• معاون آموزش پژوهش و فناوری:

   به جای صدور مجوزهای جدید، واحدهای صنعتی راکد را فعال کنیم

   به جای صدور مجوزهای جدید، واحدهای صنعتی راکد را فعال کنیم

   دکتر قبادیان ضمن انتقاد از افزایش صدور مجوز به واحدهای صنعتی جدیدالتاسیس و توجه کمتر به واحدهای راکد، تاکید کرد: بهتر است به جای صدور مجوزهای جدید، واحدهای صنعتی راکد را فعال کنیم.

    دکتر برات قبادیان در شورای معاونین و مدیران سازمان صنعت، معدن وتجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان لرستان در سخنانی گفت: اینکه ما بتوانیم برای درخواست واحدهای جدید مجوز صادر کنیم کار مناسبی است، اما بهتر این است ابتدا واحدهای راکد را فعال کرده و یا واحد فعال را با ظرفیت بیشتری به چرخه تولید برسانیم.

   وی با بیان اینکه، در حال حاضر استفاده از ظرفیت های صنعتی موجود بعنوان اولویت توسعه کشور مطرح است، بر نقش آموزش و پژوهش در افزایش بهره وری بخش صنعت تاکید کرد و افزود: همواره آموزش و پژوهش موتور محرکه تولید و اشتغال پایدار است که متاسفانه ما با استانداردهای جهانی در این زمینه فاصله داریم.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر نقش آمایش صنعتی در استان ها و همچنین برنامه ریزی صنایع طبق ویژگی های همان منطقه گفت: اگر چنین اتفاقی رخ دهد مطمنا بهره وری بیشتر و اشتغال پایدارتری خواهیم داشت.
   وی در این نشست ضمن تاکید بر همکاری دو بخش صنعت و دانشگاه در زمینه یافته های جدید علمی در صنعت و حضور دانشگاهیان در صنعت گفت: تفاهم نامه ای بین دو وزارتخانه صنعت و علوم سه سال پیش به امضای دو مقام عالی وزارت رسید، در همین راستا آیین نامه طرح های پسا دکتری صنعتی، فرصت مطالعاتی در صنعت، کارآموزی دانشجویان در صنعت، حمایت از پایان نامه ها و رساله ها و نحوه همکاری بین شهرک های صنعتی و پارک های علم و فناوری تهیه و به صنعت و مراکز آموزش عالی ارسال شد.
   قبادیان همچنین افزود: درحال حاضر بیش از 100 طرح در خصوص پسا دکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی در صنعت از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنایع دریافت شده و به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال شد که از این تعداد 12 طرح تا امروز بین دانشگاه و صنعت به مرحله اجرایی رسیده است و هفته آینده جلسه اجرایی آن با حضور مسولین وزارت عتف و صمت برگزار خواهد شد.
   وی ضمن تاکید بر این که امروزه دانشگاه ها از نسل آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی عبور کرده و به نسل دانشگاه مسوولیت پذیر رسیده اند، گفت: امروزه دانشگاه ها بایستی خود را مسئول رفع مشکلات و معضلات جامعه دانسته و در این خصوص پیش قدم شوند.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت همچنین در خصوص دانشگاه تقاضا محور تاکید کرد: اگر دانشگاه ها منتظر بودجه دولتی باشند، مطمنا در آینده به سمت تعطیلی خواهند رفت، دانشگاه باید تقاضا محور بوده و طبق این شرایط می تواند بدون بودجه دولتی به حیات خود ادامه بدهد.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت شرکت در مراسم برگزیدگان صنعت، معدن وتجارت و برترین های شهرک های صنعتی به استان لرستان سفر کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,410,799
تعداد بازدید امروز : 43,101
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 458,845
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 16:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.