• امضای تفاهمنامه همکاری علمی وزارت صنعت و سازمان جهاد دانشگاهی

   امضای تفاهمنامه همکاری علمی وزارت صنعت و سازمان جهاد دانشگاهی

   وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد دانشگاهی روز یکشنبه و برای نخستین بار یک تفاهمنامه همکاری علمی و تخصصی چهارساله به امضاء رساندند که بر اساس آن جهاد دانشگاهی می تواند ارائه تا سقف 7 میلیون نفر ساعت از 11 میلیون نفر ساعت برنامه آموزشی وزارت صنعت را عهده دار شود.

    به گزارش گروه خبری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، این تفاهمنامه در راستای اهمیت و ضرورت توسعه منابع انسانی، ارتقای سطح دانش و مهارت بازرگانان، صنعتگران و صاحبان صنایع، فعالان صنایع معدنی و صادرکنندگان و فعالان حوزه های بازرگانی داخلی و خارجی، همچنین به منظور افزایش بهره وری مدیران، کارکنان ستادی و استانی و کلیه سازمان ها و مراکز وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به توان گسترده آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی، به امضای برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دکتر سیدحمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رسید.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری در حاشیه امضای این تفاهمنامه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا، با اشاره به گستردگی فعالیت های وزارت صنعت و همچنین جهاد دانشگاهی در سطح کشور اظهارکرد: این دو مجموعه می توانند همکاری های بسیار سازنده ای با یکدیگر داشته باشند.
   دکتر برات قبادیان با تاکید براین که سازمان جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش، پژوهش و فناوری و تجاری سازی اقدامات بسیار ارزنده ای داشته و از ظرفیت های آماده ای برخوردار است گفت: به طور حتم بخش صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه علمی تمام بخش ها و شاخه های خود می تواند از ظرفیت های بالقوه جهاد دانشگاهی بهره مند شده و آنها را بصورت بالفعل درآورد .
   وی با اشاره به اینکه امسال از سوی معاونت پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت برای سال 1396 نزدیک به 11 میلیون نفر ساعت در واحدهای صنعتی، بنگاه‌های تولید و اقتصادی دوره آموزش تدارک دیده شده است، تصریح کرد: برای این آموزش با برخی دانشگاه‌ها قرارداد منعقد شده است.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در ادامه تصریح کرد: طبق این تفاهمنامه جهاد دانشگاهی می تواند تا سقف 7 میلیون نفر ساعت از این برنامه آموزشی را عهده دار شود.
   وی در خصوص شیوه اجرای این تفاهمنامه نیز اظهارکرد: برای انجام اقدامات پیش بینی شده در تفاهم نامه،' شورای برنامه ریزی و هماهنگی با ترکیب سه نفر نماینده از وزارت صنعت و جهاد دانشگاهی (مجموعا شش نفر)و هر سه ماه یک بار و به تناوب در دو دستگاه تشکیل میگردد.
   دکتر قبادیان ادامه داد: با توجه به پراکندگی اقدامات در سطح دو دستگاه، کارگروه های تخصصی با حضور نمایندگان مرتبط، وظیفه تدوین راهکار برای اقدامات مندرج در تفاهم نامه و ارائه به شورا برای تصویب را بر عهده خواهند د اشت.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,413,876
تعداد بازدید امروز : 46,178
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 461,922
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.