• مناسبات خود را با دوست دیرینه ، روسیه توسعه می دهیم/ توسعه حمل و نقل عمومی اولویت برنامه ششم

   مهندس نعمت زاده در مراسم امضای قرارداد تولید واگن با یک شرکت روس :

   مناسبات خود را با دوست دیرینه ، روسیه توسعه می دهیم/ توسعه حمل و نقل عمومی اولویت برنامه ششم

   مناسبات خود را با دوست دیرینه ، روسیه توسعه می دهیم/ توسعه حمل و نقل عمومی اولویت برنامه ششم

   وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد : مناسبات و روابط خود را با کشور دوست روسیه بالاخص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استقلال و شرایط جدید روسیه توسعه می دهیم.

    به گزارش شاتا مهندس محمد رضا نعمت زاده در مراسم امضای قرارداد مشترک تولید واگن بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت ترنس مش هولدینگ روسیه افزود : این شرکت معتبر ترین و بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی روسیه از لحاظ توان ،‌سابقه و تکنولوژی است.
   نعمت زاده اضافه کرد‌: دولت جمهوری اسلامی ایران به حمل و نقل عمومی اولویت داده و میدهد و در برنامه ششم توسعه هم بر این امر تاکید شده است.
   وی ادامه داد : حمل و نقل ریلی و توسعه حمل و نقل و فعالیتهای صنعتی ریلی قطعا در دولت دوازدهم ازموارد جدی و مهم است که مقدمات آن در یک سال پیش در قالب قوانین و مصوبات دولت و شورای اقتصاد آورده شد.
   وی تصریح کرد : ما قرارداد خرید یا پیمانکاری نمی بندیم بلکه این مشارکت حتی ممکن است تا 30 سال دیگر هم ادامه یابد و شاید هم بیشتر و قابل تمدید است.
   نعمت زاده اظهار کرد : این مشارکت با استفاده از توانایی نرم افزاری و سخت افزاری و نیروی انسانی داخلی شروع شده و ادامه دارد و صحبت هم شده که یکی از واگن سازی های بزرگ را تحت پوشش این مشارکت در  بیاوریم و سهم ایدرو 20 و طرف روسی80 درصد است.
   وی اظهار امیدواری کرد واگن سازی پارس به مشارکت ایران و روس تبدیل شود.
   وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت یادآور شد: سال گذشته برای خرید 6 هزار واگن باری از روسیه  توافق شد که وزارت راه و شرکای سرمایه گذار علاقمند بودند خریداری کنند  و در این زمینه قرار شد  1100 دستگاه وارد شود و حدود 5 هزار دستگاه با همکاری سه شرکت تولید کننده ایرانی و روسی در داخل تولید شود.
   وی در ادامه از انجام مذاکرات نهایی برای رسیدن به توافق با اوراسیا در ارمنستان از امروز خبر داد و گفت : این مذاکرات  دنبال می شود و از همه 5 کشور هم عضو حضور دارند و امیدواریم در این سفر تمام شود و در ماه اکتبر که روسای هر 5 کشور عضو از جمله روسیه با هم ملاقات می کنند موافقت نامه به تصویب نهایی برسد و روابط کاملا جدید و توسعه یافته با کشورهای  همسایه را آغاز کنیم.

   خبرنگار : منصوره قنبری

    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,482,213
تعداد بازدید امروز : 38,739
تعداد بازدید دیروز : 55,745
تعداد بازدید هفته : 381,242
تعداد بازدید این ماه : 781,319
آخرین به روزرسانی : 1399/09/14 11:21

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.