• ارزیابی کارشناسان از پدیده فرار سرمایه در ایران

   ارزیابی کارشناسان از پدیده فرار سرمایه در ایران

   ارزیابی کارشناسان از پدیده فرار سرمایه در ایران

   &nbsp;مشاور انجمن مدیران صنعتی ایران گفت: یکی از دلایل فرار سرمایه در ایران این است که صنعت در ایران به یک سازمان بهزیستی تبدیل شده به گونه ای که باید تمام نیازهای مربوط به کارگران از قبیل آموزش، خرید مسکن، زمین ورزشی و غیره را تامین کند. <br>علی‌الله همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: از 203 ماده قانون کار 105 ماده آن تکلیف و الزام برای کارفرما است، اما در قبال آن تعیین نشده که کارگر چه وظایفی در قبال کارفرما دارد. <br>وی به وجود یک نوع فرهنگ سرمایه‌ستیزی در ایران اشاره کرد و افزود: در ایران مردم و به خصوص سازمانهای دولتی یک نوع ناراحتی، عصبانیت و دشمنی با سرمایه، سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دارند، در حالی که باید بین ثروت‌‌اندوزی و سرمایه‌گذاری تفاوت قائل شد. <br>همدانی یادآور شد: در مراجع حل اختلاف وزارت کار و هیاتهای رسیدگی سازمان تامین اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره به نفع طرف مقابل سرمایه‌دار رای می‌دهند و در این مراجع حدود 90 درصد احکام به نفع کارگر است. <br>وی به نبود امنیت حقوقی و اقتصادی برای افراد در ایران اشاره کرده و افزود: امروز وقتی یک کارخانه‌دار سرمایه‌گذاری می‌کند، مطئمن نیست در آینده با چه قوانین و مقرراتی مواجه است، ضمن این که قوانین کار، تامین اجتماعی و مالیات نیز هنوز به عنوان مزاحم برای صنعتگر و سرمایه‌گذار عمل می‌کنند. <br>مشاور انجمن مدیران صنعتی با تاکید بر این که فعالیتهای دلالی و بازرگانی و اندوخته کردن پول در بانکها در ایران به مراتب دارای ریسک و مشکلات کمتر و بازدهی بیشتر است، خاطرنشان کرد: مسایل مربوط به فرار سرمایه از ایران را نمی‌توان در کوتاه‌مدت حل کرد و باید تمام زمینه‌های فرهنگی و قانونگذاری آن در کشور انجام شود. <br>

    مشاور انجمن مدیران صنعتی ایران گفت: یکی از دلایل فرار سرمایه در ایران این است که صنعت در ایران به یک سازمان بهزیستی تبدیل شده به گونه ای که باید تمام نیازهای مربوط به کارگران از قبیل آموزش، خرید مسکن، زمین ورزشی و غیره را تامین کند.
   علی‌الله همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: از 203 ماده قانون کار 105 ماده آن تکلیف و الزام برای کارفرما است، اما در قبال آن تعیین نشده که کارگر چه وظایفی در قبال کارفرما دارد.
   وی به وجود یک نوع فرهنگ سرمایه‌ستیزی در ایران اشاره کرد و افزود: در ایران مردم و به خصوص سازمانهای دولتی یک نوع ناراحتی، عصبانیت و دشمنی با سرمایه، سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دارند، در حالی که باید بین ثروت‌‌اندوزی و سرمایه‌گذاری تفاوت قائل شد.
   همدانی یادآور شد: در مراجع حل اختلاف وزارت کار و هیاتهای رسیدگی سازمان تامین اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره به نفع طرف مقابل سرمایه‌دار رای می‌دهند و در این مراجع حدود 90 درصد احکام به نفع کارگر است.
   وی به نبود امنیت حقوقی و اقتصادی برای افراد در ایران اشاره کرده و افزود: امروز وقتی یک کارخانه‌دار سرمایه‌گذاری می‌کند، مطئمن نیست در آینده با چه قوانین و مقرراتی مواجه است، ضمن این که قوانین کار، تامین اجتماعی و مالیات نیز هنوز به عنوان مزاحم برای صنعتگر و سرمایه‌گذار عمل می‌کنند.
   مشاور انجمن مدیران صنعتی با تاکید بر این که فعالیتهای دلالی و بازرگانی و اندوخته کردن پول در بانکها در ایران به مراتب دارای ریسک و مشکلات کمتر و بازدهی بیشتر است، خاطرنشان کرد: مسایل مربوط به فرار سرمایه از ایران را نمی‌توان در کوتاه‌مدت حل کرد و باید تمام زمینه‌های فرهنگی و قانونگذاری آن در کشور انجام شود.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,110,356
تعداد بازدید امروز : 35,970
تعداد بازدید دیروز : 92,985
تعداد بازدید هفته : 128,955
تعداد بازدید این ماه : 380,123
آخرین به روزرسانی : 1399/11/05 08:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.