• حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت با 17 سامانه الکترونیکی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ

   حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت با 17 سامانه الکترونیکی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ

   حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت با 17 سامانه الکترونیکی در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ

   دبیر کارگروه راهبری توسعه خدمات الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت:‌ در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ، وزارت صنعت، معدن وتجارت به همراه سازمان ها و شرکت های وابسته با بیش از 17 سامانه الکترونیکی حاضر می شود.

   به گزارش خبرنگار شاتا ؛ « اصغر مصاحب»  با اعلام این خبر، افزود :  نمایشگاه بین المللی الکامپ بزرگترین رویداد حوزه الکترونیک ، کامپیوتر و تجارت الکترونیک است که همه ساله در سطح کشور برگزار می شود. یکی از بخش های نمایشگاه سالن دولت الکترونیک است که در این سالن دستگاه های اجرایی خدمات الکترونیکی خود را معرفی می کنند.
   وی افزود :‌ وزارت صنعت، معدن وتجارت برای سومین سال پیاپی با برپایی غرفه در سالن دولت الکترونیک اقدام به معرفی خدمات الکترونیک وزارتخانه و سازمان های وابسته نموده است.
   رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن وتجارت ،تصریح کرد :‌ مجموع خدمات وزارتخانه که از سوی سازمان امور اداری و استخدامی اعلام شده، 20 خدمت است که  از مجموع خدمات مذکور حدود  63 درصد G2B خدمت به کسب و کار، 4درصد G2Gخدمت به سازمان های دولتی و 33 درصد G2Cخدمت به شهروندان است .
   وی در توضیح این مطلب ، افزود : سعی شده است تا با حضور در این نمایشگاه آن دسته از خدمات که در سطح وزارتخانه و سازمان های وابسته به صورت الکترونیکی ارایه می شوند ، معرفی و در معرض بازدید علاقمندان قرار گیرد.
   دبیر کارگروه راهبری توسعه خدمات الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص سرویس هایی که در این نمایشگاه معرفی می شوند گفت : این خدمات در حوزه صنعت شامل : صدور مجوزهای صنعتی (فرآیند جواز تاسیس ،پروانه بهره برداری ، پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، ذخیره سازی کالا و فرآیند های کالاهای دخانی)،  معافیت ها و مشوق های گمرکی ، تامین مالی بنگاه های تولیدی ، خدمات حوزه فناوری (فرآیندهای مراکز پژوهش صنعتی و معدنی ، پروانه نرم افزارخدمات مهندسی ، تحقیق و توسعه ، صنایع پیشرفته و دانش بنیان) ، خدمات مربوط به بنگاه ها (اطلاعات آماری واحدهای صنعتی ، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه ها ، شناسه کسب و کارو اطلاعات تولید و اشتغال و ...)، خدمات اطلاعات مکانی بخش صنعت می باشد که از طریق سامانه بهین یاب در دسترس است.
   مصاحب در بخش دیگری گفت: در این نمایشگاه جشنواره وب کسب و کار با هدف ترویج فرهنگ استفاده و بهسازی پرتال ها و و وب سایت های بنگاه ها معرفی خواهد شد. وجود وب سایت مناسب به عنوان ویترین یک مجموعه در فضای مجازی امکان معرفی محصولات و خدمات را در فضای کسب و کار فراهم خواهد آورد و این جشنواره بر آن است تا از طریق معرفی بنگاه ها و واحدهای تولیدی و تجاری برتر گام موثری در این مسیر بردارد.
   وی در معرفی خدمات حوزه معادن گفت: در فاز اول فرآیندهایی نظیر صدور پروانه اکتشاف ، گواهی کشف، پروانه بهره برداری و تعدادی دیگر بصورت الکترونیکی قابل ارائه می باشند. بزودی و در فاز دوم فرآیندهایی مانند ‌محاسبه حقوق دولتی ، آمار تولید ماهانه مسئولین فنی و آمار تولید بهره برداری نیز به مجموعه قبلی افزوده خواهد شد.
   دبیر کارگروه راهبری توسعه خدمات الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت، در معرفی خدمات در حوزه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: سامانه 124 برای مردم آشناست، این سامانه امکان دریافت و رسیدگی به شکایات مردم از عرضه کنندگان کالا و خدمات را فراهم آورده و شهروندان می توانند با ثبت شکایت و دریافت کد رهگیری از نتیجه شکایات خود مطلع شوند.
   رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن وتجارت در معرفی خدمات سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در نمایشگاه مذکور این سازمان دو سامانه به مردم معرفی می کند که یکی از آنها سامانه اطلاعات مکانی شهرکها و نواحی صنعتی است که برای مدیریت، تجزیه وتحلیل اطلاعات مکانی بکار می رود، همچنین سامانه دیگر با عنوان سامانه آموزش با هدف توسعه دانش و مهارت شاغلین واحدهای صنعتی است که بصورت مجازی می توانند از آن بهره ببرند.
   مصاحب، در ادامه گفت:  از دیگر سامانه هایی که در این نمایشگاه معرفی خواهد شد سامانه صدور ضمانت نامه اعتباری تامین مالی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک است . این صندوق جهت کمک به توسعه صنایع کوچک از طریق تضمین حداکثری 70 درصد اصل و سود تسهیلات بانکی می توانند تامین مالی برای برنگاه های کوچک و متوسط را در زمینه های تحقیق و توسعه، سرمایه در گردش ، خرید فناوری و غیره نماید.
   رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه در حوزه اصناف سه سرویس ارایه می شود ، افزود : رسانه تعاملی اصناف با عنوان تلویزیون اینترنتی تابان ، سامانه انتخابات الکترونیکی اصناف (ساران) و سامانه صدور پروانه کسب (ساپا) در نمایشگاه معرفی خواهند شد.
   وی در معرفی خدمات حوزه تجارت الکترونیکی ، افزود: صدور گواهی امضاء (فایل الکترونیکی که در آن اطلاعات کامل مالک گواهی، مرکز صادر کننده گواهی ، تاریخ صدور ، انتقضاء و حوزه کاربرد آن مشخص شده) ، گواهی نماد الکترونیکی و سامانه تدارکات الکترونیک دولت (تاد) از جمله خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می باشند.
   مصاحب در خصوص معرفی سامانه های سازمان توسعه تجارت ایران گفت:‌ ثبت سفارش (ثبتارش) که در حقیقت فرآیند ثبت نام، ثبت سفارش، اظهار حمل ، واردات توسط مرزنشینان و فرآیندهای مالی و غیره را در حوزه واردات بطور کامل بصورت الکترونیکی ارایه می دهد یکی از سامانه هایی است که در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار خواهد گرفت. همچنین «سامانه تجارت بان» که یک داشبورد برای تصمیم گیری بهینه فعالان حوزه تجارت بین الملی است و بخش مهم آن داشبورد اطلاعات گمرک است و مواردی نظیر اطلاعات حوزه صادرات شامل :‌ارزش ریالی و دلاری صادرات انجام شده ، وزن صادرات را همراه با ترکیب اطلاعات مربوط به واردات و نیز اطلاعات مشترک صادرات ، واردات و تعرفه را در خود دارد معرفی خواهد شد.
   وی در بیان سومین سامانه حوزه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: « سامانه نمونش » درگاه الکترونیکی ثبت نام متقاضیان برای حضور در رقابت صادر کننده نمونه است.
   دبیر کارگروه راهبری توسعه خدمات الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت با اعلام این خبرکه پرتال وزارت صنعت، معدن وتجارت بازطراحی شده است و شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا) همراه با اپلیکیشن شاتا نیوز جهت دریافت آخرین اخبار، مصاحبه و گزارش های خبری و تصویری نیز در دسترس می باشد افزود بزودی دو فرآیند سامانه بهین یاب را در بستر تلفن همراه ارایه می دهیم.
   گفتنی است :  غرفه وزارت صنعت، معدن وتجارت در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در فضای به مساحت 160 متر در سالن 38B در محل نمایشگاه های بین المللی تهران از ساعت 10 صبح الی 18 عصر از سی ام تیر لغایت 2 مردادماه سال جاری آماده بازدید علاقه مندان است.
   خبرنگار : ایرج جوخانی

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,389,418
تعداد بازدید امروز : 13,878
تعداد بازدید دیروز : 62,211
تعداد بازدید هفته : 295,171
تعداد بازدید این ماه : 408,921
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 21:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.