• سازوکار ورود به بازار روسیه موفق بود

   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

   سازوکار ورود به بازار روسیه موفق بود

   سازوکار ورود به بازار روسیه موفق بود

   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست نمایندگان بخش خصوصی و دولتی در خصوص آخرین وضعیت همکاری‌های ایران و روسیه گفت: سازوکار ورود به بازار روسیه موفق بوده است.

   به گزارش شاتا ، مجتبی خسروتاج، ضمن تأکید بر اهمیت بازار روسیه، گفت: باید با برنامه‌ریزی و شناخت دقیق، به بازار روسیه ورودکنیم  که در حال حاضر زیر ساختهای حقوقی لازم فراهم شده است صندوق ضمانت صادرات دو کشور همکاری خوبی دارند و همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه ساخت واگن در کشورمان آغاز شده است .
   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران همکاری مشترک را محور تمام مذاکرات ایران با طرف خارجی دانست و افزود: مذاکرات مرتبط با انعقاد موافقتنامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و ارمنستان، با جدیت و دقت پیگیری می‌شود تا کاهش تعرفه‌ها، پس از سه سال به صورت آزمایشی، مقدمات تجارت آزاد با این کشورها را فراهم آوریم.
   خسروتاج ظرفیت‌های تولیدی و لجستیک را از مسائل اصلی در تجارت خارجی عنوان کرد و اظهار داشت: توسعه نیازمند تقسیم وظایف، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری است.
   مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا نیز به برنامه‌های میز روسیه به منظور تعامل هرچه بیشتر با بخش خصوصی اشاره کرد و شناسایی و معرفی ظرفیت‌های صادراتی ایران به روسیه را از بخش خصوصی خواستار شد.
   در ادامه دبیر میز روسیه، ضمن اشاره به افزایش 16 درصدی ارزش دلاری صادرات کشورمان در 4 ماهه 1396 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و اقدامات بعمل آمده برای توسعه همکاری‌های دو کشور گفت: دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات کشاورزی و دامی، آبزیان، مواد غذایی، شوینده‌ها، رنگ و رزین، چسب، مواد پتروشیمی، مس، سیمان، کفش و لباس، محصولات چرم، محصولات دانش‌بنیان، مبلمان، کاشی و سرامیک و ... از اقلام دارای پتانسیل صادراتی ایران به روسیه محسوب می‌شوند. وی همچنین از برنامه‌های آتی از جمله برگزاری پاویون کشورمان در نمایشگاه‌های بین‌المللی مواد غذایی و برگزاری کمیته تجاری و صنعتی با کشور روسیه در آینده خبر داد.
   سپس نمایندگان بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلاتی چون نداشتن کنسرسیوم‌های صادراتی، مسائل گمرکی، مشکلات روابط بانکی، نرخ بالای کارمزد بانکی، تفاوت نرخ خرید و فروش ارز در بانک‌ها و صرافی‌ها، طولانی بودن فرایند ثبت دارو در روسیه، هزینه‌های حمل و نقل و ....پرداختند.
   این گزارش حاکیست ، در خصوص تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی در خصوص محصولات اولویت‌دار در بازار روسیه در قالب نشست‌های تخصصی تصمیم گیری شود همچنین مقرر شد سازمان های گمرک، استاندارد و بانک ها گزارش راهنمای تجارت با روسیه را جهت درج در سایت این سازمان اعلام نمایند و نیز تشکیل جلسه تخصصی با بانک‌ها، گمرک، استاندارد و وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات تجار  و بازرگانان در دستور کار میز روسیه قرارگیرد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,427,020
تعداد بازدید امروز : 4,228
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,987
تعداد بازدید این ماه : 622,823
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.