• صادرات بخشی از تولید، کار قابل تقدیر واحدهای صنعتی یزد / ضرورت توجه به تولید رقابتی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان سفر یزد مطرح کرد:

   صادرات بخشی از تولید، کار قابل تقدیر واحدهای صنعتی یزد / ضرورت توجه به تولید رقابتی

   صادرات بخشی از تولید، کار قابل تقدیر واحدهای صنعتی یزد / ضرورت توجه به تولید رقابتی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت صادرات بخشی از تولید را کار قابل تقدیر واحدهای صنعتی یزد دانست و از واحدهای تولیدی این استان خواست به سمت تولید رقابتی پیش بروند تا به توسعه صادرات کشور کمک کنند.

   به گزارش شاتا، مهندس محمد رضا نعمت زاده در پایان سفر کاری یک روزه خود به استان یزد  در گفت وگو با خبرنگاران، با جمع بندی نتایج و برنامه های سفر خود، اظهار کرد: در این سفر عملیات اجرایی استخراج از معدن سرب و روی مهدی آباد به صورت رسمی آغاز شد. کار روی این معدن که دومین ذخیره سرب و روی جهان محسوب می شود، از حدود سه ماه پیش توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت های معتبر معدنی آغاز شده بود. همچنین مطالعات اولیه از مدت ها پیش کلید خورده بود و کار بزرگی که کردیم این بود که در قالب اصل 44 بخش خصوصی را برای کار روی معدن دعوت کردیم.

    وی از افتتاح طرح صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه که 450 هزار تن انواع میلگرد آجدار و ساده تولید می کند به عنوان دیگر طرح این سفر نام برد و افزود: این طرح با سرمایه گذاری چادرملو و یک شرکت سرمایه گذاری معدنی راه اندازی شد. همچنین افتتاح طرح صنایع پایین دستی شیشه اردکان که آیینه و سایر ملزومات پایین دستی شیشه ای را تولید می کرد و راه اندازی خط تولید دوم طرح توسعه شیشه مظروف و بلورجات با ظرفیت سالانه 25 هزار تن نیز از دیگر برنامه های سفر بود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت به افتتتاح طرح توسعه ای سیم و کابل یزد که کابل های فشار قوی را تا 400 کیلو ولت تولید می کند، اشاره کرد و گفت:  این واحد تولیدی هم اکنون کابل 63 کیلوولت تولید می کنند اما در چند ماه آینده به تدریج بنا به نیاز داخل و برای صادرات تولید کابل 400 کیلو ولت را در دستور کار خود قرار می دهد. همچنین افتتاح فاز اول واحد تولید کنسانتره آهن و مس به صورت همزمان که برای اولین بار در ایران به وجود آمده است، نیز از دیگر برنامه های سفر بود. این واحد چند فاز دیگر نیز دارد که تا پایان امسال تکمیل و راه اندازی می شود.

    

   مهندس نعمت زاده صادرات بخشی از تولید را کار قابل تقدیر واحدهای صنعتی وتولیدی یزد دانست و اظهار کرد: شرکت پتوی لیلیان که دو سال پیش افتتاح شده بود و امروز طرح توسعه ای آن مورد بهره برداری قرار گرفت و در این طرح ماشین آلات چاپ دیجیتال را به شرکت اضافه کرده است نیز صادرات محصولات تولیدی خود را آغاز می کند.

   وی استان یزد را استان کار و تلاش توصیف کرد و افزود: در سالی که مقام معظم رهبری  به سال تولید و اشتغال نام نهادند تا جایی که بتوانیم در این راستا به واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی کمک می کنیم. همچنین انتظار داریم واحدهای تولیدی این استان به سمت تولید رقابتی تر پیش بروند تا علاوه بر جایگزین کردن محصولات تولیدی خود با محصولات وارداتی، به توسعه صادرات نیز کمک کنند.

    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,391,006
تعداد بازدید امروز : 15,466
تعداد بازدید دیروز : 62,211
تعداد بازدید هفته : 296,759
تعداد بازدید این ماه : 410,509
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 21:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.