• دکتر قبادیان:

   دولت تدبیر و امید قطار توسعه اقتصادی را به ریل بازگرداند

    دولت تدبیر و امید قطار توسعه اقتصادی را به ریل بازگرداند

   معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش تجلیل از واحدهای تولیدی برتر لرستان با بیان اینکه دولت دوازدهم دولت کار خواهد بود ، گفت: دولت تدبیر و امید قطار توسعه اقتصادی را به ریل بازگرداند.

    برات قبادیان روز سه شنبه در همایش تجلیل از واحدهای تولیدی برتر لرستان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی خرم آباد اظهار کرد: تسهیل گری از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت در استانها است که باید زیرساخت های لازم را فراهم کند تا تضمین سرمایه گذاری باید برای سرمایه گذاران صورت گیرد.

   وی افزود: در هشت سال قبل از دولت یازدهم فرصت های بسیاری در زمینه های مختلف در کشور از دست رفت در حالی که در فروش نفت در این مدت به اندازه 80سال درآمد داشتیم و این هشت سال می توانست کمک بسزایی در احیای صنعت کشور داشته باشد.
   وی بیان کرد: رشد اقتصادی منفی 6درصد دولت نهم و دهم و تورم 400درصدی را در آن دوران شاهد بودیم اما اکنون تورم در کشور تک رقمی است.
   قبادیان راه ارتباط با دنیا را اقتصاد فعال در کشور دانست و افزود: از ظرفیت های موجود باید استفاده کنیم و بر این فرصت ها باید سرمایه گذاری صورت گیرد.
   وی اضافه کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یعنی اینکه اقتصادی بیمار داریم و با برگزاری جلسات برای برطرف کردن مشکلات باید برنامه ریزی کنیم.
   معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکل اصلی تولیدکنندگان را سود بالای بانکی عنوان کرد و گفت: تا سود بانکی به زیر 10درصد نرسد نمی توان تعریف صحیحی از تولید داشت چرا که با سود بالای بانکی کار سودآوری شکل نمی گیرد.
   قبادیان ادامه داد: در کشور به اندازه 6برابر نیاز مجوز تولید دارو صادر شده است.
   وی لازمه اشتغال را تولید دانست و گفت: قدر سرمایه هایمان را باید بدانیم و باید برای افزایش فعالیت های اقتصادی تولید رقابتی داشته باشیم.
   وی بیان کرد: تحقیق و توسعه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری می باشد که باید به سراغ دانشگاه ها رفت چراکه فکر و دانش حرف اول را در صنعت کشور می زند.
   در پایان این مراسم از 29 واحد صنعتی، هفت واحد معدنی و یک واحد فنی مهندسی تجلیل شد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,413,923
تعداد بازدید امروز : 46,225
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 461,969
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.