• انعقاد ۵ تفاهمنامه برای پیوند صنعت و دانشگاه در دولت یازدهم

   انعقاد ۵ تفاهمنامه برای پیوند صنعت و دانشگاه در دولت یازدهم

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری گفت: از ابتدای دولت یازدهم حدود ۴ الی ۵ تفاهمنامه برای پیوند صنعت و دانشگاه منعقد شد که برای رسیدن به نتیجه قطعی نیاز به زمان دارد.

    دکتر قبادیان، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گسترش در پاسخ به این پرسش که از آنجایی که دانشگاه‌ها زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صنایع وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند چه اقداماتی در دولت یازدهم برای پیوند دانشگاه و صنعت صورت گرفته است، بیان کرد: دو مورد از تفاهمنامه‌ پیوند صنعت و دانشگاه برای دانشجویان منعقد شده است که یکی بحث کارآموزی دانشجویان کارشناسی در صنعت و واحد‌های تولیدی و صنعتی است.
   به گفته قبادیان، این طرح اکنون عملیاتی شده است و دانشجویان از ابتدای تعطیلات آمادگی خود را برای حضور در صنایع و واحد‌های تولیدی و صنعتی اعلام و در سامانه ثبت نام کرده‌اند.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار حدود ۵۰ هزار نفر ظرف یک ماه گذشته در این سامانه ثبت نام کرده و در صنایع مشغول فعالیت شده‌اند.
   قبادیان با اشاره به دیگر تفاهمنامه‌ای که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه دانشگاهی و تعامل با دانشجویان منعقد شده، اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهمنامه دانشجویان باید عنوان رساله یا پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا را به گونه‌ای انتخاب کنند که گره‌ای از مشکلات صنعت را باز کند خوشبختانه از این پس با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایان نامه‌ها ماموریت گرا، هدفمند و مسئله محور تعریف می‌شوند.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای همکاری اساتید با بخش‌های صنعت، معدن و تجارت دو تفاهمنامه فرصت‌های مطالعاتی و پسا دکترا منعقد شده است، گفت: براساس تفاهمنامه فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه درخواست خود را مبنی برای گذراندن فرصت مطالعاتی به وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اعلام می‌کنند که پس از تعریف زمینه کاری و انعقاد قرار داد، اساتید برای صدور حکم ماموریت در صنایع به مدت شش ماه تا یک سال مشغول فعالیت خواهند شد.
   وی افزود: در این مدت اعضای هیات علمی دانشگاه علاوه بر دریافت حقوق و مزایا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همان میزان حقوق و مزایا از وزارت صنعت، معدن وتجارت دریافت خواهند کرد.
   قبادیان به تفاهمنامه پسادکترا اشاره کرد و گفت: افرادی که دارای مدرک دکترا هستند، می‌توانند مسائل روز صنایع را موردتحقیق و بررسی قرار دهند اکنون ۱۰۰ موضوع از سوی صنایع اعلام‌شده که دانشگاه‌ها نیز آمادگی خود را برای اجرای این مسائل اعلام کرده‌اند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,413,313
تعداد بازدید امروز : 45,615
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 461,359
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.