• ایران 2 مرکز تجاری دائم در عراق ایجاد می‌کند

   ایران 2 مرکز تجاری دائم در عراق ایجاد می‌کند

   ایران 2 مرکز تجاری دائم در عراق ایجاد می‌کند

   رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به سیاست‌های ابلاغی سازمان توسعه تجارت ایران، از راه‌اندازی دو مرکز دائمی برای تجارت شرکت‌های توانمند ایرانی در بغداد و کربلا خبر داد.

   به گزارش شاتا از سازمان توسعه تجارت ، ناصر بهزاد، در حاشیه بازدید از چند مکان پیشنهادی در مسیرهای منتهی به بغداد گفت: براساس سیاست‌های ابلاغی سازمان توسعه تجارت ایران و به منظور ایجاد بستر مناسب و اثربخش برای فعالیت تجار، بازرگانان و فعالیت اقتصادی ایران در عراق در نظر داریم 2 مرکز دائمی برای تجارت شرکت‌های توانمند ایرانی در عراق ایجاد کنیم.
   وی گفت: لازمه صادرات موفق به عراق  تمرکز بر نگاه راهبردی و توجه به تأمین پایدار کالاهای مورد نیاز به ویژه در زیر بخش‌های گروه موادغذایی، مصالح ساختمانی، دارو وتجهیزات پزشکی، خدمات فنی و مهندسی است که با حضور با برنامه، شبکه‌سازی توزیع و جلب سلائق مصرف کننده حاصل می‌گردد.
   بهزاد اظهار داشت: در نظر داریم  همزمان با راه‌اندازی مرکز مذکور  با اجرای ٦ روش محتوایی شامل برگزاری سمینارهای موضوعی، بازاریابی‌های منطقه‌ای کالاو خدمات، مشاوره‌های حقوقی، حضور مستمر هیات‌های تجاری عراقی، تورگردانی و معرفی بازارهای عمده وخرده و توجه به سرمایه‌گذاری برای تولید شاهد رونق در توسعه اقتصادی دو کشور باشیم.
   رایزن بازرگانی ایران در عراق با تشریح اهداف ایجاد مراکز تجاری دائمی ایران در بغداد و کربلا گفت:  بازاریابی مستمر و شکل‌دهی نظام توزیع کلان و بررسی نیاز مصرف کننده همچنین استفاده از ابزارهای در اختیار قانونی و حقوقی، توسط بخش خصوصی قابل رهگیری است و این کمک مؤثری در ارتقای ضریب تجارت و رقابت‌پذیر شدن محصولات ایرانی خواهد نمود.
   گفتنی است، مساحت مرکز تجاری دائمی ایران در بغداد ۱۲۰۰ مترمربع و در کربلا ۱۱۰۰ مترمربع است و از جمله اهدافی که در این مراکز دنبال می‌شود برپایی سلسله  نشست‌های تخصصی اقتصادی در کنار این مراکز است که بتواند موجب همگرایی در فرایندتولید، تامین و توزیع باشد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,953,877
تعداد بازدید امروز : 57,019
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 527,201
تعداد بازدید این ماه : 223,644
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.