• وزارت صنعت،معدن و تجارت نیاز به آمار سازی ندارد/کمک به بخش خصوصی فراتر از وظیفه

   رییس کمیسیون اصل ۴۴ و محیط کسب و کار اتاق بازرگانی ایران:

   وزارت صنعت،معدن و تجارت نیاز به آمار سازی ندارد/کمک به بخش خصوصی فراتر از وظیفه

   وزارت صنعت،معدن و تجارت نیاز به آمار سازی ندارد/کمک به بخش خصوصی فراتر از وظیفه

   هجمه به دولت و زیر سوال بردن خدمات و فعالیت وزارتخانه ها از پیش از انتخابات در دستور کار برخی از رسانه ها قرار گرفته بود اما پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سناریوی تخریب دولت به طور کاملا هدفمند و در شکل های مختلف در دستور کار مخالفان همیشگی تدبیر و اعتدال قرار گرفت و هر روز شاهد یک خبر ،یک حادثه و یک اتفاق در رویارویی با دولت دکتر روحانی بوده ایم و شاید این رویکرد مدت های زیادی ادامه داشته باشد.

    به گزارش شاتا؛در یکی از تازه ترین تخریب ها که به وزارت صنعت،معدن و تجارت باز می گردد خبرگزاری تسنیم در خبری به نقل از روغنی گلپایگانی رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران مدعی آمار سازی وزارت صنعت،معدن و تجارت در تسهیلات رونق تولید شد.

   خبرنگار شاتا با هدف انعکاس منصفانه بازتاب این خبر و بررسی عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی با یحیی آل اسحاق عضو هیات نمایندگان اتاق ایران تماس گرفت و وی با بیان اینکه این مطب نمی تواند توسط آقای روغننی گلپایگانی اظهارشده باشد همزمان از رییس کمیسیون اصل ۴۴ و محیط کسب و کار اتاق بازرگانی ایران درخواست کرد تا در این رابطه با شاتا سخن بگوید.
   سید حمید حسینی با رد این اظهارات گفت:روغنی در سخنرانی خود تنها به تناقض رقمها اشاره کرد.
   عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه مطمئن نیستم آقای روغنی گلپایگانی درباره آمارسازی وزارت صنعت گفت و گویی انجام داده باشد اظهار کرد: وزارت صنعت نیازی به آمارسازی ندارد چرا که کمک به اتاق بازرگانی جزو وظایف محوله این وزارت خانه نیست.
   وی ادامه داد: رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی در سخنرانی به مناسبت روز صنعت و معدن درباره موضوع ادغام یا جداسازی وزارت خانه ها صحبت کرد و معتقد بود که نباید در این مساله عجله کرد.
   در ادامه آقای روغنی درباره آمار تامین نقدینگی و اعلام رقم های متفاوت داده شده گفت و اشاره کرد که وزارت صنعت،معدن و تجارت رقم  21 هزار میلیارد تومان و بانک مرکزی 16 هزار میلیارد تومان را اعلام کرده که آمار دقیق و یکسان اعلام نشده است، اما درباره آمارسازی هیچ صحبتی نشد.
   حسینی با اشاره به اینکه این رقمهای متفاوت هم می تواند در بازه های زمانی متفاوت ارائه شده باشد و البته هر کدام منظور خاصی داشته باشند تصریح کرد:تفاوت این ارقام طبیعی است و می تواند در زمان خاص مورد استفاده قرار گرفته باشد.به عنوان مثال وزارت صنعت،معدن و تجارت آمار تسهیلات پرداختی  و بانک مرکزی آمار سقف تعیین شده تسهیلات را اعلام کرده باشد و این مغایرت ها غیر طبیعی نیست.
    وی سپس گفت: وزارت صنعت و معدن و تجارت نیازی به آمارسازی در این بخش ندارد چرا که اساسا وظیفه تامین مالی اتاق را نداشته و اکنون مسئولیت اضافه  پذیرفته است، در واقع این وزارت خانه تلاش کرده با رایزنی‌هایی با بانک مرکزی 300 هزار تا 400 هزارمیلیاردریال  جهت راه اندازی و تامین نقدینگی واحدهای صنعتی بپردازد و اینکه برخی بگویند که رقم کم است یا آمارسازی شده درست نیست.
   رییس کمیسیون اصل ۴۴و محیط کسب و کار اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه شرح وظایف وزارت صنعت،معدن و تجارت در قانون آمده یادآور شد: حالا که این وزارت خانه می خواهد جدای از وظایف ذاتی خود به تسهیل روند تولید کمک کند باید از آن تشکر کرده و کمک‌حالش بود نه اینکه با صحبت هایی مانع از خدمت رسانی وزارت خانه به بخش تولید شد.
   بررسی خبرهای منتشر شده در برخی رسانه ها از یک سو و موضع گیری فعالان بخش خصوصی از سوی دیگر نشان می دهد که خدمات و تلاش های دولت تدبیر و امید و وزارت صنعت،معدن وتجارت درلایه های مختلف جامعه و در میان صاحبان اصلی تولید در کشور که فعالان بخش خصوصی اند منصفانه قضاوت می شود و این تلاش با خبرسازی ها و هجمه های متعدد زیر سوال نخواهد رفت.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,531,429
تعداد بازدید امروز : 44,863
تعداد بازدید دیروز : 53,160
تعداد بازدید هفته : 44,863
تعداد بازدید این ماه : 550,933
آخرین به روزرسانی : 1399/08/10 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.