• فعالیت 23 هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط ثمره اجرای طرح رونق تولید در کشور

   فعالیت 23 هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط ثمره اجرای طرح رونق تولید در کشور

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته برای نخستین بار طرح کمک به رونق و فعال سازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط اجرا شد که ثمره آن جلوگیری از تعطیلی و کاهش ظرفیت تولید 23 هزار واحد صنعت، معدنی و کشاورزی با مبلغ نزدیک 18 هزار میلیارد ریال بود.

    به گزارش شاتا ؛ «محمد رضا فیاض» در مراسم تجلیل از صنعتگران، معدنکاران و واحدها صنفی نمونه استان زنجان افزود: راهی که طی 38 سال گذشته جمهوری اسلامی طی کرده است، دستاوردهای بسیاری داشته در غیر این صورت انگیزه ای در میان مردم و مدیران برای ادامه فعالیت باقی نمی ماند.

   وی یادآور شد: رتبه فضای کسب و کار ایران تا چهار سال قبل 152 بود در حالی که این رقم هم اکنون به 120 رسیده است.

   فیاض اظهار کرد: نرخ رشد صنعت کشور منفی 10.5 بود که هم اکنون به 6.5 رسیده که نشان دهنده موثر بودن اقدامات انجام شده است.

   عاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید جهش کنیم، با قدم ها و اقدامات عادی نمی توان فاصله باقی مانده را طی کرد.

   وی خاطر نشان کرد: در دستور العمل طرح رونق سال جاری، به واحدهایی کمک می شود که اشتغال جدید داشته باشند، نیروی تحصیل کرده به کار گیرند و صادرات محور فعالیت کنند.

   فیاض ادامه داد: در جهان هیچ کشوری وجود ندارد که با 15 کشور دیگر همجوار باشد و این به معنای برخورداری ایران از 15 دروازه تبادل سیاسی و تجاری است.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این کشورهای همسایه به عنوان اهداف قابل دسترسی باید در دستور کار ورود تجار و رایزنان اقتصادی ایران قرار گیرد.

   فیاض به اقدامات انجام شده در بحث مطالعات ژئوفیزیکی منابع طبیعی ایران در بخش معدن اشاره و ابراز کرد: تا پیش از این امکان شناخت 180 هزار کیلومتر مربع فراهم شده بود که تا سال گذشته این رقم به 460 هزار کیلومتر مربع رسید.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نقشه کاداستر تمام معادن یعنی نقشه منبع زیر زمینی تمام معادن کشور به اتمام رسیده و اطلاعات آن بر روی سامانه این وزارت قرار گرفته است.

   وی به آزاد سازی 80 پهنه زمین شناسی برای کشف و بهره برداری اشاره کرد و افزود: این رقم تا پیش از دولت یازدهم به تعداد انگشتان 2 دست هم نبود.

   فیاض با بیان اینکه برای توسعه و تجهیز شهرک های صنعتی گام های خوبی برداشته شده است، یادآورشد: تامین آب 83 شهرک و گاز رسانی به 127 شهرک از جمله این اقدامات محسوب می شود.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت به افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات تا 200 میلیون دلار اشاره کرد و گفت: سرمایه صندوق های حمایتی از صنعت در مجموع به 800 میلیارد ریال افزایش یافته است.

   در پایان این مراسم 10 برگزیده در حوزه صنعت و پنج منتخب در حوزه معدن معرفی و تندیس طلائی دریافت کردند و از سه اتحادیه صنفی برتر و پیشکسوت نمونه سال در حوزه اصناف تقدیر شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,327,556
تعداد بازدید امروز : 14,227
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 233,309
تعداد بازدید این ماه : 347,059
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.