعالان معدنی برای دریافت تسهیلات بانکی باید در ابتدا تحت پوشش صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی قرار گیرند.

   مرجع: سایت معادن ایران

   طبق توافق صورت گرفته با بانک مرکزی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی اجازه یافت تا 7 برابر سرمایه اولیه خود، بازپرداخت وامهای دریافتی فعالان و سرمایه گذاران معدنی از بانکها را تضمین کند. دکتر عین الله علا مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی با بیان این مطلب گفت: این صندوق با سرمایه اولیه 100 میلیاد ریال متعلق به دولت و زیر نظر وزارت صنایع و معادن فعالیت می‌کند و طبق مجوز بانک مرکزی می‌تواند تا 700 میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاران در معادن کشور بیمه‌نامه اعتباری صادر و از آنان حمایت کند. وی در خصوص ماهیت بیمه‌نامه اعتباری گفت: این نوع بیمه‌نامه قراردادی است که طی آن صندوق بیمه معدن بازپرداخت تسهیلات اعتباری اعطایی را از سوی بانک یا موسسه مالی اعتباری به متقاضی (سرمایه‌گذار معدنی)،‌ به بانک یا موسسه اعتباری مربوط، تعهد می‌کند. دکتر علا با اعلام این مطلب که بیمه نامه اعتباری شامل عملیات اکتشاف، بهره‌برداری و کانه‌آرایی مواد معدنی است، افزود: هدف صندوق بیمه، جذب سرمایه های سرگردان به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه‌گذاری در تمام فعالیتهای معدنی است و از این پس بانکها می‌توانند با پشتوانه صندوق بیمه، فعالیتهای معدنی، وام و تسهیلات اعتباری در اختیار سرمایه‌گذاران بخش معدن قرار دهند. لازم به ذکر است سرمایه‌گذاران و فعالان معدنی برای دریافت تسهیلات بانکی باید در ابتدا تحت پوشش صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیتهای معدنی قرار گیرند. مرجع: سایت معادن ایران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,375,159
تعداد بازدید امروز : 25,322
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 171,126
تعداد بازدید این ماه : 570,962
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.