• تحقیقات و توسعه در تولید آلومینیوم نیاز ضروری است

   تحقیقات و توسعه در تولید آلومینیوم نیاز ضروری است

   تحقیقات و توسعه در تولید آلومینیوم نیاز ضروری است

   مدیر عامل شرکت ”ایرالکو“ گفت: در حال حاضر سرعت رشد مصرف و نیاز به آلومینیوم به حدی است که پروژههای توسعه‌ای موجود در منطقه خاورمیانه یا حتی در سطح جهانی جوابگوی آن نیست و تا مرحله اشباع بازار در این زمینه از تولید، فاصله زیادی وجود دارد.
   مهندس حقیقی، در رابطه با برنامه‌های توسعه‌ای شرکت آلومینوم ایران گفت: براساس این طرحها تولید آلومینیوم از حدود 160 هزار تن در سال 81 به یک میلیون تن و آلومینا از 10 هزار تن به 2 میلوین تن در سال 82 و تولید پترولیوم کک که کاملا وارداتی است، به 450 هزار تن رسیده است.
   وی، همچنین در رابطه با عملکرد ”ایرالکو” درسال گذشته گفت: آغاز رسمی اجرایی شدن طرح نوسازی مجتمع آلومینیوم اراک با امضای قرارداد اعتباری exim bank و بانک صادرات برای اعطای تسهیلات اعتباری ارزان قیمت دولت چین، گشایش اعتبار اسنادی و قرارداد با nfc چین، راه‌اندازی آزمایش آلومینای جاجرم با بوکسیت وارداتی، تولید 120 هزار تن آلومینا و استفاده در دیگهای احیای اراک و صادرات بخشی از آن، راه‌اندازی مرحله نخست فاز یک “المهدی“ و امضای قرارداد فاز دوم مجتمع آلومینیوم المهدی با یک شرکت ایتالیایی از جمله فعالیتهای این شرکت در سال گذشته بوده است.
   وی، در رابطه با برنامه‌های در دست اقدام برای امسال، گفت: به تصویب رساندن استراتژی توسعه صنعت و تعیین سرفصل اهداف کمی صنعت ملی برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور، اجرایی شدن طرح نوسازی مجتمع آلومینیوم اراک، فاز 3 المهدی، راه‌اندازی و به ظرفیت رساندن مجتمع آلومینای جاجرم با بوکیست داخلی، انجام مطالعات احداث کارخانه‌های آلومینای جنوب، مطالعات احداث کارخانه اصلی تولید آلومینا از تفلین سینیت در آذربایجان شرقی، راه‌اندازی پایلوت طرح تولید آلومینا از تفلین سینیت و پترولیوم کک و نیروگاه از جمله برنامه‌های در دست اقدام برای سال 1382 است.
   حقیقی، بها دادن به نقش تحقیقات کاربردی و فعال کردن مرکز تحقیقات صنعت آلومینیوم و انسجام و مرکزیت دادن به پروژه‌های پژوهش را از برنامه‌های اصلی شرکت در سال 82 ذکر کرد.

   مدیر عامل شرکت ”ایرالکو“ گفت: در حال حاضر سرعت رشد مصرف و نیاز به آلومینیوم به حدی است که پروژههای توسعه‌ای موجود در منطقه خاورمیانه یا حتی در سطح جهانی جوابگوی آن نیست و تا مرحله اشباع بازار در این زمینه از تولید، فاصله زیادی وجود دارد. مهندس حقیقی، در رابطه با برنامه‌های توسعه‌ای شرکت آلومینوم ایران گفت: براساس این طرحها تولید آلومینیوم از حدود 160 هزار تن در سال 81 به یک میلیون تن و آلومینا از 10 هزار تن به 2 میلوین تن در سال 82 و تولید پترولیوم کک که کاملا وارداتی است، به 450 هزار تن رسیده است. وی، همچنین در رابطه با عملکرد ”ایرالکو” درسال گذشته گفت: آغاز رسمی اجرایی شدن طرح نوسازی مجتمع آلومینیوم اراک با امضای قرارداد اعتباری exim bank و بانک صادرات برای اعطای تسهیلات اعتباری ارزان قیمت دولت چین، گشایش اعتبار اسنادی و قرارداد با nfc چین، راه‌اندازی آزمایش آلومینای جاجرم با بوکسیت وارداتی، تولید 120 هزار تن آلومینا و استفاده در دیگهای احیای اراک و صادرات بخشی از آن، راه‌اندازی مرحله نخست فاز یک “المهدی“ و امضای قرارداد فاز دوم مجتمع آلومینیوم المهدی با یک شرکت ایتالیایی از جمله فعالیتهای این شرکت در سال گذشته بوده است. وی، در رابطه با برنامه‌های در دست اقدام برای امسال، گفت: به تصویب رساندن استراتژی توسعه صنعت و تعیین سرفصل اهداف کمی صنعت ملی برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور، اجرایی شدن طرح نوسازی مجتمع آلومینیوم اراک، فاز 3 المهدی، راه‌اندازی و به ظرفیت رساندن مجتمع آلومینای جاجرم با بوکیست داخلی، انجام مطالعات احداث کارخانه‌های آلومینای جنوب، مطالعات احداث کارخانه اصلی تولید آلومینا از تفلین سینیت در آذربایجان شرقی، راه‌اندازی پایلوت طرح تولید آلومینا از تفلین سینیت و پترولیوم کک و نیروگاه از جمله برنامه‌های در دست اقدام برای سال 1382 است. حقیقی، بها دادن به نقش تحقیقات کاربردی و فعال کردن مرکز تحقیقات صنعت آلومینیوم و انسجام و مرکزیت دادن به پروژه‌های پژوهش را از برنامه‌های اصلی شرکت در سال 82 ذکر کرد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,364,243
تعداد بازدید امروز : 39,095
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 123,972
تعداد بازدید این ماه : 481,109
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.